ایران، رتبه نخست نرخ تورم در جهان را از آن خود کرد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱:۴۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

ایران، رتبه نخست نرخ تورم در جهان را از آن خود کرد

پست توسط potpotpot »

  [HIGHLIGHT=#2b343d]صندوق بين‌المللي پول اعلام      [FONT=Times New Roman, Times, serif] [HIGHLIGHT=#2b343d]ایران، رتبه نخست تورم در      [HIGHLIGHT=#2b343d]تصویر     [HIGHLIGHT=#2b343d][COLOR=#ffcc00]اقتصاد > پول ‌و بانک- گروه اقتصادی-رضا کربلایی:
ایران رتبه نخست تورم جهان را در پایان سال‌جاری میلادی به‌دست خواهد آورد.      [HIGHLIGHT=#2b343d]این را [External Link Removed for Guests]اعلام کرده است. بر این اساس نرخ تورم در ایران در سال 2013میلادی به 42.3درصد می‌رسد.
به گزارش همشهری، صندوق بین‌المللی پول در آستانه نشست اخیر روسای کل [External Link Removed for Guests]دنیا در آمریکا گزارش خود از وضعیت اقتصادی جهان را منتشر و اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران در سال‌جاری میلادی همچنان منفی خواهد بود، نرخ تورم رو به افزایش خواهد گذاشت و بیکاری تشدید می‌شود.    
  [HIGHLIGHT=#2b343d]تازه‌ترین برآورد این نهاد بین‌المللی از چشم‌انداز اقتصاد ایران حکایت از رشد منفی 1.5درصدی، تورم 42.3درصدی و نرخ بیکاری 13.2درصدی برای سال ۲۰۱۳ دارد، اما پیش‌بینی شده در سال آینده وضعیت شاخص‌های اقتصادی ایران روبه‌بهبود خواهد گذاشت. رشد اقتصاد ایران از نظر صندوق بین‌المللی پول در سال گذشته میلادی 1.9درصد برآورد شده بود و این نهاد در گزارش پیشین خود نرخ رشد اقتصادی کشورمان را در سال‌جاری میلادی 1.3 درصد پیش‌بینی کرده بود. صندوق بین‌المللی پول می‌گوید: اقتصاد ایران در سال 2014 از رکود خارج می‌شود و رشد 1.3درصدی را در این سال تجربه خواهد کرد. این گزارش می‌افزاید: نرخ تورم ایران در سال‌جاری میلادی 42.3درصد پیش‌بینی می‌شود. بانک مرکزی ایران نرخ تورم در پایان تابستان امسال را 40.1درصد اعلام کرده است.   
  [HIGHLIGHT=#2b343d]صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده که نرخ تورم اقتصاد ایران در سال 2014کاهش خواهد یافت و به 29درصد خواهد رسید. این نهاد بین‌المللی تأکید کرده که مشکل بیکاری در ایران نیز تشدید خواهد شد و درحالی‌که نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته میلادی 12.2درصد بوده است براساس پیش‌بینی این نهاد بین‌المللی در سال‌جاری به13.2درصد افزایش خواهد یافت. این رقم در سال 2014نیز بالاتر خواهد رفت و به 14.5درصد خواهد رسید. صندوق بین‌المللی پول متوسط نرخ رشد اقتصادی خاورمیانه برای سال 2013 را 2.1درصد و متوسط نرخ تورم منطقه در این سال را 12.3درصد پیش‌بینی کرده است.   
  [HIGHLIGHT=#2b343d][External Link Removed for Guests]   
Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱:۴۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

Re: ایران، رتبه نخست نرخ تورم در جهان را از آن خود کرد

پست توسط potpotpot »

خوب این پیشرفت هست ، یا پیشرفت نیست ، را شما قضاوت کنید

اما به هر حال اول شدیم ! :-(
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”