شارژ خودروهای برقی بدون کابل

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

شارژ خودروهای برقی بدون کابل

پست توسط marshal1987 »

  حالیکه تولید خودروهای برقی افزایش پیدا کرده است، چگونگی شارژ کردن آنها به موضوع بسیار مهمی تبدیل می شود. برخی از رانندگان از این نگرانند که وقتی برق باتری خودروی آنها تمام شد، دسترسی به مکان های شارژ آسان نباشد. 
  بیکر، مدیر مرکز پژوهش خودرو در استانفورد می گوید: «موضوع در مورد خودروهای برقی فرق می کند چون ایستگاه های زیادی برای شارژ آن ها وجود ندارد و اگر هم ایستگاهی پیدا کنیم، دوباره پر کردن باتری ساعت ها طول می کشد. به این ترتیب شاید به موقع به مقصد مورد نظر نرسیم.» 
  پژوهش دانشگاه استنفورد یک سیستم بسیار موثر شارژ کردن طراحی کرده است که از میدان های مغناطیسی برای انتقال بدون کابل جریان های بزرگ الکتریسیته به خودروها استفاده می کند. هدف بلندمدت این پژوهش، توسعه بزرگراه های برقی برای شارژ کردن خودروها و کامیون ها بدون استفاده از کابل است. 
  بیکر، مدیر مرکز پژوهش خودرو در استانفورد می گوید: «شارژ بدون کابل، همانطور که از نامش پیداست، شارژ خودرو بدون تماس فیزیکی بین ساختار شارژ کننده و خودرو است. یعنی برق را از طریق نوسانات گشتاور مغناطیسی منتقل کنیم. در سطح جاده و در درون خودرو سیم پیچ هایی قرار داده ایم که نوسان های هم آهنگشان باعث انتقال برق می شود.» 
  این منظور، باید در بزرگراه ها یک رشته از سیم پیچ ها را که به جریان الکتریکی وصل است نصب کرد. همچنانکه خودرو در بزرگراه به جلو می رود، میدان های مغناطیسی ایجاد می کند و به این ترتیب باتری خودرو شارژ می شود. 
  آینده با نصب این سیستم بدون کابل، دیگر احتیاج به ساعت ها انتظار برای شارژ باتری خودرو نخواهد بود.  :  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”