ساخت اولین فیلم بلند جهان با تلفن همراه توسط یک ایرانی + فیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸, ۵:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

ساخت اولین فیلم بلند جهان با تلفن همراه توسط یک ایرانی + فیل

پست توسط Qaher1406 »

اولین فیلم بلند به نام Olive (زیتون) با گوشی هوشمند نوکیا8N توسط یک کارگردان ایرانی ساخته شد.
به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از جی اس ام در تاریخ 9 دسامبر (18 آذر)، تاکنون عکاسی‌های مختلفی با گوشی نوکیا8N دیده‌اید. اما فیلم Olive به کارگردانی هومن خلیلی و بازی ژینا رولاند فیلمی به طور کلی متفاوت با آنچه است که تاکنون با هر تلفن همراه دیگری ساخته شده.
Olive داستان دخترکی است که بدون بیان کلامی وارد زندگی مردم می‌شود. هومن خلیلی انتظار دارد به همین اندازه که این فیلم متفاوت است از فروش خوبی نیز برخوردار شود.
عوامل پشت صحنه یک دوربین فیلم‌برداری متعلق به دهه40 میلادی را پیاده کرده تا لنز آن‌ را به‌عنوان لنز دوم بر روی نوکیا 8N سوار کنند و به وسیله یک نوار دو طرفه به هم محکم متصل کنند.
برای ضبط صحنه‌های دیگر، آنها از قابلیت فیلم‌برداری خود گوشی استفاده کردند. آنها برای یکی از صحنه‌های هوایی، نوکیا 8N را به یک هلی‌کوپتر با قابلیت کنترل از راه دور، متصل کردند تا بتوانند نمای مورد نظرشان را ضبط کنند.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”