پیشنهاد فولادی آلمان به ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

پیشنهاد فولادی آلمان به ایران

پست توسط &mmt »

به گزارش ایسنا، بورکهارد دامن (Burkhard Dahmen) که همراه با مدیر عامل شعبه ایتالیا اس ام اس دماگ به دیدار رییس هیات عامل این سازمان آمده بود گفت: این شرکت پیشینه روشنی برای اجرای طرح های فولادی در ایران دارد و تاکنون تعدادی از طرح های صنایع فولاد ایران از جمله فولاد هرمزگان و فولاد مبارکه توسط اس ام اس دماگ انجام شده از همین رو آمادگی داریم تا طرح های جدیدی در ایران اجرا کنیم.

وی از برنامه کشورهای اروپایی برای توسعه روابط با ایران به عنوان فرصتی تازه یاد و خاطر نشان کرد: باید از فرصت ایجاد شده استفاده کرد و زمان پیش رو را نباید از دست داد. دراین نشست همچنین باتفاهم دو طرف مقرر شد شرکت اس ام اس دماگ همراه با فولادسازان بزرگ دنیا اقدام به سرمایه گذاری مشترک کنند تا در طرح های فولادی ایران سرمایه‌گذاری شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در با تاکید بر اینکه هر شرکت خارجی که زودتر اقدام کند سهم بیشتری از بازار رو به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایران خواهد داشت افزود:‌ با توجه به سیاست های جدید جمهوری اسلامی که تعامل با همه دنیا است از فعال شدن حوزه های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی استقبال می کنیم.

کرباسیان تاکید کرد:‌ بخش معدن و صنایع معدنی فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری و کسب منافع دو جانبه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که علاوه بر ارایه دانش فنی و تجهیزات،‌ شاهد سرمایه گذاری اس ام اس دماگ در صنعت فولاد ایران نیز باشیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد:‌ این سازمان آماده سرمایه گذاری مشترک با طرف های خارجی در این حوزه است.

او همچنین به پیشنهادی مبنی بر پرداخت پنج میلیارد دلار وام از محل صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت:‌ این برنامه یکی از اقداماتی است که دولت برای ایجاد رونق در بخش معدن و صنایع معدنی انجام می دهد.

طبق اعلام ایمیدرو، گروه اس ام اس با بیش از 40 شرکت زیرمجموعه از جمله اس ام اس SIEMAG ، اس ام اس MEER و PAUL WURH و تعدادی دیگر 95 سال سابقه فعالیت در بخش صنایع فلزی از جمله فولاد،‌ آلومینیوم و... فعالیت دارد. این شرکت در ایران علاوه بر طرح فولاد هرمزگان ، پیشتر در راه اندازی خط ذوب کارخانه فولاد مبارکه مشارکت داشته است.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”