احتمال حضور آمریکا در ایران/ درخواست عجیب کره‌ای‌ها

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

احتمال حضور آمریکا در ایران/ درخواست عجیب کره‌ای‌ها

پست توسط &mmt »

به گزارش بولتن نیوز، محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال پس از سفر به لوزان سوئیس و شرکت در اجلاس لیگ جهانی و ملاقات با آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی، بامداد سه‌شنبه وارد تهران شد و ساعت امروز، چهارشنبه 13 آذرماه با حضور در نشست خبری در محل فدراسیون والیبال به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


وی در ابتدای این نشست رشد پیشرفت والیبال ایران را موشکی دانست و اظهار داشت: حضور تیم ملی والیبال در لیگ جهانی سال 2014 نیازمند الزاماتی در داخل کشور است که باید با کمک مجلس، دولت تدبیر و امید و مردم حل شود. حضور تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی تحت شرایطی است که باید آن شرایط در کشور مهیا شود که این شرایط دو گروه هستند فنی و تلویزیونی.

داورزنی با بیان اینکه از نظر فنی و امکانات مورد نیاز مانند سالن، هتل و دیگر شرایط میزبانی هیچ مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: از نظر پخش تلویزیونی حضور در لیگ جهانی دارای شرایط خاص است که بر اساس آن شرایط کشورها امتیاز بندی می شوند.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: یکی از این شرایط پخش تلویزیونی با سیستم های پیشرفته یعنی HD است که در اکثر کشورها در سال گذشته این سیستم ها را داشتند اما ایران نداشت. حق پخش تلویزیونی لیگ جهانی والیبال در سال 2014 سیصد و پنجاه هزار دلار است. صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید قرارداد این موضوع را فدراسیون جهانی والیبال امضا کند و به تعهد خود نیز عمل کند و من مطمئن هستم با نگاه ویژه ای که مهندس ضرغامی به ورزش به خصوص والیبال دارد، این شرایط مهیا خواهد شد.

داورزنی با تاکید بر اینکه اگر جمع بندی کشور به این موضوع برسد که باید در لیگ جهانی والیبال سال 2014 شرکت کنیم، بنابر این باید الزامات این کار را نیز آماده کنیم، گفت: یکی دیگر از الزامات برای حضور در این رقابت‌ها به ویژه در بازی‌های هشت تیم برتر داشتن سیستم‌های بازبینی مجدد صحنه‌ها برای کمک به قضاوت این رقابت‌ها است. در این روش دوربین‌های مشخص در بالای تور و مشرف به خطوط والیبال نصب می شود و در صورت نیاز به باز بینی بازی برای قضاوت صحیح استفاده خواهد شد.

داورزنی در ادامه به حضور زنان در سالن‌های والیبال اشاره کرد و گفت: فدراسیون بین‌المللی والیبال معتقد است که والیبال ورزش خانوادگی است و برای آنان قابل قبول نیست که زنان امکان حضور در سالن را نداشته باشند. سال گذشته این مشکل را با حضور بازیکنان تیم ملی و منشی‌ها و داوران و زنان غیر ایرانی که از طرف تیم‌های میهمان معرفی می‌شود، تا حدودی حل کردیم، اما برای امسال باید سالن 12 هزارنفری را از نظر تجیهزات و امکانات مورد نیاز آماده کنیم که زنان نیز حضور داشته باشند. این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم تا سال آینده مشکلی برای حضور بانوان نداشته باشیم. حل این موضوع نیاز به همکاری و همفکری وزارت ورزش و جوانان، حراست و دیگر دستگاه‌ها و نهادهاست که امیدوارم حل شود.

رئیس فدراسیون والیبال در باره میزبانی ایران در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال گفت: دو کشور ایران و ایتالیا میزبان مرحله نهایی هستند که فدراسیون بین‌المللی بیشتر موافق با میزبانی ایتالیا است، اما کسب میزبانی از FIVB به شکل مزایده است. امسال حداقل هزینه آن 500 هزار دلار اعلام شده است که در نهایت تا یک میلیارد و 500 هزار دلار نیز در مزایده امکان افزایش خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اکثر کشورهای جهان این مبلغ را از طریق حق پخش تلویزیونی به دست می‌آورند، اما در ایران تامین این هزینه مشکلات زیادی دارد. بنابر این نیازمند کمک دولت به صدا و سیما هستیم تا بتواند با پرداخت این حق ورزش والیبال به میزبانی ما در لیگ جهانی والیبال کمک کند. حالا که در گروه نخست مسابقات قرار گرفته‌ایم و دیگر اینکه میزبان شویم یا نشویم اهمیت چندانی برایمان ندارد.

داورزنی درباره حق فدراسیون جهانی والیبال از پخش مسابقات سال گذشته گفت: در سال گذشته توافقی بین شبکه سوم سیما و فدراسیون بین المللی در 18 صفحه منعقد شد که باید 250 هزار دلار برای این موضوع به FIVB پرداخت می شد. به دلیل تغییرات در مسئولین این شبکه این کار هنوز انجام نشده است و امیدوارم به زودی این پرداخت انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: قرارداد بین صداوسیما ایران و FIVB و بین فدراسیون والیبال و فدراسیون بین‌المللی باید تا فوریه امضا شود تا حضور ایران در لیگ جهانی سال آینده با مشکل روبرو نشود.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه این نشست به حضور تماشاگران انبوه ایران در مسابقات والیبال لیگ جهانی در تهران اشاره کرد و گفت: در رتبه‌بندی فدراسیون بین‌المللی با 100 درصد حضور تماشاگران رتبه دوم جهان را به دست آوردیم. بلغارستان با 103 درصد ظرفیت سالن ها مقام اول را به دست آورده است. آمار بینندگان تلویزیونی بازی‌ها ایران در لیگ جهانی والیبال نیز بسیار زیاد است که حدود 40 میلیون بیننده در هر بازی است.

