ویژه‌برنامه‌های محرم شبکه سه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ویژه‌برنامه‌های محرم شبکه سه

پست توسط Leila »

شبکه سه در ایام محرم برنامه‌هایی چون سوگ سرخ، محتشم‌خوانی، جای پای دوست، سوگ و مویه و... را پخش می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه "سوگ سرخ" از تولیدات گروه فرهنگ و معارف اسلامی است که در 14 قسمت 40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مصطفی پورحامدی و کارگردانی هادی پورحامدی به محرم و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) می‌پردازد.

برنامه "محتشم‌خوانی" در 12 قسمت هفت دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی میثم آقابیگی به مداحان سنتی در فضای سنتی کاشان می‌پردازد و "جای پای دوست" در 30 قسمت 25 دقیقه‌ای به کارگردانی محمدرضا طاهری، امیرحسین صادقی، علی نیکبخت و یعقوب عباسفام تهیه شده و درباره مبلغین دینی است.

برنامه "سوگ و مویه" در 13 قسمت 56 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و کارگردانی میثم آقابیگی آرانی به معرفی آئین‌های عزاداری سنتی در منطقه کویر مرکزی ایران (کاشان و آران و بیدگل) می‌پردازد. "مدیحه" هم به کارگردانی مجید خواجه‌نژاد مراثی منصور ارضی، محمدرضا طاهری، محمود کریمی و... را پخش می‌کند.

"محرم در ایران" در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای به کارگردانی موسی جابری به مراسم محرم در اکثر نقاط ایران می‌پردازد و برنامه "سالکان نور" در 13 قسمت 27 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی سیدامیر کلوری با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان با زندگانی و آثار ماندگار و پربار مراجع عظام تهیه شده است.

"رندان تشنه‌لب" در 11 قسمت 30 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مجید یراقبافان به مراسم آئینی عزاداری امام حسین (ع) می‌پردازد. در ایام محرم سخنرانی حجج اسلام نقویان و قرائتی هم پخش می‌شود. "کوچه‌های بیقرار" هم به تهیه‌کنندگی جواد بیک‌محمدی به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورا تهیه شده است.

برنامه سخنرانی مذهبی نیز به تهیه‌کنندگی سیدعبدالمجید رکنی و سیدمحمدهادی حجتی با پرداختن به سیره امام حسین (ع) و بیان آثار مختلف قیام عاشورا پخش می‌شود.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”