ايران براي نيروگاه فعلي و نيروگاه هاي آتي خود نياز به ذخيره اورانيوم غني شده بيشتر دارد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

ايران براي نيروگاه فعلي و نيروگاه هاي آتي خود نياز به ذخيره اورانيوم غني شده بيشتر دارد

پست توسط shafagh »

قبول گفتگو هاي برجام از طرف مقامات ايران و انعقاد اين قرارداد بين المللي تا قبل از اينكه معلوم شود امريكا بعد از امضاء ان پيمان با عوض شدن رييس جمهور ان قصد قيام در برابر قانون و نقض ان پيمان را دارد كار درستي بود اگر چه بعض مسئولان و كارشناسان نسبت به صداقت و وفاي به عهد امريكا و اروپا در همان زمان شك و ترديد داشتند.

خوب مدت زيادي صرف ان گفتگوهاي رسمي بين مقامات ايراني و كشورهاي اروپايي و امريكا در جلسات مختلف و مكان هاي مختلف و با نظارت سازمان و شوراي امنيت گرديد تا بالاخره بعد از حدود دوسال گفتگوها به نتيجه مطلوب رسيد و پيمان نامه رسمي برجام به امضاء نمايندگان كليه كشورهاي شركت كننده در ان نشست ها و مذاكرات رسيد و در بند بند و جزء جزء ان قرارداد، تعهدات و وظايف طرفين گفتگو معلوم و مشخص گرديد.

چندي نگذشت كه با روي كار امدن يك رييس جمهور عصيانگر و قانون ستيز بنام اقاي ترامپ زمزمه هاي اوليه نقض ان پيمان نامه بين المللي بگوش رسيد و ايشان با پررويي و جسارت تمام اعلان كرد كه وي قرارداد برجام را قبول نداشته، به ان پايبند نبوده و شرائط ايران را به قبل از برجام تغيير خواهد داد كه بعد چندي با يك امضاء بي اعتبار در يك لوح بدون پشتوانه بين المللي خروج خود از برجام را بحساب رسميت داد!

كدام رسميت و چه اعتباري؟ هنوز امضاء رييس جمهوري سابق امريكا و روساي كشورهاي اروپا و ناظران سازمان ملل و شوراي امنيت در پاي قرارداد برجام خشك نشده است انوقت فردي جديدي به اسم رييس جمهور امريكا بي هيچ دليل و منطقي بيايد و همه ان توافقات و امضاء هاي موكد و رسمي را نقض كند انهم در حاليكه ايران بطور كامل و اتم به كليه تعهدات خود در قبال فعاليت هاي صلح اميز هسته اي عمل كرده است؟

مسلما اقاي ترامپ در اين باره و در مقابل سازمان ملل و كشورهاي اروپايي و كشور ها و ملل دنيا و حتي خود تعهدات كاخ سفيد و مردم امريكا مسئول است و عملش عملي غير قانوني است. آيا چنين اقدام نابخردانه و ديكتاتورمابانه و عاري از منطق با قوانين و تعهدات بين المللي سازگار است؟ چرا دنيا و سازمان ملل در مقابل خواست اين فرد ديكتاتور و قانون شكن بايد كرنش كند و تسليم باشد؟ چرا دولت هاي اروپايي كه طرف اين قرارداد جهاني كاملا معتبر و موجه هستند قاطعانه ترامپ را بعنوان يك فرد تصميم گيرنده خارج از چهارچوب قانون و قرارداد هاي جهاني به چالش نمي كشند و استيضاح و استفضاح نمي كنند؟ بعد از نقض ديكتاتور مابانه قراداد برجام چه قرارداد و پيمان نامه ديگري مي تواند قابليت اعتبار داشته باشد؟ اكنون كه اقاي ترامپ مي خواهد مثلا با رهبر كره شمالي به گفتگو بنشيند و قرارداد ببندد ايا چنان قراردادي پشتوانه اجرايي هم خواهد داشت؟ مسلم است كه نه! اگر وي بتواند به راحتي اب خوردن يك قرارداد و پيمان نامه رسمي جهاني مثل برجام را نقض كند چه ضمانتي براي ساير قراردادهاي امريكا با ديگر كشورها وجود خواهد داشت؟ مطمئنا قصد ترامپ از گفتگو و عقد قرارداد با كره شمالي هم يك خدعه و نيرنگ است تا بعدا از همين طريق حساب كشور كره شمالي را برسد.

