رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۰, ۲:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

پست توسط a_gadget »

[FONT=yekan]   غذایی بر اساس گروه    [HR][img]http://oilalife.com/wp-content/uploads/2014/09/fd1.jpg"%20class="attachment-post-thumbnail%20wp-post-image"%20alt="fd"%20style="border-style:%20none;%20vertical-align:%20top;%20max-width:%20100%;%20height:%20auto;%20color:%20rgb(116,%20116,%20116);%20font-family:%20yekan;%20font-size:%2013px;%20line-height:%2020px;%20background-color:%20rgb(255,%20255,%20255);[/img][FONT=yekan]    

به نظر شما رژیم غذایی براساس گروه خونی نقشی در سلامت و خوش اندام بودنمان دارد؟ این موضوع اساس رژیم غذایی براساس گروه خونی است که توسط متخصص طبیعی پیتر جی.دی آدامو طراحی شده است.
دی آدامو معتقد است غذایی که میخورید از گروه خونی شما تاثیر می‌پذیرد. اگر رژیمی را که براساس گروه خونی شما طراحی شده دنبال کنید، بدنتان غذای خورده شده را بهتر و سریع‌تر هضم خواهد کرد. در نتیجه شما اضافه وزنتان را از دست خواهید داد، انرژی زیادی به دست خواهید آورد و در مقابل بیماری‌ها هم مقاوم‌تر خواهید بود.
باید و نبایدهای گروه‌ها
طبق این رژیم، بدن کسانی که در گروه خونی O قرار دارند سازگاری بیشتری با پروتئین دارد. اگر در این گروه قرار دارید، رژیم شما باید سرشار از گوشت قرمز، مرغ، ماهی، سبزیجات، غلات، دانه‌ها و لبنیات باشد.
دکتر آدامو گروه خونی A را نه به خوردن گوشت که به مصرف زیاد سبزی و میوه‌، دانه‌ها، حبوبات و غلات تشویق می‌کند. این مواد به سیستم ایمنی بدن هم کمک می‌کند چون افرادی با این گروه خونی عموما سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
اگر گروه خونی‌تان B است، از خوردن ذرت، گندم، عدس، گوجه فرنگی، بادام زمینی و کنجد پرهیز کنید. همچنین گوشت مرغ ممکن است برای شما مشکل‌ساز باشد. این رژیم افراد این گروه خونی را به خوردن سبزیجات، تخم‌مرغ، گوشت قرمز و لبنیات کم چرب تشویق می‌کند که بیشترین سازگاری را با این گروه خونی دارند.
و در نهایت اگر صاحب گروه خونی AB هستید روی غذاهای حاوی پنیر، غذاهای دریایی، لبنیات و سبزیجات تمرکز کنید. افراد با این گروه خونی اسید معده کمتری دارند و بهتر است از خوردن کافئین، الکل و گوشت‌های دودی اجتناب کنند.
شروع رژیم
اگر مشتاق امتحان این رژیم غذاهایی هستید با یک آزمایش ساده خون گروه خونی‌تان را پیدا کنید و سراغ غذاهایی بروید که برای بدن شما توصیه شده است. حذف غذاهای آماده می‌تواند ضریب خطای رژیم‌تان را کاهش دهد.
جالب است بدانید که این رژیم ورزش‌ها را هم متناسب با گروه خونی توصیه می‌کند. مثلا یوگا و تای‌چی برای گروه خونی A و ورزش‌های هوازی مثل دوچرخه و پیاده‌روی برای گروه‌های دیگر تاثیر بیشتری دارد.
به رژیم‌تان پایبند بمانید و حتی اگر برخلاف گروه خونی‌تان غذایی را دوست دارید، آن را از رژیم حذف کنی
منبع
   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”