برومند:نقصیر سلحشور است!سلحشور:مجلس کجاست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

برومند:نقصیر سلحشور است!سلحشور:مجلس کجاست؟

پست توسط typhoon »

مرضیه برومند فرج الله سلحشور را از جمله مقصرین ماجرای عریان شدن گلشیفته فراهانی دانست!
به گزارش ب[External Link Removed for Guests]، مرضیه برومند بازيگر و كارگردان سينما در باره اقدام موهن گلشیفته فرهانی گفت: من از اين رفتاري كه گلشيفته انجام داد حالم به هم خورد و اين عمل، بسيار قبيح و زشت است و جاي حرفي را باقي نمي گذارد.
اين كاري كه گلشيفته فراهاني انجام داد اقدامي بود كه با آبروي ملي، فرهنگ، آداب و رسوم و ارزش هاي انساني كاملا در تضاد است و حتي در خود جوامع غربي نيز اين عمل بسيار قبيح است زيرا هر جامعه اي محدوديت و هنجار خاص خودش را دارد.
وي در ادامه افزود: يك وقت يك بازيگر در زندگي شخصي يا حقيقي خود اقدامي انجام مي دهد كه به خود او مربوط است اما يك وقت به عنوان يك ايراني يعني سفير جمهوري اسلامي در يك مراسمي شركت مي كند كه اينجا شخصيت حقوقي خود يعني ايراني بودن با تمام هنجارها و قوانين آن را بايد رعايت كند و نمي تواند هر طوري كه خواست ظاهر شود.
اين كارگردان كشورمان در گفتگو با سایت آوینی خاطرنشان کرد: اقدامي كه گلشيفته انجام داد نوعي لجبازي با خودش و جامعه سينمايي كشور است و مطمئنا به قشر سالم سينما نيز ضربه وارد مي كند. او با اين اقدام راه هر بازگشتي را براي خود بسته است.
درباره علت اين اقدام گفت: اين اقدام گلشيفته انعكاسي از بعضي تهمت هاي نابجا به سينما از سوي قشري خاص مثل آقاي سلحشور است.

نظرات سلحشور:

اين سكوت يك انسان مؤمن در برابر فحشا و منكر خيلي عجيب‌تر از آن عمل است. آن فرد خودش را نشان داده است، اما آيا مؤمنين ما زبانم لال با سكوت خود دارند خودشان را نشان مي‌دهند؟ آيا مؤمنين ما دروغ مي‌گويند؟ آيا مسئولين جمهوري اسلامي و نمايندگان مجلس ما طرف‌دار و پاي‎بند به حيا، ايمان و حجاب نيستند كه سكوت مي كنند و چيزي نمي گويند؟
به گزارش[External Link Removed for Guests] به نقل از رجا، فرج الله سلحشور در باره رفتار غيراخلاقي گلشيفته فراهاني گفته است:
*من از اين اتفاق اصلاً تعجب نمي‌كنم. من از اينكه يك زن بازيگر ايران در خارج از كشور ناهنجار و عريان، بازي كند خيلي تعجب نمي‌كنم؛ چون‌كه سينما تعريفش همين است. سينما براي عياشي ساخته شده است، براي اينكه ابزاري براي مبارزه با فرهنگ‌ها و اعتقاد ملت‌ها و حيا و حجاب و ايمان و پوشش شود، حالا هر ملتي كه مي‌خواهد باشد، نقش سينما اين است و در حقيقت، اين خانم يكي از آن كساني است كه اين تئوري برخاسته از صهيونيسم را عملي كرده است.
*من از اين خيلي تعجب نمي‌كنم ولي يك چيز براي من تعجب‌آور است كه يك انسان مؤمن اين مسائل را ببيند و سكوت كند، اين سكوت يك انسان مؤمن در برابر فحشا و منكر خيلي عجيب‌تر از آن عمل است. آن فرد خودش را نشان داده است، اما آيا مؤمنين ما زبانم لال با سكوت خود دارند خودشان را نشان مي‌دهند؟ آيا مؤمنين ما دروغ مي‌گويند؟ آيا مسئولين جمهوري اسلامي و نمايندگان مجلس ما طرف‌دار و پاي‎بند به حيا، ايمان و حجاب نيستند كه سكوت مي كنند و چيزي نمي گويند؟
*من از گلشيفته فراهاني و پدرش كه يك زماني از توده هاي معروف بوده است، تعجبي ندارم. حتي از بسياري از بازيگران سينما هم كه پاك بودند و به عنوان زن‎هاي خوبي در سينما مشهور بودند اما الآن آلوده و بدنام شده‌اند، تعجب نمي كنم، چون سينما ماهيتش اين است اما ماهيت مؤمنين چيست؟ ماهيت علما و بزرگان دين چيست؟ آنها هم ماهيت‌شان اين است كه در برابر فحشا و منكرات و كثافت كاري‌هاي سينما در جامعه امروز ما سكوت كنند؟ اين براي من عجيب تر است.
* من اصلاً انتظار ندارم كه سينماگران بيايند اعتراض كنند كه چرا خانم گلشيفته فراهاني اين‌طور رفتار كرده است، چون سينماگرها دو گروه هستند: يا خودشان مثل خانم گلشيفته فراهاني هستند و تصاويرشان را در اين سايت‌ها مي‌بينيم، يا مخالف هستند اما آن ايمان يا آن شهامتي را ندارند كه از حيثيت و غيرت و ناموس خودشان دفاع كنند و با جريان موجود هم‌سو شده‌اند.
*بايد از آن‌ها سؤال كرد كه چطور وقتي سلحشور گفت سينماي ما به سمت فحشا و آلودگي گرايش دارد، همه صداي‎شان در آمد و باغيرت شدند ولي الآن كه يك زن ناجور آبروي ما را در دنيا مي برد، هيچ‎كدام صداي‎تان در نمي آيد و همه سكوت مي كنيد؟ اگر ما خداي ناكرده با اين حركات و فحشا همراه نيستيم، چرا سكوت مي‌كنيم؟
*با چه زباني به بزرگان و علماي دين‎مان بگويم كه والله قسم خط دهنده سينما و سيماي ايران سه گروه هستند: ساواكي‌ها، توده‌اي‌ها و ماسون ها. اين سه گروه دارند سينما و سيماي ايران را خط دهي مي كنند. اين به معناي اين نيست كه مسئولان ما اينگونه هستند، اما خط دهنده ها آنها هستند.به داد سيما برسيد كه دارد اخلاق و ايمان و خانواده و قرآن و انقلاب را تهديد مي كند. بايد به مسئولين مملكتي و مسئولين اطلاعاتي كشور گفت چرا بايد شما بنشينيد و تماشا كنيد كه در سيما و سينماي ما چنين انسان هايي كه سابقه‌شان از زمان شاه معلوم است، حضور داشته باشند و اينها خط دهي كنند.
*در يكي از برنامه‌هاي "هفت" كه آقاي بهزاد فراهاني را به‌عنوان نماينده خانواده تئاتر دعوت كرده بودند، وي مطالبي را از طرف خانه تئاتر رسماً اعلام كرد كه بيانگر اين بود كه سياست‌هاي خانه تئاتر مورد تأييد سيماي ما هم هست.
متأسفانه همين‎طور است. در كانون بازيگران ما هم همين‎گونه است. شما ببينيد مسئولين اينها قبل از انقلاب چه كساني هستند؟ يا ساواكي بودند كه هنوز هم هستند، كسي كه زنش و خودش ساواكي بوده است، الآن مسئول يكي از همين سنديكاهاي هنري است.

[External Link Removed for Guests]
Old soldiers never die.They just fade away
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”