داورزنی عنوان کرد: فدراسیون بین المللی والیبال در لیگ جهانی امتیازبندی خاصی برای تیم‌های شرکت کننده دارد که بر اساس عوامل متعدد میزبانی تعیین می‌شود. تیم باید حداقل 160 امتیاز را کسب کنند تا شرایط حضور در این رقابت‌های دوره بعد را داشته باشند. ایران در سال 2013 موفق به کسب 168 امتیاز شد که هشت امتیاز از حداقل بیشتر است.

رئیس فدراسیون والیبال کشورمان با تاکید بر اینکه دیگر رفتن به المپیک برای والیبال ایران هدف نهایی محسوب می‌شود، من به دکتر گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال گفتم که برنامه ریزی‌های فدراسیون برای قرار گرفتن والیبال ایران در جمع چهار تیم برتر جهان و رفتن بر روی سکو در بازی‌های المپیک است.

وی با بیان اینکه حالا ایران برای تیم‌های بزرگ دنیا به یک دغدغه تبدیل شده است، افزود: رشد و توسعه والیبال ایران در فدراسیون بین المللی به عنوان یک ضرب المثل شده است و اگر بخواهند رشد موشکی مثال بزنند از والیبال ایران یاد می‌کنند. بنابر این حق واقعی ایران است که در لیگ جهانی در جمع 8 تیم برتر قرار گیرد. البته در نامه که قبلا از سوی FIVB ارسال شده بود، ایران را در 12 تیم گروه دوم قرار داده بودند که دیپلماسی دقیقی که انجام دادیم توانستیم نظرشان تغییر دهیم و ایران را از بین 12 تیم گروه دو به هشت تیم گروه یک بیاوریم و در دسته A همگروه برزیل، لهستان و ایتالیا همگروه کنیم که این موفقیت بزرگی است.

داورزنی با تاکید بر اینکه در هیچ رشته‌ای در ایران مانند والیبال به افتخارات جهانی نرسیدیم، گفت: جایگاه کنونی والیبال ایران در جهان در هیچ رشته دیگر به دست نیامده است. نماینده کره‌جنوبی در نشست این هفته لوزان به شوخی گفت نمی‌شود ایران را از آسیا جدا کرد؟

رئیس فدراسیون والیبال درباره مشکلات و حاشیه‌های بوجود آمده از سوی بازیکنان در لیگ‌های والیبال ایران و نیاز به حرفه‌ای شدن بازیکنان برای حضور در لیگ جهانی گفت: من مشکلات موجود در برخی بازیکنان والیبال و حاشیه‌های غیر اخلاقی را قبول دارم. باید با تدوین قوانین مشخص و سختگیرانه‌تر این مشکلات را برطرف کنم، اما برای بهتر شدن شرایط باید باشگاه‌ها باید کمک کنند.

وی درمورد برگزاری بازی‌های دوستانه تیم ایران گفت: در تلاش هستیم تا با تیم‌های بزرگی بازی کنیم. همین حالا هم تیم‌هایی مانند بلغارستان، صربستان و اتریش و ترکیه درخواست کرده‌اند تا با ایران بازی دوستانه برگزار کنند. آمریکا هم درخواست کرده تا با ایران بازی دوستانه داشته باشد که ما با توجه به شرایط موجود به آنها پیشنهاد دادیم برای برگزاری اردویی 10 روزه به ایران بیایند که این موضوع در دست بررسی است.

داورزنی درمورد حضور در کمیته ملی المپیک تصریح کرد: خودم علاقه دارم پس از المپیک از والیبال بروم تا حاصل چندین سال برنامه‌ریزی را برداشت کنم. هدفم دیدن ایران روی سکوی المپیک است و دوست دارم تا آن زمان به کارم ادامه دهم؛ البته باید افرادی را هم تربیت کنیم تا بتوانند مدیریت والیبال را در دست بگیرند. شاید برای هیئت اجرایی ثبت‌نام کنم اما باید منتظر جمع‌بندی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم بمانیم.

رئیس فدراسیون والیبال ایران در پایان این نشست نیز خبر خوشی برای والیبال ایران داد و گفت: سال گذشته که ویزای کشور آمریکا برای حضور ایران در نشست فدراسیون بین‌المللی والیبال صادر نشد، ایران یک کرسی مهم را در این فدراسیون از دست داد.

وی تاکید کرد: در سفر اخیر به لوزان در باره بازگشت این کرسی به والیبال ایران با آری گراسا صحبت کردم و قرار شد در آینده انتخابات آتی زمینه های بازگشت این کرسی به ایران مهیا شود.

داورزنی افزود: البته رییس فدراسیون بین المللی والیبال من را به عنوان عضو کمیته مسابقات FIVB انتخاب کرد و دستورات لازم را برای این پست کتبا ابلاغ کرد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”