وال‌استریت ژورنال:واشنگتن پذیرای دیدار اوباما با روحانی است

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

وال‌استریت ژورنال:واشنگتن پذیرای دیدار اوباما با روحانی است

پست توسط jhan2010 »

ه گزارش [External Link Removed for Guests]، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات بلندپایه این کشور خبر داد دولت اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در حال ارزیابی دیدارهای سطح بالا در هفته آینده با دولت ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور است و پذیرای تعامل مستقیم بین باراک اوباما و حسن روحانی در مقر سازمان ملل است.

مقامات کاخ سفید به این روزنامه آمریکایی گفته‌اند اوباما در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارد اما هر دو طرف پیش از آنچه می‌تواند اولین دیدار رویارو بین رئیس جمهور ایران و آمریکا باشد، با یکدیگر پیام‌هایی رد و بدل کرده‌اند.

این مقامات گفته‌اند روابط واشنگتن ـ تهران به اندازه‌ای ضعیف است که حتی دست دادن مقامات دو کشور هم می‌تواند یک نقطه عطف باشد.

این روزنامه آمریکایی افزوده هر نوع نزدیک شدن به ایران می‌تواند برای آقای اوباما خطرهایی بالقوه به همراه داشته باشد که سیاست‌هایش در خاورمیانه، به خصوص در بحبوحه انقلاب‌های کشورهای عربی انتقاداتی را به همراه داشته است.

به نوشته این روزنامه، دیدار بین مقامات ایران و آمریکا می‌تواند برای واشنگتن این خطر را به همراه داشته باشد که از زهر تلاش‌های بین‌المللی برای اعمال فشار بر ایران بکاهد.

یک مقام ارشد دولت اوباما گفت که حتی اگر هیچ ارتباط مستقیمی بین اوباما و روحانی اتفاق نیفتد رویه ارتباطات بین ایران و آمریکا رو به بهبود است.

این مقام دولتی گفته: «لحن تقابل، به طور محسوسی از بین رفته است. ما در مراحل اولیه آزمودن واقعی بودن یا نبودن این موضوع قرار داریم.»

مقامات آمریکایی همچنین ادعا کرده‌اند محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز به واشنگتن ابراز تمایل کرده با مقامات ارشد امریکایی دیدار کند.

یک مقام دیگر آمریکایی هم به وال‌استریت ژورنال گفته: «ظریف برای چندین دیدار ابراز امیدواری کرده است.»

این مقامات همچنین گفته‌اند احتمال دارد خانم شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا با آقای ظریف بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

یک مقام ارشد آمریکا همچنین گفته انتظار نمی‌رود واشنگتن هنگام سخنرانی رئیس جمهور ایران در مقر سازمان ملل، به طور هماهنگ از جلسه خارج ‌شوند، کاری که قبلاً انجام شده است.
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”