«عصر تاتو»ی جیا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1796
تاریخ عضویت: شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵, ۴:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

«عصر تاتو»ی جیا

پست توسط Karim1504 »

[External Link Removed for Guests]

جیا ژانگ كه فیلم تازه‌اش را جلوی دوربین می‌برد. این فیلم‌ساز چینی كه ماه قبل شیر طلای جشنواره ونیز را برای درام اجتماعی «زندگی بی‌جان» گرفت ، كارگردان «عصر تاتو» است. براساس گزارش سایت كونگ‌فو سینما ، قصه «عصر تاتو» درباره گروهی از بچه‌های خیابانی در آخرین روزهای دوران «انقلاب فرهنگی» مائو توسه تونگ (رهبر انقلاب چین) است.
جیاژانگ كه در توضیح فیلم تازه‌اش می‌گوید: «می‌خواهم با این فیلم بر روی موضوعات كوچك و به ظاهر كم اهمیتی فوكوس كنم كه درباره زندگی مردم عادی است. هدفم نمایش درد و رنجی است كه مردم در دوران انقلاب فرهنگی تحمل كردند. آنها چگونه با آن شرایط كنار آمدند؟ این چیزی است كه قصه فیلم به نمایش می‌گذارد.
نقش اصلی فیلم را همكار همیشگی فیلم‌ساز ژائو تائو بازی می‌كند. جیا ژانگ كه هم اكنون به دنبال تعدادی نابازیگر نوجوان است تا نقش بچه‌های خیابانی قصه فیلم را به آنها بسپارد. به خاطر حال و هوای قصه فیلم این نوجوانان باید با هنرهای رزمی آشنایی كاملی داشته باشند. «عصر تاتو» در عین حال یك درام اجتماعی – سیاسی است ، یك كار اكشن و ماجراجویانه هم به شمار می‌رود.

روزنامه جام‌جم
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”