عربستان تهدید به جنگ میکند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

عربستان تهدید به جنگ میکند

پست توسط Hesam - 1994 »

[External Link Removed for Guests]

وزیر دفاع رژیم آل سعود به علت اختلاف درباره یکی از چاه‌های نفتی عربستان با کویت، این کشور را تهدید به اشغال کرد.
  تصویر    گزارش   [External Link Removed for Guests] به نقل از پایگاه خبری «پانورامای خاورمیانه»، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در پی اعتراض کویت و تاکید بر لزوم توقف بهره‌برداری از چاه نفتی مشترک "الخفجی" از جانب عربستان، کویت را به اشغال و الحاق آن به خاک کشورش تهدید کرد.

منابع خبری در برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اعلام کردند "محمد بن سلمان" با تهدید به اشغال کویت، نه تنها چاه خفجی بلکه کل کویت را به لحاظ تاریخی بخشی از سرزمین عربستان دانسته است.

این منابع به واکنش تند محمد بن سلمان درباره خواسته کویت از عربستان سعودی برای جبران کردن خسارت های ناشی از توقف بهره برداری از چاه نفتی «الخفجی» اشاره و اعلام کردند محمد بن سلمان در جلسه ای گفته است «ما کویت را از چنگال صدام نجات دادیم و الان چه کسی او را از دست ما رها خواهد کرد. کویت هیچ دلیلی برای برتری بر ما را ندارد و کشوری است که یک چهارم ریاض وسعت دارد.»
 
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 464
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶, ۹:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: عربستان تهدید به جنگ میکند

پست توسط hermes_PERSIAN »

به نظر من امريكا خوابي مانند عراق در رژيم صدام براي عربستان ديده. انشالله كه كار رژيم هوادار تكفيري ها با اين جاه طلبي ها يكسره خواهد شد
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Junior Poster
Junior Poster
پست: 144
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۵, ۱۲:۲۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 411 بار

Re: عربستان تهدید به جنگ میکند

پست توسط omidr »

من هم حدود دو سال پیش و در شروع فاز جدید اختلاف عربستان با آمریکا در بحث مداخله مستقیم نظامی در سوریه، یک مقاله ای خوندم (که الان واقعا یادم نمیاد لینکش چی بود) وای خلاصه داستان این بود که به نظر نویسنده تمام این جریان به سمتی پیش میره که عربستان دجار فروپاشی بشه! جکومت عربستان تا الان هم به لطف حمایت بی چون چرا آمریکا و سکوت در برابر سرکوب مستمر معترضاتن داخلی سرپاست ولی در بحث داعش در سوریه و عراق آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که سیاستهای عربستان (با کمی تامل بخوانید اسراییل) دیگه اوجوری باید در خدمت منافع سرمایه داری غرب نیست. به بیان ساده، اگر اوضاع به همین صورت پیش برود هزینه های نگهداری از حکومتی مثل عربستان (با کمی تاخیر بخوانید اسراییل) برای غرب بیش از منافع آن است. برای مثال در شما میدانید ( که بر خلاف هیاهو داخلی دولتمردان در ایران) سناریویی اصلی که در چند ماه گذشته از سوی عربستان برای پایین کشیدن قیمت نفت پیاده شد درحقیقت برای از دور خارج کردن شرکتهایی آمریکایی بود که با تکنولوژی گران قیمت سعی در استخراج و صادرات نفت ماسه ای در آمریکا رو داشتند و صد البته عربستان با موفقیت در این راه، بازگشت سرمایه گذاری میلیاردها دلاری شرکتهای نفتی آمریکایی رو فعلا به عقب انداخت (فکر میکنید آمریکایی ها از کنار این موضوع ساده میگذرند؟). دسته آخر این که اگر خاطرتان باشد در شروع بحران یمن سلطان قابوس که کشورش در درگیریهای یمن بی طرف مونده به پادشاه عربستان گفت که حمایت آمریکا از عربستان در حمله به یمن حکم پوست خربزه ای رو داره که آمریکایی های زیر پای عربستان گذاشتند!!!! این وسط خدا به داد دل مردم بی پناه یمن برسه که بین این گرگها گیر کردند!!!
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”