پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط marshal1987 »

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به تازگی یکی از نهادهای امنیتی با حکم دستگاه قضایی، یکی از مدیران ارشد تجارت محصولات پتروشیمی را به اتهام سوءاستفاده گسترده مالی بازداشت کرده است.  یاد شده که پیش از این سال‌ها یکی از مدیریت‌های حساس شرکت بازرگانی پتروشیمی PCC را قبل و بعد از خصوصی‌سازی این شرکت بر عهده داشته است، به سلطان بازار تجارت محصولات پتروشیمی در داخل و خارج از ایران معروف است و شبکه گسترده‌ای از شرکای راهبردی را به منظور سوء استفاده اقتصادی در داخل ایران و خارج از کشور در حوزه تجارت محصولات پتروشیمی و به خصوص صادرات این محصولات برای خود ایجاد کرده است.   مطلع معتقدند بخش عمده‌ای از بازار پتروشیمی در دهه اخیر در قبضه وی بوده است و اگر کسی بر خلاف نظر و رای وی در این بازار عمل می‌کرد به طرق گوناگون از دور رقابت بازار این محصولات حذف می‌شد.   پیش از این درباره عملکرد شبکه فساد یاد شده برای قبضه کردن تجارت محصولات پتروشیمی ایران و از دور خارج کردن بزرگترین برند ایرانی در بازار جهانی یعنی PCC از عرصه تجارت بین المللی محصولات پتروشیمی هشدار داده بود اما این هشدارها مورد بی‌توجهی قرار گرفت و علیرغم سابقه فساد مالی و بازداشت و محکومیت، فرد یاد شده مسئولیت حساس تری گرفت و به سمت مدیریت عامل یکی از شرکت‌های گروه‌های سرمایه گذاری وابسته به ساتا برگزیده شد.   گزارش حاکی است یکی از مقامات عالی اجرایی با آگاهی از اقدامات فرد یاد شده چند سال پیش دستور برکناری وی را صادر کرد اما تعلل وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی در برخورد با نامبرده و همچنین اعمال نفوذ بعضی گروههای خاص باعث ابقای وی در سمت خود طی مدت طولانی شد چنانکه این شبکه در حال حاضر به صورت همزمان در حال تلاش برای اعمال نفوذ و لوث کردن پرونده و ارائه آدرس‌های غلط رسانه‌ای در این باره هستند.   اساس این گزارش گردش مالی بازار تجارت محصولات پتروشیمی ایرانی به چند ده هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود و گفته می‌شود ابعاد سوءاستفاده فرد یاد شده در این بازاربزرگ، بسیار گسترده است. ارقام ذکر شده تنها در یکی از پرونده‌های منتسب به وی که شاید از جمله بزرگترین تخلفات وی نیز نباشد به 420 میلیون یورو معادل 2 هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود که بر اساس آن مدیر یادشده ارز حاصل از صادرات محصولات به یک شرکت خارجی را به کشور بازنگردانده است.   این اساس به نظر می‌رسد ابعاد این پرونده از پرونده فساد 3 هزار میلیارد تومانی گروه آریا بسیار وسیع‌تر باشد.  ‌های تکمیلی درباره این پرونده گسترده فساد بزودی در فارس منتشر خواهد شد. 
Major I
Major I
پست: 167
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۹, ۴:۲۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5628 بار
سپاس‌های دریافتی: 782 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط Mehrab373 »

به به به به :grin:
هر دم از این باغ بری می رسد .
شکر خدارو
[FONT=Palatino Linotype]دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود. 

پیامبر اکرم(ص)
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: جمعه ۱ تیر ۱۳۸۶, ۴:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط falcon »

افسوس از این همه شهید....
افسوس از این همه پدر شهید....
افسوس از این همه مادر شهید....
افسوس از این همه همسر شهید....
اقسوس از این همه فرزند شهید....
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط neely »

نه چرا افسوس براي شهدا اونا كه بنا بر حسن عقيده و عمل خوبشون به اجر و پاداش الهي رسيدند سعادتمند شدند و آلان در جوار رحمت الهي بر خوردار از نعمات لا يتناهي خداوند . تاسف براي ماست كه چي انتظار داشبيم و چي شد براي مسولين هست كه يا نميبينند اين فساد ها را يا نميخواهند ببينند و يا قدرت جلوگيري از آنرا ندارند وچنين ظلمي بر آحاد افراد ملت ميرود. اين پول ها سهم تك تك افراد جامعه است كه به يغما ميرود.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط Solver »

این ها از معایب (البته هزینه ها صحیح تر است) انقلاب است @ این یک نظر یا شعار نیست. یک موضوع ثابت شده تاریخ است.

