Prison Break

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

سریال فرار از زندان (به [External Link Removed for Guests]:
 Prison Break 
) محصول [External Link Removed for Guests] بود و حق انحصار پخش آن در اختیار کمپانی [External Link Removed for Guests] بود.
کمپانی فاکس این [External Link Removed for Guests] را به شبکه‌های بسیاری در سراسر دنیا فروخت و همچنین تمامی قسمت‌های این سریال را بر روی [External Link Removed for Guests] نیز عرضه کرد. این سریال از سال [External Link Removed for Guests] تا [External Link Removed for Guests] پخش می‌شد. در سال ۲۰۰۱ [External Link Removed for Guests]، با توجه به این که مجموعه های [External Link Removed for Guests] و [External Link Removed for Guests](گمشدگان)را تا این حد موفق دید که در صدد رقابت با آن ها درآید، در سال ۲۰۰۴ باپیشنهاد پائول شیورینگ که سالها در بایگانی خاک خورده بود موافقت کرد وشیورینگ هم سناریوی قسمت هایی از آن را نوشت و کمپانی شروع به جمع کردنگروه فیلمبرداری، تجهیزات و انتخاب بازیگران کرد. شیکاگو به عنوان محلفیلم برداری انتخاب شد و زندان جولیت به عنوان زندان خود داستان (فاکسریور) قرار داده شد.پس از مدتی این سریال به عنوان محبوب ترین سریال جهانمشهور شد.
داستان سریال
داستان این مجموعهٔ تلویزیونی در مورد دو برادر است که یکی از آنها برایقتلی که انجام نداده به اعدام محکوم شده و برادرش خود را به زندانمی‌اندازد تا با استفاده از نقشه‌ای بسیار حرفه‌ای او را از حکم اعدامفراری دهد. برادر قاتل ؛ مایکل اسکوفیلد نام دارد که در کالج مدرک مهندسیسازه گرفته و دارای هوش فوق العاده‌ای است. تمامی داستان اصلی سریال بهفرار این دو برادر مربوط است که با اتفاقاتی که رخ می‌دهد جذاب تر می‌شود.البته فرار کردن تم اصلی این سریال، در تمام قسمت‌های آن است و حتی بعد ازگریختن از زندان نیز آنها به عنوان مجرمین تحت تعقیب باز هم فرار می‌کنند.به همین سبب مشهورترین دایالوگ این سریال Lets get hell out of hereشده‌است
فصل اول
در فصل اول سریال مایکل اسکوفیلد برای نجات برادرش لینکلن باروز اززندان، که قربانی توطئه شرکت‌های مافیایی شده‌است، اقدام به سرقت از بانکمی‌کند تا به جرم سرقت به زندان بیفتد. وی با درخواست وکیلش خود را بهزندان فاکس ریور انتقال می‌دهند که همان زندانی است که باروز در آن زندانیاست.
مایکل اسکوفیلد که از قبل نقشه تاسیسات زندان را تهیه کرده بوده و بهشکلی خاص روی بدنش خالکوبی کرده بود، سرانجام موفق می‌شود با ترفندهایجالب و هوش فوق العاده‌اش برادر خود را از زندان فراری دهد، اما برای اینکار مجبور می‌شود تعدادی دیگر از زندانی‌ها را نیز در نقشه فرار شریک کند.


فصل دوم
فصل دوم مربوط به داستان فرار هر یک از این زندانی‌ها از جمله مایکل وبرادرش پس از رهایی از زندان است.از هشت فراری زندان سه نفر مشته می شوندو یکی به پلیس پناه می برد. چهار نفر باقی مانده که قهرمانان سریال جزآنها هستند هم به پاناما می گریزند. بعد از گذراندن ماجراهایی در آخرمایکل به جرم آدمکشی به زندانی به نام سونا در پاناما می‌افتد.


فصل سوم
در فصل سوم مایکل اسکوفیلد در سونا یک نقشه فرار را طراحی می‌کند و اززندان پاناما با چندین تن از زندانیان دیگر فرار می‌کند، ولی او کهنمی‌خواهد خلاف کاران سابقه دار دوباره آزادانه در جامعه رها شوند ترفندیمی‌بیند تا آنها نتوانند همراهش بیایند. با این حال مشخص می‌شود که نقشهزندانی کردن او در زندان پاناما کار همان شرکت‌های مافیایی است و قصدآن‌ها این بوده که مایکل مجبور شود که شخص دیگری که مورد نظر آن‌ها است رابا خود از زندان آزاد کند.دو پلیس هم در زندان پاناما حضور دارند.

