کاخ سفید: نتانیاهو «درمانده و ضعیف» است!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

کاخ سفید: نتانیاهو «درمانده و ضعیف» است!

پست توسط hani1459 »

هرچند وجود شکاف فزاینده میان آمریکا و رژیم اسرائیل و به ویژه تعارض منافع این دو در موضوع هسته ای ایران، مدت هاست که به واقعیتی غیر قابل انکار تبدیل شده، اما اینکه مقامات ارشد آمریکایی به طور علنی به موضع گیری علیه رژیم اسرائیل بپردازند، امری مسبوق به سابقه نیست. به هر حال، به نظر می رسد این موضوع اکنون جنبه عینی و عملی به خود گرفته است.

 
  وجود شکاف فزاینده میان آمریکا و رژیم اسرائیل و به ویژه تعارض منافع این دو در موضوع هسته ای ایران، مدت هاست که به واقعیتی غیر قابل انکار تبدیل شده، اما اینکه مقامات ارشد آمریکایی به طور علنی به موضع گیری علیه رژیم اسرائیل بپردازند، امری مسبوق به سابقه نیست. به هر حال، به نظر می رسد این موضوع اکنون جنبه عینی و عملی به خود گرفته است.

به گزارش «تابناک»، گزارشی که ساعاتی پیش در کانال 10 تلویزیون رژیم اسرائیل پخش شده، بیانگر آن است که اختلافات موجود میان واشنگتن و تل آویو بر سر موضوع هسته ای ایران به اوج خود رسیده؛ تا حدی که مقامات آمریکایی انتقادات شدید و بی سابقه ای را از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل مطرح کرده اند.

بنا بر این گزارش، مقامات ارشد کاخ سفید – که البته به نام آن ها اشاره ای نشده – در واکنش به مواضع نتانیاهو در قبال توافق هسته ای ایران، وی را فردی «درمانده و ضعیف» خوانده اند.

این مقامات همچنین گفته اند: «اظهار نظرهای وی (نتانیاهو) نمایانگر نداشتن اعتماد به نفس است. مخالفت های بیان شده از سوی وی، ما را آزرده خاطر نمی کند».

این در حالی است که نتانیاهو امروز نیز همچون روزهای اخیر، به اظهار نظر درباره توافق هسته ای ایران پرداخته و گفته: «به عنوان نخست وزیر اسرائیل، من بارها و بارها نسبت به خطرات برنامه هسته ای ایران هشدار می دهم. وقتی من خطری که شهروندان اسرائیل تهدید می کند می بینم، ساکت نخواهم ماند».

اما به نظر می رسد با وجود همه این فضاسازی ها، موقعیت نتانیاهو در خود ساختار رژیم اسرائیل نیز از هر زمانی متزلزل تر شده، زیرا مقامات فعلی و سابق این رژیم نیز انتقادات تندی را از رویکرد وی و به ویژه مخالفتش با آمریکا بر سر موضوع هسته ای ایران ابراز می کنند.

در یکی از تازه ترین و جدی ترین موارد، «ایهود اولمرت»، نخست وزیر پیشین رژیم اسرائیل ضمن انتقاد از مخالفت های نتانیاهو با آمریکا، تلاش های وی برای تحریک کنگره آمریکا علیه دولت اوباما را اشتباهی جدی خوانده و گفته نتانیاهو در حقیقت با این کار به دولت اوباما اعلان جنگ کرده است.

به هر ترتیب، آن گونه که مشخص است، حصول توافق هسته ای میان ایران و کشورهای گروه 1+5، به شدت موضع نتانیاهو را از جنبه داخلی و خارجی متزلزل کرده و وی را در شرایطی قرار داده که تنها می تواند از سر استیصال، به حملات لفظی خود علیه ایران ادامه دهد.     [External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: کاخ سفید: نتانیاهو «درمانده و ضعیف» است!

پست توسط hani1459 »

رئیس سابق سیا: ما غنی سازی ایران را پذیرفته‌ایمرئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با اشاره توافق هسته ای با ایران تاکید کرد که طبق این توافق ما غنی سازی ایران را پذیرفته‌ایم.


به گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از پولیتیکو، مایکل هایدن رییس سابق سازمان سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز با اشاره به توافق هسته ای اخیر ایران و گروه 1+5 گفت: ایرانی ها خیلی به بمب اتمی نزدیک شده بودند و ما با این توافق دکمه توقف برنامه هسته ای ایران را زدیم و باید در مذاکرات برای توافق نهایی دکمه حذف برنامه اتمی این کشور را بزنیم.

وی گفت که مایل است که روند اجرای کامل این توافقنامه را در دراز مدت ببیند.

هایدن افزود: در این توافق تصریح شده که ایران می تواند برنامه غنی سازی خود را ادامه دهد، در حالی که پیش از آن قطعنامه های شورای امنیت خواستار برچیده شدن تاسیسات غنی سازی ایران شده بودند.
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”