اساسا، ساختار نامشخص و نو پا، آنقدر راه نفوذ درش زیاد است که لازم نیست افراد خیلی متخصص باشند و گاه یک اتفاقات و حوادثی هست که اگر به یک فرد کم و سن و سال بگویید هم تعجب می کند. حکایت این همه مشکلات ما در بخش دولتی نیز همین قسمت است. شاید کمی زیاده روی باشد اما از نظر من جمهوری اسلامی هنوز حتی به داشته های کشور ایران محیط نیست و بسیاری از سرمایه ها خواه داخلی خواه خارجی هستند که در حال استفاده از منابع دولتی می باشند اما سودشان به صورت شخصی برداشت می شود. یک حجم مصادره های اموال شخصی در اوایل انقلاب رسم شده بود که توسط امام محکوم شد و باش برخورد شد، شاید بهتر بود اون روزها جای دنبال کردن این که چه کسی کمونیست بوده و چه کسی شاهدوست . جواس ها به این موارد بود. چند وقت پیش بود که جمهوری اسلامی دریافت از شرکت های خودرو سازی جهان سهمی دارد و باید چه ها بکند یا مثلا بحث کارخانجات فولاد آلمان و ...

در حقیقت یک قسمت ها تحریم شدند، اما خیلی هاش بود که بی سر و صدا ماند و اصلا کسی کشف نکرد که آقا اینجا نباید سودش شخصی باشد ... به هر حال این طبیعت انقلاب است. اوضاع طوری به هم میریزد که حداقل باید چند دهه بگذرد تا کم کم سر و سامانی حاکم شود. تازه وضع ما با وجود 30 سال خیلی نگران کننده نیست در قیاس با موارد مشابه در تاریخ خودمان و دیگر کشورها.

بنابرا مسائل بالا است که من معتقدم، آب را اگر به مسیر غلطی میرود باید در مسیر صحیح هدایت کرد. نه اینکه بدون مسیر صحیح جلوی همین مسیر هم بگیریم و جاری بودنش را یا به چند شاخگی تبدیل کنیم یا اساساً چرخش را متوقف !

به عبارت ساده، دوستانی که تفکر براندازی نظام در سر دارند، روشن است اساسا در باب این مسائل تفکر ندارند..
و در مورد امثال بنده فکر میکنند مثلا اگر ما در هر کجا در دفاع از موجودیت نظام حرف زدیم یا جیره خورش هستیم، یا شستشو مغزی شدیم و مثلا اگر پاره ای مسائل و مشکلات جای اعتراض سر به گریبان داریم یا از ترس و نداشتن شجاعت است یا از تو سری خور بودن !
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۵, ۴:۵۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1358 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط mj_piremard »

با سلام
دوست عزیز از کی تا حالا دزدی شده هزینه نظام آیا بعد از 34 سال هنوز انقلاب نو پاست آگه بعد از 34 سال هنوز ساختار نو پاست پس بی کار بودیم انقلاب کنیم.که نظام هنوز بعد 34 سال نتونسته خودشو جمع کنه.
نه دوست عزیز ساختار نیست که ایراد داره ایراد یه عده هستن که قدرت کورشون کرده به کسایی که به هیچ چیز قانع نیستن اینا اگه دنیا رو بهشون بدن بازم کمشونه چرا اتفاقا" نظام به دارایی خودش خوب واقف هست چه داخلی چه خارجی اما یه عده انسان خدانشناس با لابی های متعدد به اصطلاح درو با دالون خر با پالون دارن می خورن.
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط Solver »

  ,

دوست عزیز، حداقل سن ریاست جمهوری در کشور ما چند سالگیست ؟

ایا هیچ فرد متولد شده بعد از انقلاب ما وجود دارد که الان واجد کاندید شدن باشد؟

این یک اثبات ساده از نوپا بودن یک انقلاب . /
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰, ۷:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط masoud-35 »

fajer نوشته شده:نه چرا افسوس براي شهدا اونا كه بنا بر حسن عقيده و عمل خوبشون به اجر و پاداش الهي رسيدند سعادتمند شدند و آلان در جوار رحمت الهي بر خوردار از نعمات لا يتناهي خداوند . تاسف براي ماست كه چي انتظار داشبيم و چي شد براي مسولين هست كه يا نميبينند اين فساد ها را يا نميخواهند ببينند و يا قدرت جلوگيري از آنرا ندارند وچنين ظلمي بر آحاد افراد ملت ميرود. اين پول ها سهم تك تك افراد جامعه است كه به يغما ميرود.شاید بعضی از مسئولین خودشان هم سهیم هستند مگر میشود اینهمه پول رابی سروصدا اختلاس کرد!!!!!!!شاید هم مصلحت نیست جلوشونرا بگیرن!!!!!!!!!!!!!
Major
Major
پست: 270
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 1195 بار

Re: پرونده‌ای بزرگتر از فساد ۳هزار میلیاردی

پست توسط 144 »

خاک تو سرما ، بعضی برنج ندارن ،بعضی چه ها که ندارن ،واقعا خجالت آوره :sad:
در تمام رنج هایی که میکشی "صبر[COLOR=#000000]" اوج احترام به حکمت خداوند است 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”