فصل چهارم
در فصل چهارم مایکل به دنبال خونخواهی معشوقه خود سارا می‌باشد و پس ازرویارویی با عوامل کمپانی در می‌یابد که سارا زنده‌است. با این حال مایکلمجبور می‌شود که در ازای آزادی خود و دوستانش به عده‌ای در بر اندازیشرکت‌های مافیایی کمک کند. شرکت مافیایی اطلاعاتی مربوط به یک پروژه عظیمدر ارتباط با انرژی را روی یک وسیله دیجیتال به نام «سیلا» ذخیره کرده ومایکل پی می‌برد رقبای این شرکت هم به دنبال سیلا هستند. در پایان مایکلمتوجه زنده بودن مادر خود می‌شود و پی می‌برد که مادرش نیز در جرگهٔافرادی است که می‌خواهند سیلا را به دست آورند. در نهایت گروهی که از طرفسازمان ملل حمایت می‌شوند به کمک مایکل می‌آیند و او و تمام افرادی که باوی از فاکس ریور فرار کرده و جان سالم به در برده بودند (به جز یک نفر،تئودور بگ‌ول) به خاطر همکاری با این گروه که منجر به از هم پاشیدن شرکتمافیایی و دستگیری رئیس آن می‌شود، مورد بخشش قرار می‌گیرند.
در دو قسمت پایانی سریال، مشخص می‌شود که مایکل که از بیماری مهلکی درخود آگاه بوده، در آخرین تلاش‌هایش با فراری دادن سارا از زندان که بهقیمت جان خودش تمام می‌شود، می‌میرد. سارا که در آن زمان باردار بوده، اسمفرزندش را مایکل می‌گذارد.
عوامل تولید
[External Link Removed for Guests] این سریال را ۱۱ [External Link Removed for Guests] نوشتند و ۱۶ کارگردان آنرا ساختند. همچنین بیش از ۲۷۰ نفر به عنوان [External Link Removed for Guests] در این سریال ایفای نقش کردند.


موسیقی
[External Link Removed for Guests]آهنگساز سریال پریزن بریک است. در آگوست سال ۲۰۰۷، این ساندترک منتشر شد.به علاوه جوادی با همکاری فری کورستن Ferry Corsten، نسخه میکس شده‌ای ازموسیقی متن پریزن بریک را در سال ۲۰۰۶ منتشر کرده‌اند. اما در مورد سریالپریزن بریک، جالب است بدانید که شبکه تلویزیونی M۶ فرانسه به جای تمآغازین اصلی سریال پریزن بریک، ترانه‌ای از یک خواننده رپ به نام FafLarage را پخش می‌کند، نام این ترانه Pas le temps است.
در آلمان و بلژیک هم ترانه‌ای شاخته شده به وسیله آزاد Azad و عادلتعویل Adel Tawil و همچنین ترانه‌ای با اجرای Leki به نام Over theRainbow پخش می‌شود. همچنین [External Link Removed for Guests] خواننده ایرانی نیز آواز متن سریال را خوانده است.


فرار از زندان در ایران
به دنبال پخش برنامه های گاها بی محتوا از سوی تلویزیون رسمی [External Link Removed for Guests]، بعضی مخاطبین حرفه ای به تهیه سریال‌های خارجی در [External Link Removed for Guests]روی آوردند. كه فراراززندان یکی از انها ست. این سریال یه صوزت دوبله ازطریق شبکه ویدئو خانگی رسمی کشور (شرکت جوانه پویا) پخش می‌شود.
.
شبکه مجاز ویدئویی
این سریال در اوایل سال ۸۸ به صورت [External Link Removed for Guests] و به صورت مجاز در اختیار مردم قرار گرفت که اولین تجربه ی توزیع یک [External Link Removed for Guests]به این شکل به شمار می رود.این مجموعه توسط دوبلورهای برجسته كشور دوبلهشده است و هم اكنون در فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی موجود است. اینسریال یه صوزت دوبله از طریق شبکه ویدئو خانگی رسمی کشور (شرکت جوانهپویا) پخش می‌شود.
دوبله «فرار از زندان» به سرپرستی عباس نباتی انجام شد. علیرضا باشكندیبه جای نقش (مایكل)، ناصر نظامی (رئیس)، ظفرگرایی (ال جی)، سعید مقدم منش(فرناندو)، محمد عبادی (لینكون)، شهروز ملك آرایی (تی بگ)، فاطمه نیرومند(معاون رئیس جمهور)، نرگس فولادوند (ورونیكا)، مریم رادپور (دكتر ساراتنكردی) از جمله دوبلورهایی هستند كه در این مجموعه نقش گویی كرده اند.

