دیدنی‌ترین قصرهای دنیا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

دیدنی‌ترین قصرهای دنیا

پست توسط mohammad area51 »

کاخ کرملین تصویر 
کاخ کرملین بزرگ در بین سال‌های 1837 تا 1849 در مسکو ساخته شد تا شاهزاده‌های حکومت تزار در آنجا اقامت داشته باشند. این کاخ با هدف نشان دادن بزرگی حکومت روسیه ساخته شد.

قبل از آن نیز قصری به نام باروکیو در این مکان قرار داشت که در جنگ و بر اثر مرور زمان به طور کامل تخریب شد و در واقع کرملین بر ویرانه‌های آن ساخته شده و کلیسایی بزرگ و با شکوه نیز به آن اضافه شد.کاخ ورسای تصویر 
ورسای در ابتدا محل کمین برای شکار بود که در سال 1624 توسط لویی چهاردهم ساخته شد. پس از او جانشین لویی هفدهم که این مکان را جایی مناسب برای زندگی دید آن را به قصر باشکوهی تبدیل کرد که امروزه یکی از بزرگترین قصرهای دنیا به حساب می‌آید.

از سال 1682 به بعد این کاخ به محلی برای حکومت و کنترل فرانسه تبدیل شد به طوری که تا اکتبر 1789 پادشاهان فرانسه در ان اقامت داشتند، تا اینکه خانواده سلطنتی در طول انقلاب فرانسه به اجبار به پاریس فرستاده شده و این قصر را ترک کردند.قصر چاتیئودی چامبرد تصویر 
این قصر که در فرانسه قرار دارد، پس از ورسای پرطرفدارترین کاخ دنیا به حساب می‌اید که هر سال میلیون‌ها بازدیدکننده برای دیدن آن می‌روند.

این قصر که شاهکار دوران رنسانس است شامل 440 اتاق است.

این قصر در سال 1519 به دستور شاه فرانسیس اول و در نزدیکی جنگل ساخته شد تا زمانی که به شکار می‌رود در ان اقامت کند. اتاق‌های کاخ بسیار بزرگ بودند و با وجود اینکه هر اتاق آن دو یا حتی سه شومینه داشت اما گرم کردن ان کار خیلی دشواری بود، همین موضوع باعث شد تا انجا زیاد مورد استقبال پادشاه قرار نگیرد به طوری که خود پادشاه هم به طور کلی از زمانی که کاخ را ساخت کمتر از 40 روز در این قصر اقامت داشت.قصر میسوره تصویر 
منطقه میسوره در هندوستان به شهر کاخ‌ها شهرت دارد. این منطقه دارای تعداد زیادی قصر و مکان‌های تاریخی است که البته کاخ میسوره مشهورترین آنهاست.

بنای اولیه قصر در جریان مراسم عروسی یکی از شاهزادگان آتش گرفت و به کلی تخریب شد. پس از ان در سال 1897 دستور بازسازی آن صادر شده و ساخت آن پس از سال ها بالاخره در سال 1912 به پایان رسید.قصر شونبران تصویر 
شونبران با 1441 اتاق، در عظمت و شکوه با قصر ورسای برابری می‌کند. این قصر یکی از بزرگترین قصرهای اتریش است که در وین قرار دارد.

قصر شونبران بین سال های 1696 تا 1712 و به دستور امپراتور لئوپلد اول ساخته شد، اما بعدها به دستور ماریا ترزا از قصر سلطنتی به قصر تابستانی مبدل شد.

پارک قصر که زیباترین بخش ان است شامل باغ خصوصی، قدیمی‌ترین باغ وحش دنیا، پلکان مارپیچ و خانه‌ای تابستانی به نام گلوریت است.قصر پوتالا تصویر 
قصر پوتالا در تپه‌ای در 130 متری دهکده لهاسا واقع شده است . درست 170 متر دورتر از ساختمان یادبود تبت.

ساخت این قصر از سال 1645 و در زمان حکومت پنجمین دالایی لاما آغاز شده و در سال 1648 آخرین قسمت آن که که قصر سفید نامیده می‌شود به پایان رسید.

قصر پوتالا از همان ابتدا محل اقامت دالایی لاما بود تا اینکه چهاردهمین دالایی لاما بعد از هجوم چینی‌ها در سال 1959 به هندوستان رفت.قصر شهر ممنوعه تصویر 
این قصر در شهر ممنوعه پکن قرار دارد . مساحت این قصر 72 هکتار بوده و ساخت آن از سال 1406 تا 1420 طول کشیده است.

قصر از قسمت‌های بسیار زیادی تشکیل شده است که هم اکنون 980 ساختمان آن به خوبی پابرجاست. 8707 اتاق دور تا دور این ساختمان‌ها ساخته شده‌اند. ارتفاع این اتاق‌ها خیلی زیاد است و دیوار برخی از انها تا 10 متر ارتفاع دارد.

فاصله بین دروازه «تیانانمن» تا دروازه «دیوین مایت» که دو دروازه اصلی این قصر هستند 960 متر است.

24 امپراتور طی 5 قرن در این قصر زندگی کرده و بر چین حکومت کرده‌اند تا زمانی که آخرین امپراتوری چین یعنی پویی از کار خود کناره‌گیری کرد.
کاخ باکینگهام تصویر 
کاخ باکینگهام محلی برای اقامت خاندان سلطنتی انگلیس بود که در شهر وست مینستر قرار دارد. این کاخ امروزه برای موقعیت‌های خاص و پذیرایی از میهمانان سلطنتی استفاده می‌شود.

این کاخ از زمان سلطنت ملکه ویکتوریا در سال 1837 به این کارها اختصاص داده شد اما قبل از آن محل زندگی خاندان سلطنتی هم به شمار می‌رفت.

آخرین و بزرگترین عمارت این کاخ در اواخر قرن 19 و اوایل قرن بیستم ساخته شد. این عمارت شامل بالکن مشهوری می‌شود که خاندان سلطنتی در زمان تجمع مردم در انجا حاضر می‌شوند.

کاخ باکینگهام کلیسای کوچکی هم داشت که در زمان جنگ جهانی دوم یکی از بمب‌های آلمانی‌ها، ان را ویران کرد. در سال 1962 به جای کلیسا یک گالری ساخته شد که تمام عکس‌های گذشته قصر در انجا قرار دارد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”