زیر دریایی گمشده آلمانی U-2

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

زیر دریایی گمشده آلمانی U-2

پست توسط shafagh »

تصویر


در سال 1914 درست کمی بعد از شروع جنگ جهانی اول، فرمانده ناوبان Egewolf von Berckheim بعنوان کاپیتان U-26 جدیدترین زیردریایی ساخت المان گماشته شد. Von با غرق چهار کشتی جنگی از جمله رزمناو زره دار Palladav ثابت کرد که یک کاپیتان ماهر و موثر برای هدایت و اجرای عملیات ان زیر دریایی می باشد.
یک سال بعد در اگوست 1915 ناگهان U-26 با حدود 30 خدمه جایی در دریای بالتیک ناپدید شد. در طی سال ها تئوری های مختلفی در مورد سرنوشت ان زیر دریایی المانی اظهار شد. بعضی معتقد بودند که که ان زیر دریایی با مین برخورد کرده و بعضی دیگر خرابی موتور در هنگام غوطه وری را دلیل غرق ان می دانستند در حالیکه افراد صاحب نظر معتقد بودن زیر دریایی بایست جایی در Latvia ( جایی در اروپای شرقی در مرز دریای بالتیک) در اب فرو رفته و هیچ نشانی از لاشه ان قابل شناسایی نیست.
ولی در اوائل سال 2014 بالاخره U-26 در قسمت های غربی خلیج فنلاند کشف شد. در دوران ان جنگ روس ها ان منطقه را با تعداد کثیری تله دریایی مین گذاری کرده بودند تا راه دسترسی المان ها را سد کنند و بدینسان ان میدان مین دریایی مهر پایانی بر عمر کوتاه U-26 گردید. ان زیر دریایی المانی در همان منطقه ای کشف شد که بقایای رزمناو Pallada در ان قرار داشت.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”