مشکل لیزرهای دستی در امریکا تا حد 10000 دلار جایزه

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

مشکل لیزرهای دستی در امریکا تا حد 10000 دلار جایزه

پست توسط shafagh »

FBI یک جایزه 10000 دلاری برای ارائه اطلاعاتی که منجر به دستگیری افردای شود که پرتو لیزر های نقطه ای را روی هواپیماها می اندازد تعیین کرد.
سخنگوی پلیس اف بی ای گفت : "ممکن است این مطلب یک شوخی بنظر برسد ولی بواقع انداختن پرتو های لیزری نقطه ای در کابین خلبان هواپیما ها اعم از هلیکوپتر، هواپیماهای شخصی و یا تجاری باعث کوری موقت خلبان شده و اورا ناتوان می کند و ما انتظار داریم که این افراد این پیام را درک کنند که انداختن نور لیزرهای دستی یک جرم محسوب می شود".
مدیریت هوانوردی فدرال از افزایش تعداد گزارشات مبنی بر برخورد پرتابه های لیزری به هواپیماها در سراسر امریکا خبر داده است. از زمان اولین گزارش انداختن نور لیزر روی هواپیما ها در سال 2005 تا کنون تعداد اینگونه وقایع از 300 به 4000 مورد در سال رسیده است.
Portland,Ore بیشترین گزارشات این موارد را داشته است اما لس انجلس در راس 10 شهری که این مشکل بیشتر در ان بچشم می خورد و بعد از ان هوستون ، فونیکس و لاس وگاس می باشند.
با وضع قانونی فدرالی در سال 2012 پیگرد این موارد اسان تر شد اما از ان زمان تا بحال پلیس فدرال امریکا نتوانسته است بیشتر از 2 نفر را در لس انجلس دستگیر کند که یکی از انها به 30 ماه و دیگری به 5 سال حبس محکوم گردیدند.تصویر


مترجم : Shafagh 2
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”