10 نمونه از گرانترین اتومبیل های جهان

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 43
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲, ۲:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 153 بار

10 نمونه از گرانترین اتومبیل های جهان

پست توسط porshad »

[FONT=yekan, Tahoma]  [External Link Removed for Guests]    
[FONT=yekan, Tahoma]  ‌‌‏ترین اتومبیلی که تاکنون ساخته‌شده‌است. بالاترین سرعت اِنزو ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت بوده و قادر است که در عرض ۳.۴ ثانیه از ۰ تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. تنها ۴۰۰ دستگاه از این اتومبیل‌ها تولید شده‌است.   
[FONT=yekan, Tahoma]  [External Link Removed for Guests]    
[FONT=yekan, Tahoma]  . اِس‌اِس‌سی آلتیمت آئِرو SSC Ultimate Aero۷۴۰۰۰۰    
[FONT=yekan, Tahoma]    آئِرو دارنده رکورد جهانی گینس برای سریع‌‌‏ترین اتومبیل مجاز خیابانی، قادر است در عرض ۲.۷۸ ثانیه از ۰ تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. بر طبق بررسی انجام گرفته در اتوکار Autocar موتور کاروِت وی۸ Corvette V8 آن با دو توربوشارژر، ۱۱۸۳ اسب بخار توان مفید (بی‌اچ‌پی) تولید می‌کند. این بررسی که آن را با بوگاتی ویرون Bugatti Veyron (شماره ۲ در این لیست) مقایسه کرده، چنین بیان می‌کند که آلتیمت آئرو دارای ظاهری قدیمی است ولی در عوض دارای توانی بالاتر از ویرون و قیمت کمتر از نصف آن است.    
[FONT=yekan, Tahoma]   [External Link Removed for Guests]     
[FONT=yekan, Tahoma]   . مک لارِن اف ۱ McLaren F1۹۷۰۰۰۰     
[FONT=yekan, Tahoma]    ۱۹۹۴ مک لارن اف ۱ سریع‌‌‏ترین و گران‌ترین اتومبیل جهان بود. این اتومبیل دارای سرعت باورنکردنی ۳۸۶ کیلومتر در ساعت بوده و می‌تواند درعرض ۳.۲ ثانیه از صفر تا سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. حتی اکنون نیز مک لارن اف ۱ در بالای لیست اتومبیل‌های فوق‌العاده قرار دارد.    
[FONT=yekan, Tahoma]   [External Link Removed for Guests]     
[FONT=yekan, Tahoma]  . هِنِسی وِنوم جِی تی اِسپایدِر Hennessey Venom GT Spyder۱۲۰۰۰۰۰    
[FONT=yekan, Tahoma]   ونوم جِی تی اسپایدر ۲۰۱۳ با برچسب قیمت ۲.۱ میلیون دلار به بازار عرضه شده‌است. ۱۰ ژانویه ۲۰۱۳ ونوم جی تی رکورد جهانی گینس را به عنوان اتومبیل هایپر (اتومبیل با بدنه فوق‌العاده سبک و آیرودینامیک) با سریعترین شتاب شکست. این اتومبیل از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت درعرض ۱۳.۶۳ ثانیه شتاب می‌گیرد. هِنِسی تنها برای ساخت ۲۹دستگاه خودرو از این نوع برنامه‌ریزی کرده‌است که آن را یکی از منحصربه‌‌‏فردترین اتومبیل‌های جهان می‌کند.   
[FONT=yekan, Tahoma]  [External Link Removed for Guests]    
[FONT=yekan, Tahoma]  . زِنوو اِس‌تی ۱ Zenvo ST 1 ۱۲۲۵۰۰۰    
[FONT=yekan, Tahoma]   اس‌تی ۱ درعرض ۲.۹ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و بالاترین سرعت آن ۳۷۵ کیلومتر در ساعت است. زنوو یک شرکت جدید دانمارکی تولید کننده اتومبیل‌های لوکس است که در رقابت تلاش می‌کند از نظر سرعت و سبک بهترین باشد. اس‌تی ۱ تنها به تعداد ۱۵ دستگاه تولید شده‌است که صاحبان آنها از “خدمات دکترهای پروازی” برخوردار هستند تا اتومبیل در شکل نخستین خود نگهداری شود.   