فصل اول ۱۶cd تعداد۲۲قسمت ۶دی وی دی
فصل دوم ۱۶cd تعداد۲۲قسمت
فصل سوم ۱۲cd تعداد۱۳قسمت
فصل چهارم 12cd فعلا ۱8 قسمت

شبکه سوم
همزمان با دوبله شرکت جوانه ی پویا، شبکه سوم سیما اقدام به دوبله ی قسمتهای ابتدایی آن کرد که پس از مدتی دوبله متوقف شد.

شبکه [External Link Removed for Guests]
شبکه [External Link Removed for Guests]نیز از اواخر سال 88 اقدام به پخش دوبله ی جدیدی از این سریال کرد.پیشبینی می شود سانسور کمتر در فارسی 1 بتواند مخاطبینی را برای فرار اززندان جذب کند.

پشت پرده
با وجود جذابیت‌های فراوان این سریال و ایده ی البته نه چندان جدید آن، این سریال در دنیا هرگز به رتبه‌ای بهتر از قرار گرفتن در [External Link Removed for Guests] نائل نیامد. بیشترین عامل شکست این سریال ضعف‌های شدید کارگردانی بود. زیرا تقریبا هر فصل از این سریال را چندین [External Link Removed for Guests]متفاوت ساخته‌اند. با وجود موفقیت‌های فصل نخست سریال که حاکی از گذاشتنوقت مناسب جهت تهیه آن بود، فصل آخر حتی ۵۰ درصد مخاطبین فصل نخست رانداشت. مشکل آنجایی بود که همه می‌دانستند مایکل قرار نیست بمیرد حتی اگرتمام دنیا کشته شود. این مشکل باعث لوث شدن سریال گردید. از سوی دیگرسولات بسیاری در ذهن بیننده همواره بی پاسخ رها می‌شدند.
فرار از زندان رتبه ۱/۹ از ۱۰ در سایت [External Link Removed for Guests]به دست آورد و تعداد بی شمار بینندگان این مجموعه مهیج گواهی بر اینادعاست. فرار از زندان تا كنون نامزد دریافت جوایزی هم چون Golden Globe وEmmy شده است. برای فیلم برداری این مجموعه در محل های مشخص شده و هزینهاستفاده از آن ها ۲ میلیون دلار برای هر قسمت خرج شده است و تصویر برداری،تدوین، نور پردازی و در مجموع جلوه های تصویری و صوتی در خور توجه هستند.بازی های حساب شده و آگاهانه بازیگران پر تعداد و یا نام های آشنا و بزرگآن ها و کارگردانی خوب دلیل تفاوت این مجموعه است. اما عامل مهمی كهمجموعه فرار از زندان را به اثری در خور توجه تبدیل کرده است داستان وظرافت های موجود در آن اثر است؛ مواردی مثل این که «مایکل» نقشه زندان راروی تمام بدن خود آن هم به شکل تصویری به طور كامل نامربوط خال کوبی کردهاست، یا در رابطه پیچیده ای که او با بعضی از زندانیان دارد پی گیری بعضیاز برنامه های آن ها در خارج از زندان و خیلی قبل از ورود مایکل به زندانصورت گرفته است تا در زمان مناسب از آن ها استفاده شود در نهایت تقطیعنماهای فوق العاده موفق و به جایی که از داخل به خارج از زندان و یابالعکس صورت می گیرد، از محصور شدن دوربین در چارچوب زندان و افت ریتم اثرو به تبع آن خستگی بیننده جلوگیری می کند.
بازیگران و نقشها
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] قهرمان باهوش و البته مهربان داستان .
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] (برادر مایکل)که فردی خلافکار خورد است که گرفتار توطئه می شود. اما قلبی مهربان دارد.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] بازیگر ۳۹ ساله ، قاتل بی وجدان وابسته به سازمان که بسیاری از شخصیت های اصلی خوب داستان به دست او کشته می شوند.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] ([External Link Removed for Guests]، یک منحرف جنسی و هم زندانی مایکل و لینک). در طول داستان افراد زیادی به دست او به قتل می رسند.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests](هم سلولی مایک و بهترین دوست او در تمام مدت سریال). او متهم به سرقتمسلحانه است و به خاطر معشوق خود چنین کاری کرده است . در آستانه ازدواجمعشوقه خود ، مجبور به فرار از زندان می شود
[External Link Removed for Guests] در نقش دکتر [External Link Removed for Guests]دکتر بهداری زندان، معشوقه مایکل و دختر فرماندار . در فرار از زندان بهمایکل کمک می کند ولی خیلی زود متوجه می شود خودش و پدرش هم هدف سازمانهستند.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests](افسر ارشد زندان)در ابتدا زندانیان را آزار می دهد. در فصل دوم او که اززندان اخراج شده به دنبال فراریان می افتد و با یک پاپوش خودش به زندان میافتد.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] (افسر FBI)یک پلیس بی رحم که زندانیان را به جای دستگیری به قتل می رساند
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] زندانی ارشد زندان سونا و قاچاقچی مواد مخدر.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] زندانی ارشد و یکی از هشت فراری و عضو یک گروه مافیایی که سر انجام توسط آلکس ماهون کشته می شود.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] او کسی است که در فصل 3 سازمان دستور نجات او را از زندان سونا به مایکل می دهد. [External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] (هم زندانی مایکل و لینک)
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] همسر [External Link Removed for Guests] که برخلاف همسرش زن بسیار خوبی است.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] هم زندانی مایکل و لینک)که بسیار به خانواده خود علاقه دارد.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] یکی از اعضای کمپانی که قاتلی بی رحم ، باهوش و غیر قابل اعتماد است.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests] (پسر لینکلن باروز)
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests]، برادر معاون رییس جمهور
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests]، وکیل لینکن باروز که در قسمت ابتدایی فصل ۲ وقتی پی می برد جف تری زنده است ، توسط عوامل سازمان کشته می شود.
[External Link Removed for Guests] نقش [External Link Removed for Guests]،هم اتاقی دوم مایل اسکوفیلد که یک بیمار روانی است . اما حافظه فوق العادهای دارد. او یکی از هشت فراری زندان فکس ریور است که هنگام بازداشت توسطآلکس ماهون تحریک می شود و خودکشی می کند.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests]،وکیل لینکن باروز که با تهدید دوستان جان آبروزی به او کمک می کند ولیبعدا پشیمان می شود و همراه پدرش توسط افراد او به قتل می رسند.
[External Link Removed for Guests] در نقش [External Link Removed for Guests]،مردی که متهم به سرقت یک و نیم میلیون دلار پول بوده و به خاطر بیماریدخترش تصمیم به فرار می گیرد اما توسط بلیک هنگام فرار زخمی می شود و بهقتل می رسد.
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

