عذرخواهی دبیر جشنواره تئاتر فجر از علی دایی!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 47
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

عذرخواهی دبیر جشنواره تئاتر فجر از علی دایی!!!

پست توسط ali66469691 »

رحمت امینی دبیر سی‌امین جشنواره تئا‌تر فجر از علی دایی به طور رسمی عذرخواهی کرد.


به گزارش خبر آنلاین، این عذرخواهی پس از آن صورت می‌گیرد که علی دایی به شدت نسبت به اتفاق افتاده در یک نمایش خیابانی اعتراض کرد.

تصویر

در نمایشی خیابانی با عنوان «سوارکاران» از فرانسه که در جشنواره تئا‌تر فجر اجرا شد، اسب مسابقه‌ای به نام علی دایی نامیده شد که واکنش تند این بازیکن و مربی فوتبال ایران را برانگیخت.


اگر چه ژان لوک پرووست کارگردان نمایش «سوارکاران» این نامگذاری را تنها یک شوخی دانست و گفت در دیگر کشور‌ها نیز نام آدم‌های مشهور را بر اسب‌های نمایش خود نهاده است، اما علی دایی از این اتفاق به شدت انتقاد و از آن به عنوان توهین به خود و فوتبال کشور یاد کرد.

اینک که یک هفته از آن ماجرا می‌گذرد، رحمت امینی دبیر جشنواره سی‌ام تئا‌تر فجر از علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان رسما عذرخواهی کرد.
وی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره تئا‌تر فجر گفت: «بازیگر این تئا‌تر خیابانی فی‌البداهه تصمیم گرفته تماشاگران را غافلگیر کند، به همین دلیل با نام علی دایی شوخی کرده است. خود من که این تئا‌تر را از نزدیک می‌دیدم. دلخور شدم و بلافاصله بعد از اولین اجرای این گروه فرانسوی به آن‌ها تذکر جدی دادم.»
امینی با اشاره به اینکه «همه ما ایرانی‌ها علی دایی را دوست داریم»، افزود: «ما قدر زحماتی که این بازیکن برای فوتبال ملی ما کشیده می‌دانیم و برای همین خدای نکرده هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهیم به شخصیت او توهین شود.»
این مدرس و کارگردان تئا‌تر در واکنش به گلایه تند علی دایی از مسئولان برگزاری جشنواره فجر گفت: «ما به علی دایی حق می‌دهیم و گلایه‌اش را به جان می‌خریم. وقتی خود من این تئا‌تر را از نزدیک می‌دیدم، از این اتفاق دلخور شدم و بلافاصله بعد از پایان اولین اجرای این گروه فرانسوی به آن‌ها تذکر جدی دادم.»
وی با اشاره به این موضوع که‌‌ همان موقع ما در حضور جمعیت تماشاگران نمایش از علی دایی عذرخواهی کردیم، خاطرنشان کرد: «ما‌‌ همان موقع از دایی عذر خواهی کردیم و توضیح دادیم که چون تئا‌تر را نمی‌شود قطع کرد از ادامه کار این گروه جلوگیری نکردیم و اگر نه که بلافاصله وارد عمل می‌شدیم.»
علی کهن فروتقه
  ...در ابعاد این عصر خاموش  

  
  من ازطعم تصنیف در متن ادراک یک کوچه  

  
  تنهاترم...  
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”