تولید سوخت از باکتری

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

تولید سوخت از باکتری

پست توسط marshal1987 »

Science News
Mar. 13, 2013


لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]محققان سوئدی در راستای برنامه "تحقیق برای سوخت آینده" ، این بار برای طرح خود به جای چاههای نفت ساحلی از دریا الهام گرفتنه اند جایی که جلبک های سبز- ابی رشد می کنند.

محققان دانشگاه KTH استکهلم از جلبکهای سبز-آبی و نورخورشید،دی اکسید کربن و باکتری برای تولید بوتانول که میتواند به عنوان سوخت برای وسائل نقلیه مورد استفاده قرار گیرد، استفاده میکنند.


نکته مثبت بوتانول این است که مواد اولیه آن به فراوانی یافت شده و تجدید پذیر هستند و نیز بوتانول را میتوان به میزان 20 برابر بیشتر از ساقه نیشکر یا ذرت بدست آورد.


پاول هدسون، محقق دپارتمان بیوتکنولوژی دانشگاه KTH که سرپرستی این تحقیق را بر عهده دارد در این باره می گوید :"با استفاده از اصلاح ساختار ژنتیکی سیانو باکتری ها (باکتری های قند ساز) توانستیم متابولیسم طبیعی جلبک را با تولید بوتانول پیوند دهیم . ما از طریق اصلاح ژنهای مربوطه در زنوم سیانو باکتری ها توانستیم سلولهای جلبک را فریب دهیم تا انها به جای پروسه طبیعی خود بوتانول تولید کنند."


این تیم نشان داد که میتوان از طریق تغییرات محیط اطراف میتوان تولید بوتانول را کنترل کرد و این فرصت هایی را برای تغییر میزان بوتانول در زمانهای خاصی در طول روز در به وجود می آورد.

 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”