تنبیه دانش آموزان تا به کی!!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

تنبیه دانش آموزان تا به کی!!

پست توسط sinaset »

بنام خدا
با سلام

متاسفانه این اپیدمی تنبیه دانش اموزان که ریشه بسیار قدیمی در تاریخ آموزش و پرورش دارد، با گذشت قرن ها هنوز ادامه دارد..

جالب داستان اینجاست، خروجی چنین تنبیه های، علاوه بر نابودی فکر و شخصیت شخص، باعث باوجود امدن جرایم شدید جنسی و میل شدید به خشونت و نابود کردن دیگر افراد جامعه ، توسط شخص تنبیه شده میشود. (چیزی که به شخصه دیدم و تجربه نشان داده است) چون شخص احساس بی هویتی می کند، دیگر دلیل نمی ببینید که پرده دری نکند!

بطور کلی ضمن احترام به قشر معلم های کشورمان.. اما مگر معلم های ما چه چیزی بخصوصی برای انتقال به دانش اموزان دارند،که این چنین خود را بالاتر از خدا می دانند و دست به چنین کارهای بسیار بسیار زشت می زنند؟!

ضمن این که اکثر دانشمندان جهان کسانی بودن که رابطه خوبی با مدرسه نداشته اند و بیشتر روی پایی خودشان می ایستادن و پدر و مادرشان با خوش روی و خوش رفتاری با انها برخورد می کردن .(چون انسان فقط با آرامش و فکر خوب و شخصیت گرفتن رشد و تکامل پیدا می کنند و فردا روز می توانند مشکلات کشور و جهان را حل کنند)

 تصویر 
تازگی ها [External Link Removed for Guests]از برخورد یک معلم با یک دانش اموز منتشر شده... جالب اینجاست اموزش و پرورش گفته با شخص که فیلم را گرفته برخورد خواهد کرد!

واقعا جای تاسف دارد، و دیدن این فیلم علاوه بر زجر اور بودن .. یاداور روزهای تلخ مدرسه برای این جانب و هم نسل ها من می باشد.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: تنبی دانش آموزان تا به کی!!

پست توسط Hesam - 1994 »

سلام
در مناطق محروم و بدور از رفاه آنچنانی ؛ خلق و خوی تند یک امر عادیه
نمیشه نسخه شهری برای رفتار جامعه محروم پیچید
چه نوابغی بودند و هستند که با وجود رفتار های نسبتا خشونت آمیز خانواده و معلمین به درجات رفیع علمی رسیدن
و چه دانش آموزانی که هوش عادی دارن و به زور کلاس های خصوصی اساتید خبره شهر ، استاد و دکتر و... میشن
برای یک دانش آموز شهری اغلباً تهیه کتاب و کلاس کمک آموزشی (البته با صرف هزینه) بدیهی هست اما برای استعداد های خفته ای که توی روستاهای دور افتاده زندگی میکنن کار خیلی دشواره
کاری به سهمیه و ... ندارم و حرفم حق و انصاف نیست
نمیتونم بگم راه و چاره چیه - ولی بنظرم بایستی امکانات ، آموزش و نظارت بر مدارس خیلی بیشتر بشه
قصد عیبجویی ندارم ولی عیب ها رو هم باید دید
فی المثل دبیران ورزش (چطور کشف استعداد میکنن - چطور به پرورش و سلامت بدنی دانش آموز اهمیت میدن ) و دبیران پرورشی (چطور به پرورش فکری دانش آموز کمک کردن ! ) اکثرن با عملکرد خیلیاشون آشنایی داریم
 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: تنبیه دانش آموزان تا به کی!!

پست توسط sinaset »

سلام بر شما

اگر جلویی این امر گرفته نشود،بازهم نوابغ فساد بزرگی تربیت خواهند شد .

