طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

پست توسط jhan2010 »

در حالی که تنها چند روز از پایان مذاکرات ایران و ۵ + ۱ در قزاقستان می‌گذرد و در حالی که روز قبل از مذاکرات، سنا، طرح فشار بر ایران را در دستور کار داشت، گویا پس از مذاکرات نیز سنای آمریکا بی‌کار ننشسته و دست به کار تدوین طرحی برای چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به ایران زده است.
  حالی که تنها چند روز از پایان مذاکرات ایران و ۵ + ۱ در قزاقستان می‌گذرد و در حالی که روز قبل از مذاکرات، سنا، طرح فشار بر ایران را در دستور کار داشت، گویا پس از مذاکرات نیز سنای آمریکا بی‌کار ننشسته و دست به کار تدوین طرحی برای چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به ایران زده است
به گزارش «تابناک»، نشریه «اوپن زایان» در مطلبی نوشته است که سناتورهای آمریکایی، مشغول تهیه تصویب‌نامه‌ای هستند که بر پایه آن، بر حمایت آمریکا از حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای ایران تأکید شده است. این تصویب‌نامه که توسط سناتور رابرت منندز‌ جمهوری خواه و لیندسی گراهام دمکرات‌‌ تهیه و تنظیم شده، قرار است به امضای نمایندگان آیپک ـ که کنفرانس سالانه آن‌ها، این هفته در کنگره ایالتی در واشنگتن برگزار می‌شود ـ نیز برسد.

در همین حال و به نوشته این نشریه، نمایندگان آیپک (لابی صهیونیستی آمریکا) نیز قرار است طرحی را برای تعهد آمریکا به حمایت از حمله رژیم اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران ارائه کنند؛ حمله‌ای که به باور بسیاری از کار‌شناسان، به برهم خوردن کامل ثبات منطقه، وخامت بیشتر اوضاع اقتصاد جهانی و پیچیده‌تر شدن مسأله هسته‌ای ایران منجر می‌شود.

بنا بر این گزارش، بر پایه نسخه‌ای که از این تصویب‌نامه به دست نشریه اوپن زایان رسیده،‌ در آن آمده که ایالات متحده باید به افزایش تحریم‌های شکننده بر ایران ادامه دهد و همچنین آمریکا را «وادار» کرده ‌در صورتی که رژیم اسرائیل قصد حمله یک‌جانبه به ایران را داشته باشد، ایالات متحده بایستی در کنار این رژیم قرار گرفته و حمایت‌های اقتصادی، دیپلماتیک و نظامی را از این رژیم انجام دهد.

هرچند تهیه کنندگان این تصویب‌نامه در آن یادآور شده‌اند که این طرح نباید به معنی اجبار آمریکا به اعلان جنگ ‌علیه ایران تفسیر شود، ‌مفاد آن به گونه‌ای تنظیم شده ‌که بر پایه آن، ایالات متحده به محض ورود اسرائیل به جنگ با ایران، اجبار به اعلان جنگ با ایران می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، «‌گری سیک»، استاد دانشگاه کلمبیا و از مقامات سابق کاخ سفید و متخصص در امور ایران درباره این طرح، ‌گفته است: آغاز جنگ خطرناک‌ترین کاری است که یک ملت می‌تواند به آن دست یازد. این طرح به این معناست که اختیار شروع جنگ عملاً به کشور دیگر واگذار می‌شود. یک چنین تصمیمی مسئولیت مستقیم برای آمریکا دارد.

هرچند این‌گونه تصویب نامه‌ها به خودی خود، منجر به ‌در پیش گرفتن سیاست نمی‌شود، ‌تداوم یک رویکرد خصمانه نسبت به ایران در میان مقامات آمریکایی و افکار عمومی را در بر دارد که در نوع خود و در زمانی که مذاکرات ۱+۵ با ایران، حاکی از نشانه‌های خوبی بوده، کمی شگفت‌انگیز است.

این در حالی است که سال گذشته نیز یک طرح مشابه از سوی ۷۴ سناتور جمهوری خواه در سنای آمریکا مطرح شده بود. با این تفاوت که در آن تنها بر حمایت از «حق اسرائیل» برای اقدام به هرگونه عمل لازمی تاکید شده بود.

گفته می‌شود که تاکنون هیچ سناتور دمکراتی این لایحه را امضا‌ نکرده و یکی از سناتورهای دمکرات در ایمیلی به کنایه نوشته است: دمکرات‌ها این طرح را به عنوان طرح جنگ ‌علیه عراق... (ببخشید منظورم طرح جنگ علیه ایران است) امضا نخواهند کرد!

از سوی دیگر، یکی از مقامات سابق سی‌آی‌ای، که نخواسته نامش فاش شود، در رابطه با این طرح و با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب گفته است: من فکر نمی‌کنم که این تصویب‌نامه اثری بر پیام‌ها و تصمیماتی داشته باشد که از کاخ سفید بیرون می‌آید. تصمیمات و مذاکرات بین دولت اوباما و رژیم اسرائیل بر سر حمله احتمالی به ایران، هیچ ارتباطی با یک چنین طرح‌هایی ندارد.

