مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر

پست توسط دموکراسی »

مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر


بواسطه جنگ افروزی های نوع بشر، همواره برادران انسان در حال نبرد با یکدیگر بوده اند. زمان، گذر از سلاح سرد را به سرعت پیمود و عرصه سلاح های گرم را رقم زد تا این برادران خونین را برای کشتن هم نوع خود یاری کند.


 WeAre.ir:   جنگ افروزی های نوع بشر، همواره برادران انسان در حال نبرد با یکدیگر بوده اند. زمان، گذر از سلاح سرد را به سرعت پیمود و عرصه سلاح های گرم را رقم زد تا این برادران خونین را برای کشتن هم نوع خود یاری کند. تفنگ های مرگبار، بمب های خانمان سوز و داروهای بنیان کن، دست آوردهایی بود که دانشمندان برای کشتن خانواده های خود به جنگ افرزان ارزانی داشتند.

در میان این دست آوردهای موفق! سلاح هایی نیز ساخته شدند که بواسطه ضعف و یا نقص در طراحی، هیچگاه نتوانستند جایگاه خود را بدست آروند و گذر زمان آنها را راهی موزه ها و خاطره ها کرد. در ادامه به معرفی ۱۰ نمونه از سلاح ها ناموفق می پردازیم.

۱. CHAUCHAT

تصویر

محصولی از فرانسه که در جنگ جهانی اول بکار می رفت و قرار بود یک مسلسل خوب و سبک باشد. اما از علل منسوخ شدن آن میتوان به وجود سوراخ های بزرگ در دو طرف اسلحه که با گرد و غبار پر می شد و باعث جام کردن اسلحه می شد اشاره کرد.

۲. GROSSFLAMMENWERFER

تصویر

یک سلاح خاص، عجیب با طراحی احمقانه. مصداق واقعی همان شعله افکن های بزرگ که در فیلم ها دیده ایم اما با کاربرد محدود تر. چرا که استفاده از آن نیازمند استفاده از دو سرباز برای نگهداری آن بود. در واقع این تفنگ را باید یک بمب بزرگ که دو نفر به آن چسبیده و هر لحظه احتمال انفجار دارد دانست.

۳. کلت هفت تیر PEPPER BOX

تصویر

هفت تیر جالبی است اما به علت سنگینی بیش از حد که گاها منجر به شکست دست فرد میشد منسوخ شد.

۴. NAMBU – 94 SHIKI KENJU

تصویر

یک کلت ژاپنی از هر نظر افتضاح که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت. واقعا بد دست، قدرت بسیار کم و همچنین احتمال انفجار خود کلت از عیوبی بود که آنرا به موزه ها فرستاد.

۵. هفت تیر COCHRAN

تصویر

این یکی واقعا طراحی جالبی داشت و در این لیست شاید برجسته ترین باشد. هفت تیر که در یک محفظه سیلندر مانند قرار می گرفتند و در جهت افقی چرخش داشتند، گلوله ها را یکی پس از دیگری آماده شلیک می کردند. مشکل آن نیز این بود که پس از هر بار شلیک می بایست با چرخاندن محفظه گلوله بعدی را آماده کنید و اگر در این پروسه شما اشتباه میکردید و گلوله را در سمت خودتان می چرخاندید و نهایتا شلیک، آن شلیک آخرین شلیک زندگیتان می بود.

۶. تفنگ NOCK VOLLEY

تصویر

تفنگ زیبایی است که در سال ۱۷۸۰ ساخته شد و در همان سال نیز به کار می رفت. تفنگ خوبی بود اما مشکل در آنجا بود که در حین شلیک، گاها چند تیر با هم شلیک می شد و جدای از هر اتفاقی، شانه فرد را نیز می شکست. به نظر من یکی از بهترین تفنگ ها برای آویزان کردن به دیوار خانه است.

۷. اسحله ضد تانک BOYS

تصویر

این اسلحه در خانواده ضد تانک ها یک ننگ محسوب می شود! با وزن ۱۶.۳۳ کیلوگرم در آغاز جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت اما آنگونه که از تفنگ های ضد زره و ضد تانک انتظار قدرت بالا میرفت، این تفنگ نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها توانست در لیست بدترین تفنگ های تاریخ جایی برای خود باز کند.

۸. GYROJET

تصویر

این کلت حتی قدرت کشتن در فواصل نزدیک را نیز به خوبی نداشت.

۹. LIBERATOR

تصویر

علاوه بر شکل نه چندان زیبایش مشکل بسیار بزرگی نیز داشت. با این کلت بعد از هربار پرکردن تنها یکبار می توانستید شلیک کنید. یعنی اگر در حین مبارزه به دو نفر میرسیدید بهتر بود که کلت را زمین بگذارید و فرار کنید و یا با آن یک تیر خودتان را بزنید!

۱۰. تفنگ کلت گردان

تصویر

بدون شرح!
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ آبان ۱۳۸۶, ۳:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر

پست توسط big-man »

واقعا پست جالبی بود من که حال کردم باهاش چون تا حالا همچین پستی رو ندیدم
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”