مسئولین ترکیه به جمع کشورهای دوست باز گردند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1746
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5852 بار

مسئولین ترکیه به جمع کشورهای دوست باز گردند

پست توسط shafagh »

انچه در دو هفته اخیر از مسئولین دولت ترکیه مشاهده شده عدم اعمال سیاستهای صحیح نسبت به کشورهای همسایه و نوعی عصبانیت و هیجان است که باعث شده از مسیر قانون و احترام به حقوق ملت ها و دولت های همجوار غفلت بورزند. این روش مسئولان کشور ترکیه و بویژه رییس جمهور و نخست وزیر ان واکنش هایی شتاب امیز ، نابجا و درور از سیاست های متین یک دولت است که می تواند در چشم انداز اینده انها را زیر سوال برده و حتی تاثیرات نامطلوبی در وجهه منطقه ای یا جهانی روسای ترکیه داشته باشد.

دنیا در دوهفته اخیر ماجراجویی هایی را از تصمیم گیران انکارا مشاهده کرده است که خلاف دوستی و تعامل صحیح انها با کشورهای همجوار و حاکی از هیجانات غیر طبیعی انان در بهم زدن صلح وثبات است. انچه دنیا شاهد ان است حالت پرخاشگری و عصبیت مسئولان ترکیه، میل انان به سمت ایجاد اختلاف و تنش با دیگر کشورها و بیان جملات و عبارات غیر دوستانه و تهدید امیز علیه کشورهایی است که هیچ انگیزه قبلی برای اختلاف با ترکیه نداشته و ندارند که از جمله روسیه و سوریه و عراق می باشند.

دولت انکارا بایست توجه کند که اعمال چنین برخوردها و اقداماتی بیانگر بی سیاستی و عدم احساس مسئولیت نسبت به عواقب امورکشور خود و کشورهای همجوار است. روشن کردن اتش فتنه و اختلاف در حالیکه خود کشور ترکیه نیز در مرکز ان واقع است کار بخردانه ای نیست، ارزش و اعتبار یک دولت را مخدوش کرده و باعث ضررهای متعدد سیاسی و اقتصادی به دستگاه حاکمه ان کشور وارد می کند.

باید به اقای ارد دوغان و نخست وزیر ترکیه ( متاسفانه اسم ایشان بخاطرم نیست) گفت امریکا خیرخواه شما و ملت شما نیست. دولت امریکا برای توسعه منافع و مستعمرات خود در منطقه شما را الت دست خود قرار داده و از شما سوء استفاده می کند. دولت امریکا فریبکار است و به دلیل همین مکر و فریب هایش و همچنین بی پروایی در ارتکاب بزرگترین اعمال خلاف قانون شیطان بزرگ نام گرفته است. از این شیطان پرهیز کنید و بجای تحریک پذیری از جانب کاخ سفید به جمع دوستان منطقه پیوسته و از بدی و جفا نسبت به انها خودداری کنید. سازمان ناتو را از کشور خود بیرون بیندازید و به انها اجازه ندهید از کشور شما بعنوان پایگاه های خود استفاده کند و بین شما و کشورهای دوست اختلاف و فتنه ایجاد کند. انها خیلی پدرسوخته هستند و می خواهند شما راهم پدرسوخته کنند. گول انها را نخورید و به خودتان بیایید و از این خواب مسکر بیدار شوید.

امریکا فقط حامی و طرفدار اسراییل است و هرکاری در منطقه می کند برای حفظ و حمایت از ان و تضمین بقای ان است و اگر لازم شود در موقعیت مناسب شما را در مقابل اسراییل به کمترین قیمت می فروشد. فکر غربی شدن را از سرتان بیرون کنید چرا که الان غرب خودش در منجلاب عقاید و کنش های امپریالیستی گرفتار است و می خواهد شما را هم مبتلا کند. انچه برای غرب مهم است نظام امپریالیستی ان و ابر سرمایه داران ان و منابع تغذیه جهانی انهاست و نه دولت، ملت ترکیه.

بیدار شوید قبل از انکه روزگار شما را با شدت بیدار کند. ایجاد فتنه و درگیری بنفع شما نیست و باعث اضمحلال حکومت شما خواهد شد در ان حال که اسایش و ارامش مردم بیچاره ترکیه و مردم کشورهای دیگر هم با بی سیاستی خود و میل به گردنکشی و زورگویی پایمال می کنید. از مرزهای شمالی عراق بیرون بروید از مرزهای سوریه بیرون بروید و با خرید نفت از داعش این گروه تروریستی، مخرب و انارشیست کمک نکنید. شما گفته بودید ایران این چیزها را گفته. نه موضوع معاملات نفتی دولت ترکیه و تروریست های داعش در تمامی رسانه های دنیا منتشر شده و گویا روسیه با ماهواره نفت کش های داعش را دیده که نفت به ترکیه حمل می کنند و از انها عکس و فیلم برداشته و لذا این حرف های ایران نیست بلکه نقل قول خبرنگارها و رسانه های دنیاست.

البته ایران از ترکیه انتقاد دارد که چرا دولت ترکیه با همسایگانش ترک دوستی کرده و عامل اجرای نقشه های سازمان اتلانتیک شمالی در ایجاد اختلاف و تنش در منطقه شده است. و البته نه تنها ما ایرانیان بلکه همه ملت های دنیا طرفدار صلح و دوستی هستند و به اقای ارد دوغان و نخست وزیر و مجلس شورای ترکیه سفارش و توصیه می شود از این عصبیت و میل به شورش و جنگ خارج شوند و نه تنها بر اسا منطق و معادلات صحیح سیاسی با دیگر کشورها مقابل شوند بلکه یکی از پیشگامان صلح در منطقه بوده و برای ریشه کن کردن تروریسم مخرب وهابیت در سوریه و عراق با دولت و ارتش این کشورها همکاری صمیمانه داشته باشند.

لذا مسئولان ترکیه در اولین اقدام مناسب می توانند از دولت روسیه برای هدف قرار دادن هواپیمای انها عذر خواهی کرده و همچنین نیروهای خود را که بدون اجازه دولت های محترم سوریه و عراق به این کشورها فرستاده اند از انجا خارج کنند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”