[FONT=yekan, Tahoma]  [External Link Removed for Guests]    
[FONT=yekan, Tahoma]  . مای باخ لَندالِتMaybach Landaulet ۱۳۸۰۰۰۰    
[FONT=yekan, Tahoma]   گران‌ترین ماشین سِدان Sedan موجود در بازار است که می‌تواند درعرض ۵.۲ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد. این مورد یکی از لوکس‌ترین اتومبیل‌هایی است که تاکنون ساخته‌شده‌است. لندالت با سقف قابل تبدیل به بازار عرضه شده‌است که از عقب به‌طور کامل باز می‌شود. مای باخ منحصراً برای خریدارانی که دارای راننده‌‌‏ی شخصی هستند ساخته شده‌است.   
[FONT=yekan, Tahoma]  [External Link Removed for Guests]    
[FONT=yekan, Tahoma]   . پاگانی زوندا سینک رودسترPaganiZonda Cinque Roadster ۱۸۰۰۰۰۰     
[FONT=yekan, Tahoma]    زوندا سینک عجیب و غریب قادر است که درعرض ۳.۴ ثانیه از ۰ تا ۹۶ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و بالاترین سرعت آن ۳۴۹ کیلومتر در ساعت است. از ویژگیهای دیگر این این اتومبیل برخوردار بودن آن از چارچوب تیتانیوم-کربن و موتور مرسدس بنز اِی‌اِم‌جی ۱۲ وی AMG 12V با قدرت ۶۷۸ اسب بخار می‌باشد.    
[FONT=yekan, Tahoma]   [External Link Removed for Guests]     
[FONT=yekan, Tahoma]   . آستون مارتین وان-۷۷ Aston Martin One-77 ۱۸۵۰۰۰۰     
[FONT=yekan, Tahoma]    “وان-۷۷” همه چیز را به روشنی بیان می‌کند: زیبایی و قدرت در یک‌‌‏جا جمع شده‌است و تنها تعداد محدود ۷۷ دستگاه از آن در جهان موجود است. با قدرت ۷۵۰ اسب بخار قادر است درعرض ۳.۴ ثانیه از ۰ تا ۹۶ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و دارای بالاترین سرعت ۳۵۴ کیلومتر در ساعت می‌باشد.    
[FONT=yekan, Tahoma]   [External Link Removed for Guests]     
[FONT=yekan, Tahoma]   . بوگاتی ویرون ویرون سوپراسپورتز Bugatti Veyron Super Sports ۲۴۰۰۰۰۰     
[FONT=yekan, Tahoma]    اتومبیل امروزه به مراتب گران‌ترین اتومبیل مجاز خیابانی موجود در بازار است. قادر است درعرض ۲.۵ ثانیه از ۰ تا ۹۶ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. زمانی که در ۱۰ جولای ۲۰۱۰ مورد آزمایش قرار گرفت، ویرون ثابت کرد که سریع‌‌‌‏ترین اتومبیل مجاز خیابانی است که مدل سوپراسپورت آن می‌تواند به بالاترین سرعت ۴۳۰ کیلومتر در ساعت برسد.    
[FONT=yekan, Tahoma]   [External Link Removed for Guests]     
[FONT=yekan, Tahoma]   . لامبورگینی ویننو Lamborghini Veneno۳۹۰۰۰۰۰     
[FONT=yekan, Tahoma]    در عرض ۲.۸ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و دارای بالاترین سرعت ۳۵۵ کیلومتر در ساعت می‌باشد. تنها ۳ دستگاه از این اتومبیل‌ها هر ساله تولید می‌‌‌‏شود و کسانی که مایل هستند این اتومبیل فوق‌العاده هایپر را صاحب شوند باید در لیست منتظرین باقی بمانند.    
[FONT=yekan, Tahoma]   
[FONT=yekan, Tahoma]  گردآوری مجله اینترنتی رویای نو   
  [FONT=yekan, Tahoma][External Link Removed for Guests]   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”