لازم به ذکر بنظر شخصه در این امرها و همچنین تنبیه بدنی توسط والدین،باید دولت و مردم به سرعت وارد عمل شوند (نکته:منظور از تنبیه بدنی والدین،یعنی طوری که دائم است و دیگر اصلا توجیه هی ندارد! حتا همون توجیه شدهاش رو ببینیم دقیقا چی بوده.مطمعا هرچیزی بوده باشه،با شلنگ و تخته و کشیده و تحقیر کردن، صحیح نیست و باعث اصلاح فرد نمی شود)

اما چرا جامعه باید خیلی زود وارد عمل شود؟! چون بچه ها اکثرا در دوران پاکی و سادگی خودشان هستن،و تا حدودی هم شخصیتشان کامل نشده،در این بین،این روش ها خشونت و جون آمیز، وجودشان را تبدیل به سنگ می کند و اماده برای مبارزه با هر نوعی ارزش می کند.

شخص با خودش می گوید،آن لحظات که من به جامعه نیاز داشتم و در اوج رنچ بودم،مگر شما به دادم رسیدید،که امروز من به شما کمک کنم و یا به شما رحم کنم.؟! حالا من نیز تا بتونم،دزدی می کنم،تجاوز می کنم،هزار کاری بد انجام میدهم،که حتا گذشته هام به فکرشان خطور نکرده باشد....!!! (لازم به ذکر است، کم کاری اهمال کاری،رشوه،پارتی،ربا و بی خیال بودن نسبت به مشکلات جامعه هم شامل میشود)
---
اون افرادی که معمولا بجایی رسیدن،اگر در زندگی هایشان سرچ کنید،خواهید دید بعضا یک انسان خوب ، خدا سرراهشان گذشته بود یا به هر طریقی مهربانی خودش را از یک راهی به او رسانده تا او با وجود سختی ها آرامش خودش را برای پیشرفت داشته باشد.

دلیل پربار بودن ذهن دانش اموز روستایی(و قشر ضعیف)، محدود بودن امکانت،فکری بسیار کمتر مشغول(و کمتر مشغول انحرافات شهری!)،بیشتر قدر نعمت و محبت را دانستن و کم توقعی.

چنین انسانی،اگر یک انسان دل سوز کمکش کند،کارهای بزرگ خواهد کرد،این در حالی است که کسانی که قشر متوسط و بالا هستن،به فکر (بوق!) و تحصیل علم و دانش (برای رفتن به اداره دولتی،که چیزی شبیه به ربا می ماند) و باقی لذت ها و مدها جامعه هستن .
--
دبیران که اشاره کردید. دبیران نمایشی هستن .

بنظر من بشخصه،دیگه دیر یا زود نظام آموزش و پروشی یا باید اصلاح شود .. یا نابود بشود .
چرا که چیزی بخصوصی به شخص اضافه نمی کند(البته به غیر از معلم های دبستانی... :-) ) امروز،بی نهایت ویدئوی تصویری،بی نهایت مقالات به همراه تصویر های رنگی وجود دارد،ضمن اینکه ابزارات رو هم می توان از بازار و فروشگاه اینترنتی تهیه کرد

من یک دوستی داشتم و دارم،الان کلاس هفتم دبستانه،قبلا کلاس پنجم بود،ایشون میکروکنترولر ARM کار میکنه. وقتی کلاس پنجم بود،به شوخی بهش میگفتم،شما وقتی میرد سر کلاس،به معلم درس میدید؟!!

واقعیتش هم همین بود.که دنیایی اینترنت بسیار بهتر از نظام اموزش و پرورش عمل می کند(البته معایت ان هم البته بسیار بد می باشد،اما فعلا موضوع بحث نیست) بخصوص برای کسانی که واقعا قصد کمک کردن به خود و کشور را دارند و قصد دارن ارزان بهای کار ایران را (که در حال حاضر 35 هزارریال ما میشود 1 دلار جهان) بیشتر کنند . (متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات ما همین نظام اقتصاد دولتی،که مادر و پدر فساد ایران رو هم تشکیل داده ..)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”