گلشیفته این‌بار با روسری در برلین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

گلشیفته این‌بار با روسری در برلین

پست توسط Leila »

 تصویر      درباره الی که اخیرا با دستور رییس‌جمهور مجوز اکران گرفت، به جمع مدعیان «خرس طلایی» برای بهترین فیلم در پنجاه و نهمین فستیوال فیلم برلین پیوست و این بار گلشیفته فراهانی که حضور نامناسب او در گذشته موجب انتقاد شده بود، این بار با روسری در این جشنواره شرکت کرد.

این فیلم درام ایرانی که داستان مهاجری را روایت می‌کند که به وطنش بازگشته است و به دنبال عشق می‌گردد، به جمع مدعیان «خرس طلایی» برای بهترین فیلم در پنجاه و نهمین فستیوال فیلم برلین پیوست.

«دربارۀ الی» تازه‌ترین اثر اصغر فرهادی، داستان احمد را روایت می‌کند که پس از چندین سال زندگی در اروپا، از همسر آلمانی‌اش طلاق گرفته و سفری به دریای خزر می‌کند تا آغاز تازه‌ای برای زندگی‌اش رقم بزند. دوستان او، که همگی در حدود سی‌سالگی هستند، معلم زیبای مهدکودک به نام الی را برای مسافرت دعوت می‌کنند. اما داستان زمانی تراژیک می‌شود که الی در ساحل ناپدید می‌شود، و تنش‌های مخفی در میان گروه و نوعی مثلث عشقی پدیدار می‌گردد.

به گزارش آفتاب،فرهادی به خبرنگاران در برلین گفت که هرچند فیلم او بخش‌هایی از روابط دو جنس در ایران امروز را روشن می‌کند، اما احساسات آن می‌تواند برای بینندگان خارجی نیز جذاب باشد.

فرهادی گفت: «من می‌خواستم داستانی بسازم که جهان‌شمول باشد؛ داستانی که هر کسی، نه فقط ایرانیان فعلی، با آن ارتباط برقرار کند.»

وی افزود: «این نوع مشکلات در هر جایی یافت می‌شوند. من سعی کردم فقط قلۀ کوه‌یخ را نبینم، بلکه زیر آب بروم و ببینم که این مشکلات از کجا ناشی می‌شوند.»

فرهادی گفت داستان او بر پایۀ زندگی دوستی است که در شهر هامبورگ در شمال آلمان زندگی می‌کرده و در یک زندگی غمبار گیر می‌افتد.

بازی‌گردانی قوی این فیلم، گلشیفته فراهانی را نیز در بر می‌گیرد که آخرین بار در فیلم «پیکرۀ دروغ‌ها» همراه با لئوناردو دی‌کاپریو بازی کرده بود. گلشیفته گفت: «کار ما با آقای فرهادی، یک نوع کارگاه بود.»         
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

Re: گلشیفته این‌بار با روسری در برلین

پست توسط yasermym »

در نشست خبری پنجاه و نهمین جشنواره فیلم برلین، «اصغر فرهادی»، «رعنا آزادی‌ور»، «مریلا زارعی»،‌«پیمان معادی» و «گلشیفته فراهانی» حضور داشتند
اولین نمایش درباره الی در جشنواره برلین انجام شد و طبق پیشبینیها، گلشیفته فراهانی نیز همراه با اصغر فرهادی، مریلا زارعی، رعنا آزادی ور و پیمان معادی در نشست خبری این فیلم حضور داشت. آنها سپس در سالن گراند هایات هتل روی سن جشنواره رفتند و عكس‌هایی به یادگار گرفتند. همانطور که چندی قبل بیان داشتیم، ترس و نگرانی مسئولان از حضور درباره الی در برلین، تنها به خاطر نوع پوشش گلشیفته بود و اینکه مبادا حادثه ی تاریخی فرش قرمز مجموعه دروغها بار دیگر تکرار شود! ولی ابراهیم حاتمی کیا گویا با گلشیفته صحبتهایی نموده و او نیز به احترام حاتمی کیا، به او قول داده که در این مراسم با حجاب ظاهر شود و می بینید که همینگونه نیز شد!

[FONT=Georgia]
 تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر   تصویر تصویر    تصویر    


  

[COLOR=#0c0c0c]  فیلم ایرانی «درباره الی» به كارگردانی اصغر فرهادی نیز در بین فیلم‌های بخش مسابقه است. ترانه علیدوستی،‌شهاب حسینی، مریلا زارعی، پیمان معادی و مانی حقیقی در این فیلم بازی كرده‌اند. این فیلم در بخش مسابقه داخلی بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارد
مهم‌ترین بخش جشنواره فیلم برلین بخش مسابقه آن است كه با جشنواره‌های فیلم كن و ونیز بر سر نمایش فیلم‌های جذاب و ستارگان محبوب رقابت می‌كند. امسال فیلم‌هایی از كشورهای ایتالیا، ایران، بریتانیا، پرو، دانمارك، رومانی، فرانسه، آرژانتین، آلمان، آمریكا، اروگوئه، اسپانیا، لهستان، مجارستان و یونان در بخش مسابقه این جشنواره حضور دارند
نکته ی جالب در تمامی عکسها، این است که گلشیفته به هیچ وجه در هیچ نقطه ای، در کنار اصغر فرهادی و دیگر بازیگران فیلم دیده نمی شود. در واقع آنها ۴ نفره در یک سو هستند و گلشیفته نیز سویی دیگر! به نظر می رسد که کدورتی از گلشیفته در دل اصغر فرهادی عزیز وجود دارد که مربوط به مسائل و حواشی اخیر است. گویا گلشیفته صرفا به دعوت جشنواره برلین در آنجا حضور یافته و نه دعوت اصغر فرهادی! اکثریت دوربینها نیز به طرز جالبی تنها بر روی او متمرکز بودند و حرکات او را ثبت می کردند!
  


  
 
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Major I
Major I
پست: 430
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۱۰:۳۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

Re: گلشیفته این‌بار با روسری در برلین

پست توسط machkol »

شهرتم جنبه می خوادا!!!
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”