"دزدان دريايي كاراييب: صندوقچه مرد مرده" ششمين فيلم پرفروش تاريخ سينما

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴, ۹:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

"دزدان دريايي كاراييب: صندوقچه مرد مرده" ششمين فيلم پرفروش تاريخ سينما

پست توسط ARMIN »

[align=right]"دزدان دريايي كاراييب: صندوقچه مرد مرده" ششمين فيلم پرفروش تاريخ سينما  


فيلم سينمايی "دزدان دريای کارائيب: صندوقچه مرد مرده" به کارگردانی گور وربينسکی با فروشی معادل 924 ميليون دلار در گيشه جهان، ششمين فيلم پرفروش تاريخ سينما شد.
به گزارش خبرنگار "مهر"، اين اثر که در 51 کشور جهان روی پرده رفته، در هفته ای که گذشت بالغ بر 26 ميليون دلار فروخت و رکورد جديدی را برای تهيه کننده اش جری بروکهايمر رقم زد.

فيلم "نفرين مرواريد سياه"، اولين اثر از مجموعه "دزدان دريای کارائيب" در سال 2003 به نمايش درآمد و به فروش چشمگيری دست يافت، اما موفقيت 523 ميليون دلاری "صندوقچه مرد مرده" در خارج از مرزهای ايالات متحده و کانادا باعث شد مجموع فروش اين اثر به 924 ميليون دلار برسد و عنوان ششمين فيلم پرفروش تاريخ سينما را از آن خود کند.

آثاری چون "جنگ های ستاره ای: اپيزود يک" با فروش 924 مييلون دلار و "ارباب حلقه ها: دو برج" با فروش 926 ميليون دلار از ديگر فيلم های پرفروش دوران هستند.

کارشناسان گيشه پيش بينی می کنند فيلم "صندوقچه مرد مرده" به زودی فيلم "هری پاتر و سنگ جادو" را به مبارزه دعوت کرده و با شکستن رکورد 969 ميليون دلاری اين اثر، جايگاه سوم جدول را از آن خود کند. نمايش اين فيلم در کشورهای يونان و ايتاليا در فروش بيشتر آن تاثيرگذار است.

فيلم های "تايتانيک" با فروش يک ميليارد و 800 ميليون دلار و "ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه" با فروش يک ميليارد و 100 ميليون دلار پرفروشترين فيلم های تاريخ سينما هستند.

[External Link Removed for Guests]
Don't play games with the ones who love you
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

فيلم قشنگيه من همون هفته اول که اومد ديدم بهتون پيشنهاد ميکنم اگر تا حالا نديديد حتما تهيه کنيد و ببنيد دوستاني هم که ماهواره ترکست دارن اين نويد رو بهشون بدم که اين فيلم جز ليست فيلم هاي ماه آيند شبکه Turkmeli است

موفق باشيد
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”