بازگشت زهرا امیر ابراهیمی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4179 بار
تماس:

بازگشت زهرا امیر ابراهیمی

پست توسط ganjineh »

[COLOR=#NaNNaNNaN]ساعت ۱۷ جمعه ۲۵ خرداد، نمایشگاهی از آخرین عكس های "زهرا امیرابراهیمی" در نگارخانه آتبین در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

"دید دوم" عنوان این نمایشگاه است كه در آن ۱۷ عكس سیاه و سفید هریك در تیراژ پنج نسخه عرضه می شود.

"زهراامیرابراهیمی" متولد ۱۳۶۰، فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر است. اوفعالیتش در عرصه هنری را با ساخت فیلم كوتاه "خَت" در سال ۷۸ شروع نمود وبا بازیگری در تئاتر، تلویزیون و سینما این راه را ادامه داد.

امیرابراهیمیاز سال ۱۳۸۴ به صورت حرفه ای به عكاسی پرداخت و نخستین نمایشگاه انفرادیشرا با عنوان "دید۱" در "كافه گالری ۷۸" برپا كرد. آن نمایشگاه حاصل سفر اوبه هندوستان و عكاسی از كودكان هندی بود. در مجموعه آثار "دید ۱" نگاهكودكانه این كودكان به دوربین در فضایی مملو از شادی و شعف، چشم ها راخیره می كرد.

وی با عكس های اجتماعی و خبری در سایت "تهران اَوِنیو" حضورش در جامعه عكاسی را ادامه داد.

"زهراامیر ابراهیمی" درباره عكس هایی كه آخر هفته بر دیوار گالری آبتین بهتماشا خواهد گذاشت گفت: دید دوم برگرفته از نگاه دیگریست كه به اطراف دارمكه حتی ممكن است این نگاهها فاقد تازگی باشد

او در این نمایشگاهتكنیكی تازه را در عكاسی عرضه می كند كه بهتر دید مردم خود در روز افتتاحاز آن دیدن نمایند. وی به جای توضیح درباره عكس ها این یادداشت را برای«دید دوم» نوشت: این جا كه ایستاده ام انگار دنیای اطراف سفید است و سیاه.از این نگاه، در انسان ها و موقعیت هایشان و آنچه از خود باقی می گذارنداتفاقی دیگر افتاده است.

تصویر نگاتیو انگار اصلی است كه در نگاهبه هر عكس می شود به خاطر آوردش. نگاتیوی كه قبل از هرگونه عملیاتشیمیایی، اصلی است از همان لحظه ای كه ثبتش كرده ایم.انسان را و دنیا راهمان اصل ساده اولیه اش بازدیدم جدای از همه آن تغییرات و تحولات كه شكلهمه مان را و دنیایمان را شكل دیگری كرده است.این جا در نگاهم سایه هایی،سایه به سایه برهم افتاده اند و برمن.آنچه می بینم را غرق در ابهام كردهاست. این جا لكه های سیاهی برسفیدی، بر شفافیت شیشه وارِ اصل اصل دنیایمبا همه آنچه كه در آن است نقشی بسته اند و سایه هایی در پس ذهن ثبت كنندهام باقی مانده اند كه انگار همه آن اصلِ اصلِ ساده و شفاف، سایه ای بیشنبوده است.

شایان ذكر است "دید دوم" تا چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه جاریدر آتبین دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند هرروز از ساعت ۱۷ تا ۲۱از آن دیدن كنند. 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”