این در حالی است که بی‌گمان، هرچند این طرح بدون امضای کاخ سفید و تصویب سنا منجر به ایجاد تعهدی برای ایالات متحده نمی‌شود، ‌حاکی از یک جریان جنگ‌طلب در سنای آمریکاست که نکته جالب آن در این است که این طرح حتی پیش از آن که به سنای آمریکا معرفی شود، ‌ابتکار عمل آیپک معرفی شده است!

نکته دیگر آن که در جریان مراسم سوگند چاک هیگل، به عنوان وزیر جدید دفاع آمریکا، یک سناتور جمهوری خواه از وی خواسته بود که یک نمونه از کارهایی را که آمریکا به خواست و اراده لابی اسرائیلی یهودی مجبور به انجام آن شده است، نام ببرد؛ اگر چندی تحمل می‌کرد امروز سناتور منندز نمونه بارزی از آن را به وی نشان می‌داد!

به هر حال، این کار بار دیگر نشان می‌دهد که جریان تندرو و جنگ طلب آمریکایی که به طور خاص در قالب سناتورهای جمهوری‌خواه این کشور نمود می‌یابد، به هیچ وجه خواهان حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران و یا عادی سازی روابط تهران و واشنگتن نیست و تلاش دارد هر طور شده، آتش بحران بر سر مسأله هسته‌ای را شعله‌ور نگه دارد.

البته این موضوع به سرعت پس از پایان مذاکرات آلماتی خود را نشان داد، زیرا با وجود اینکه مقامات همه کشورهای غربی، از جمله خود دولتمردان آمریکایی نسبت به روند و نتیجه مذاکرات ابراز امیدواری کردند، مقامات رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی نسبت به این مذاکرات، به تکرار ادعاهای پیشین خود درباره برنامه هسته‌ای ایران روی آوردند.

طبیعی است، در چنین شرایطی، این رژیم درصدد برخواهد آمد با جلب پشتیبانی حامیان آمریکایی خود (جمهوری خواهان و آیپک)، زمینه را برای بر هم زدن جو به وجود آورند تا با افزایش فشار بر دولت اوباما، دست‌کم وضع موجود را حفظ کرده و مانع ‌‌توافق هسته‌ای با ایران شوند.

به هر حال، اکنون این وظیفه دولت اوباماست که نشان دهد تا چه اندازه به تغییر ادبیات اخیر مقامات خود پایبند است و آیا واقعاً با نادیده گرفتن فشارهای صهیونیست‌ها و جمهوری‌خواهان به ادعای خود مبنی بر تلاش برای عادی سازی روابط با تهران پایبند است یا خیر! 
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

پست توسط anga2009 »

به دلایل خیلی زیادی اسرائیل نمی تواند به تنهایی به ایران حمله کند (البته به تنهایی و در صورتی امریکا مستقیما وارد عمل نشود که به دلایل زیاد نمی شود)
از جمله اون دلایل وسعت ایران و اینکه بیشتر مراکز هسته ای ایران در مرکز ایران است و تعداد زیاد این مراکز و اینکه بعضی از این مراکز هم به شدت در مقابل حملات هوایی محافظت شده هستند.
2-ناشناخته بودن سیستم پدافندی ایران(ما مثل دوستان سوری یا عراقی سیستم وارداتی را اکبند استفاده نمی کنیم و سعی می کنیم انها به روز رسانی یا در صورت امکان تغییر بدیم)
سیستم های بومی و ملی که نمی دونیم کدوم به کدومه :::P ....
3-ناشناخته بودن توان افندی ایران ( اشتباهات اسرائیل ذر برآوردر توان حزب الله یا حماس در جنگ اخیر)
4 ترسو بودن مردم اسرائیل .
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۸:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

پست توسط m-sajedy »

حمله به ایران کار بسیار سخت و پیچیده ای هستش و نیاز به برنامه ریزی های بسیار پیچیده و فرا تر از انتظار داره ، چیزی که شخصا" تو چند سال اخیر از پیگیری و دنبال کردن اخباری از این دست (حمله به ایران) برداشت کردم این بوده که مخالفین ایران (آمریکا ، اسرائیل و انگلستان) هنوز به درک درست و منطقی از سناریوی حمله به ایران نرسیدند در واقع هنوز این سوال که چرا باید به ایران حمله کرد برای اون ها بی جواب مونده .

موضوع بعدی این که آیا پیروزی در این جنگ قطعیه ، ناتو به جنگ هایی که احتمال شکست در اون بالا باشه وارد نمیشه
(((( باید در نظر داشت که ارتش های غربی با ساختار و استراتژی های فعلی ، برای جنگ با ایران مناسب نیستند ))))
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

پست توسط A3eman »

آخرش نفهمیدیم قراره بین دو کشور گفتگو صورت بگیره یا جنگ!؟؟!؟!؟!؟تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱, ۸:۵۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

Re: طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران

پست توسط persiangolf91 »

اوضاع گرگ و میش
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”