داستان تکراری مسلمان شدن شخصیت های مشهور! "مستربین"

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۲:۱۵ ب.ظ
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

داستان تکراری مسلمان شدن شخصیت های مشهور! "مستربین"

پست توسط SA@M »

 داستان تکراری مسلمان شدن شخصیت های مشهور! اینبار نوبت به مستر بین رسید  از اینشتین، مایکل جکسون، ناجیه جولی (آنجلینا جولی سابق!)، پاریس هیلتون و بیل گیتس، این بار نوبت به روآن اتکینسون (مستر بین) رسیده تا شایعه‌سازان به زور شهادتین را بر زبانش جاری کنند.

 تصویر  
این داستان‌ها که شاید بتوان نام “ورژن مذهبی ایرانی بودن شخصیت‌های مشهور” را بر آن‌ها گذاشت، در بعضی موارد اصلاً طنز بوده، و در موارد دیگر آنقدر مضحک هستند که فکرش را هم نمی‌کردیم که احتیاج به نوشتن درباره‌ی آن‌ها باشد.

داستان مسلمان شدن مستر بین را در [External Link Removed for Guests] با تیتر “مستر بین مسلمان شد” بخوانید.([External Link Removed for Guests] ) همچنین در [External Link Removed for Guests] ، [External Link Removed for Guests] ، [External Link Removed for Guests] ، [External Link Removed for Guests] .

اما داستان از چه قرار است؟
ظاهراً همه چیز از [External Link Removed for Guests] شروع شده است.

مطلبی در سایتی به آدرس israellycool.com که علی‌رغم تیتر و محتوایش، به عنوان منبعی برای اثبات مسلمان شدن مستربین استفاده می‌شود!

ظاهراً بسیاری از کاربران مسلمان اینترنت همچون اکثریت هم‌کیشان ایرانی‌شان به شدت از فقر زبان انگلیسی رنج می‌برند.

در همین مطلب که به آن استناد می‌کنند آمده:

“چیزی که این ادعا را مضحک می‌کند، این است که روآن اتکینسون همواره در خط مقدم مبارزه با قوانین ضد توهین به مقدسات در بریتانیا قرار داشته و در این‌باره گفته:

“من با این لایحه مخالفم. آن‌ها با خودشان می‌گویند: “تنفر از مذهب! به نظر چیز بدی می‌آید. بهتر است که قانونی بر علیه آن داشته باشیم!” اما من میگویم اگر نفرت را دوست نداشتن شدید تعریف کنیم، کجای تنفر از دین اشتباه است؟ دینی که آموزه‌های آن بسیار ظالمانه، غیر منطقی و سوء استفاده از حقوق بشر است سزاوار تنفر است.”

مطلبی در همین رابطه در [External Link Removed for Guests]

دست آخر وبسایت Israellycool که مطلبش تبدیل به ریفرنسی برای مسلمان شدن مستر بین در جهان اسلام شده بود، در پستی جداگانه به تکذیب این ادعا و توضیح چگونگی شکل گرفتن [External Link Removed for Guests]

جالب اینجاست که بعد از همه‌گیر شدن این شایعه، در صفحه‌ی ویکیپدیای روآن اتکینسون آمده بود که “او در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۳ به اسلام تغییر دین داد.” و به عنوان منبع به همین سایت ریفرنس داده بودند که موجب بهت و حیرت نویسنده‌ی آن شده بود!

در انتها سایت مذکور با مدیر برنامه‌های اتکینسون تماس گرفته، و تکذیبیه او را منتشر کرد تا پایانی بر شایعات باشد.


[External Link Removed for Guests] 
اندکی صبر...
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”