آیا ناسا معجزه شق القمر را تایید کرد؟!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۵:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 206 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

آیا ناسا معجزه شق القمر را تایید کرد؟!

پست توسط a.m 76 »

شاید مبنای شایعه مربوط است به سخنرانی حجت الاسلام بی‌آزار شیرازی ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در نشست «شق‌القمر معجزه پیامبر اعظم (ص) با استناد به تحقیقات ناسا» که در “سلسله نشست‌های بخش دانشگاهی ‌پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم” [External Link Removed for Guests].
اما [External Link Removed for Guests] چیست؟
یکی از عکس های استفاده شده در این شایعات مربوط به گسل معروف “سن آندریاس” در امریکاست و ارتباطی با ماه ندارد!
تصویر
یکی دیگر از عکس هایی که در این شایعه به آن استناد شده مربوط به [External Link Removed for Guests] است.
تصویر
در توضیح این عکس آمده: “شیارهای روی ماه اولین بار ۲۰۰ سال پیش با یک تلسکوپ کوچک در سرتاسر این سیاره مشاهده شدند. درادامه درموردانواع شیارهای موجودبرروی ماه گفته شده. در پایان تشریح شده که از این شیارها توسط گروه آپولو۱۰ درسال ۱۹۶۹ عکس برداری شده و دو ماه بعد توسط آپولو۱۱ تایید شده است”
نام علمی این شیار، Ariadaeus Rille است. برخلاف آنچه که گفته میشود، این شیار بصورت کمربندی دور تا دور ماه را فرا نگرفته[External Link Removed for Guests] بلکه طول آن تنها ۳۰۰ کیلومتر است (قطر ماه ۳,۴۷۶ کیلومتر است) و از پیدایش آن نیز میلیونها سال میگذرد نه ۱۴۰۰ سال. و البته هیچگونه شیاری که سرتاسر ماه را فرا گرفته باشد، روی ماه وجود ندارد. همچنین در اسناد، تصاویر و گزارشات ناسا نیز اشاره ای به وجود چنین شیار یا دو نیم شدن ماه یا غیرطبیعی بودن شیار نشده[External Link Removed for Guests]
صفحه شیار Ariadaeus Rille که ادعا میشود محل دو نیم شدن ماه است را [External Link Removed for Guests].
Ariadaeus Rille یکی از دهها شیار مستقیمی است که بر روی ماه وجود دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این شیار و دیگر شیارهای «مستقیم» در ماه و مشاهده ی مشخصات و جایگاه آنها، این صفحه [External Link Removed for Guests] را ببینید.
بسیاری منبع این شایعه را دکتر پیدکوک رئیس حزب اسلامی بریتانیا می دانند که مدعی شده بود که در برنامه ای تلویزیونی فضانوردان ناسا در این مورد توضیحاتی داده اند.
این داستان پبه شدت مشهور شده عاقبت به ناسا رسید. یکی از دانشمندان “انستیتو تحقیقات ماه ناسا” به نام Brad Bailey در پاسخ به این شایعه [External Link Removed for Guests]:
[BLOCKQUOTE]
“پیشنهاد میکنم هرچیزی که در اینترنت می خوانید باور نکنید. تنها نوشته هایی قابل قبول هستند که منابع معتبر و علمی داشته باشند. هیچگونه شواهد علمی و گزارشی مبنی بر دو یا چند پاره شدن ماه و اتصال مجدد آن به هم در گذشته وجود ندارد “
[/BLOCKQUOTE]
——————————
بدیهی است که این متن در خصوص ادعای “تایید معجزه شق القمر توسط ناسا” می باشد و نه اصل معجزه شق القمر.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در سال ۱۹۶۸ یک متخصص علوم فضائی به نام joosf morgan به وجود اثرات باقیمانده از شکافی در مدار مرکزی ماه اشاره کرد ،پس از تحقیقات بسیارهیچ دلیلی برای این نوار سیاه که در بعضی سطوح ماه دیده می شد،پیدا ننمود.
دو سال بعد ۱۹۷۰ پس از بررسی های بسیارمتوجه شد« سطوحی که در مسیراتصال این نوارقرارداشته ولی پیدا نبوده در اثر بعضی تغییرات در زیر لایه ی سطحی پنهان شده است.»
در همان سال برای تحقیق بیشتر به ایالت کالیفرنیا رفت ودر کتابخانه ی یکی از اساتیدش،کتابی در خصوص پیامبر اسلام حضرت محمد(صلوات الله علیه واله)به دست آوردکه به زبان لاتین از روی آن نسخه ای دیگر به صورت خطی استنساخ شده بود.
قضیه ی معجزه شق القمر را متوجه شد .مورگان پس از تحقیقات در سال ۱۹۷۵رسما در کمیسیون کار شناسی سازمان فضائی ایالات متحده اعلام نمود« این نوار سیاه چیزی نیست جز تغییری که در قرن ها پیش درکره ماه به وسیله معجزه پیامبراسلام (صلوات الله علیه واله)اتفاق افتاده است»طرح موضوع برای سازمان ناسا به سختی قابل درک بود،اما مورگان تحقیقات را ادامه داد ،متاسفانه حدود دو هفته بعد به همراه خانواده اش به صورتی مشکوک در اثر یک آتش سوزی عمدی در منزلشان کشته شدند!!!
نشریه الکترونیک is.u.s مقاله علمی دکتر جک فولن

gomaneh.com
داشتن مغز دلیل قطعی بر انسان بودن نیست...!پسته و بادام هم مغز دارند...!برای انسان بودن باید شعور داشت...!!!!
Novice Poster
Novice Poster
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۸, ۹:۲۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 331 بار
سپاس‌های دریافتی: 150 بار

Re: آیا ناسا معجزه شق القمر را تایید کرد؟!

پست توسط omidzare »

سپاسگزارم بابت توضیحات روشنگرانه شما
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۳:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: آیا ناسا معجزه شق القمر را تایید کرد؟!

پست توسط مدافعان حرم »

برای قبول اسلام نیازی به جستجوی نشانه های شق القمر بر روی ماه نیست . خدا به انسان عقل و منطق و قدرت تشخیص داده است . اینها باید هدایت گر انسان باشند . چه "رد" شق القمر را پیدا کنی و چه نکنی !
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”