تصویر تصویر تصویر تصویر
تصویر
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: Prison Break

پست توسط RAHVAR »

این فیلم رو خیلی دوست دارم تا به حال دو بار این فیلمو رو تموم کردم
به شما دوستان عزیز سنترال هم توصیه میکنم این فیلمو رو نگاه بکنید خیلی جذاب هستش
البته زبان اصلی(زیرنویس فارسی)
   تصویر     
  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

عاشق فرار از زندانم ازدستش نديد حتما ببينيد

ميتونيد با يك مبلغ اندك اونو از كلوپ كرايه كنيد
تصویر
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 62
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۸, ۹:۳۶ ق.ظ
محل اقامت: Karaj
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 49 بار

Re: Prison Break

پست توسط WaffenSS »

چه عجب يه فيلمي پيدا شد كه نقاد ايراني نداره :-O
تصویر كليك روي دكمه تصویر سپاس از محبوبيت شما نمي‌كاهد تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

بله كه پيدا شد اگه ببينم اين جور تاپيك ها مورد طرفدار قرار بگيره بازم نقد فيلم هاي جذاب وديدني رو ميزارم
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

در حال حاضراين سريال 4 فصل هست و لي من شنيدم كه فصل پنچش داره ساخته ميشه ؟ شما نشنيدين ؟ شايعه هست ؟


تصویر
تصویر
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: Prison Break

پست توسط RAHVAR »

البته یکم دیر این تاپیک رو زدی ولی خب .............

این عکسها هم بیش از اندازه تکراری هستن تو همه سایت ها هستش
خودم اینجا یه عکس هایی از بازیگران میزارم که تو اینترنت بگردی نمیتونی لنگشو پیدا کنی
در مورد ساختن فصل 5 این سریال باید بگم شایعه ای بیش نیست
چون قرار تو همین مایه ها فیلم بسازن البته با بازیگران متفاوت
   تصویر     
  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

چه خوب بي صبرانه منتظر عكس هاهستيم . اين عكس ها واسه شما كه دو بار تموم كردي فيلمو تكراري بعضي ممكن هنوز اشنايي نداشته باشن قند عسلم
تصویر
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: Prison Break

پست توسط RAHVAR »

[HR]

تقدیم به دوستان[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
   تصویر     
  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on mostafa 360, ويرايش شده در 0.
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: Prison Break

پست توسط mostafa 360 »

جديدا بازيش هم با گرافيك بالا براي 360 و ps3 اومده به خاطر همين ميخوام xbox بگيرم

تصویرتصویر


تصویر تصویر تصویر

بازم پيدا كردم مي زارم
آخرین ويرايش توسط 1 on mostafa 360, ويرايش شده در 0.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”