تابلوی بالای چاه مسجد جمکران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 43
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 142 بار
تماس:

تابلوی بالای چاه مسجد جمکران

پست توسط wikihoax »

متن شایعه

« نوشته بالای چاه مسجد جمکران …

زائران گرامی :

لطفا نامه های خود را قبل از انداختن به چاه به عربی بنویسید زیرا روایت است امام زمان (عج) به زبان فارسی مسلط نیست »تصویرپاسخ شایعه

۱ – تصویر منتسب به این شایعه، جعلی و ویرایش شده می باشد. تصویر اصلی در لینک زیر قابل مشاهده است.[External Link Removed for Guests]۲- چاه جمکران هیچ قداستی ندارد و یک چاه معمولی است و با چاه‌های دیگر تفاوتی ندارد. داخل این چاه آب وجود ندارد و به گفته مسئولان مسجد جمکران، هر دو تا سه ماه ورود به چاه صورت می‌گیرد و نامه‌ها بیرون آورده شده و پس از خارج کردن به خمیر تبدیل می‌شوند و هیچ فردی آن‌ها را نمی‌خواند.
۳- این چاه متعلق به امام زمان نیست و به دستور آن حضرت نیز حفر نشده است، بلکه یک چاه معمولی است. در تابلوی نصب شده در بالای چاهِ عریضه در مسجد جمکران نیز درج شده است که چاه مذکور هیچ ویژگی خاصی ندارد و این موضوع در وب سایت رسمی این مجموعه نیز عنوان گردیده است.
۴ – مراجع مذهبی و علمای دینی نیز برای چاه مسجد جمکران موضوعیتی قائل نیستند و معاون فرهنگی مسجد جمکران درباره برخی سوء استفاده هایی که در مورد چاه عریضه مسجد جمکران صورت می گیرد گفته است: اگر بدانیم این مسئله اسباب سوء استفاده برخی و بروز و ظهور روشهای انحرافی و غلط می شود قطعا با اصل مسئله (عریضه نوسی در چاه جمکران)-که چیز خاصی را به وجود نمی آورد- برخورد خواهیم کرد.


[External Link Removed for Guests]
 [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”