تا ديروز بحث برجام مثلا براي محدودتر كردن غني سازي اورانيوم در ايران بود (اگرچه نيت ايران از همان ابتدا فعاليت هاي صلح اميز هسته اي بوده است) اما بعدا همين دنياي غرب انگشت اشاره خود را متوجه صنايع دفاعي ايران كردند كه رگ حياتي كشور در مقابل تهديدات خارجي است. انها مسئله انرژي اتمي را كنار گذاشتند و صنايع موشك هاي دفاعي ايران را مطرح كردند كه ايران نبايد موشك توليد كند!

مسلم است كه اين يك توطئه غربي براي تضعيف قواي دفاعي ايران و بي حفاظ كردن مرزهاي ماست. كار انها دخالتي شيطاني براي تضعيف ديوار دفاعي در برابر خود و دشمني مثل اسراييل است. ان ها خوب ميدانند كه موشك هاي بالستيك ايران بدون انگيزه دفاع هيچ گونه تهديد تهاجمي براي هيچ كشوري محسوب نمي شود اما بزباني قصد دارند قدرت دفاع ارتش و سپاه و بسيج جمهوري اسلامي را به قهقراء بكشانند و مرتب بر توقعات خارج از عرف و قانون بين المللي خود  بيفزايند تا ايران را بجايي برسانند كه مي خواهند. 

صنايع متعارف نظامي ايران كه يك مسئله حياتي براي مرزها و مردم ماست چه ربطي به شما دارد؟ چطور است كه خود شما روزبروز موشك ها و تجهيزات نظامي متعدد و مختلفي مي سازيد و بعد به ما پيشنهاد مي كنيد كه توسعه صنايع و لوازم دفاعي خود را محدود كنيم؟ اين چه نيت شومي است كه شما داريد؟ اگر تا امروز اسراييل جرات عرض اندام در مقابل جمهوري اسلامي را نداشته و جرات حمله به مرزهاي كشور ما را نداشته بخاطر همين موشك ها و تجهيزات كوبنده دفاعي است كه امروز داريم و مي سازيم و اگر ناوگانه هاي امريكا در خليج فارس سرشان را پايين مي اندازند و با احتياط تمام تردد مي كنند بنا بر خوف از همين بيشمار تجهيزات و موشك هاي نظامي ايران است و الا امريكاي بقول معروف جهانخوار حكومتي نيست كه حقوق كشور، دولت و ملتي را رعايت بكند.

بهرحال مسئولين محترم ايران با حسن نيتي كه داشته و دارند در مذاكرات و مراحل نشست هاي برجام شركت كرده و در مقابل امضاء كشورهاي 1+5 ان عهدنامه و قرارداد را كه در مورد نوع فعاليت هاي هسته اي ايران بود امضاء كردند و تاكيد موكد بر اجراي مفاد ان را از هر دو طرف دارند ولي اگر اين كشورها قوا و صنايع دفاعي ايران را نشانه بگيرند و با بي قانوني و نظرات خلاف عرف بين المللي اظهار به توقف بخشي از اين صنعت حياتي و واجب ايران را كه حفاظ صد درصد مرزهاي مي باشد بنمايند بدانند كه چه دولت و چه ملت جمهوري اسلامي ايران ان را توطئه و دسيسه تلقي كرده و در مقابل چنين اظهارات جهت داري كه هدف ان تضعيف سياست هاي دفاعي ايران براي حفاظت از مرزها و تماميت ارضي خود در مقابل تهديدات خارجي است خواهند ايستاد.


در پايان به امريكا و اروپا ابلاغ مي شود برجام تا زماني اعتبار دارد كه هر دو طرف قرارداد به تعهدات و قول هاي رسمي خود پايبند باشند و نقض ان از هر طرفي كه صورت بگيرد به معناي ابطال اين قرارداد است و لذا طرف ذيحق نيز مي تواند خارج از ان معاهده بين المللي بر طبق معيارها و تصميمات داخلي كشور خود يعني قبل از برجام عمل كند. امروز همه دنيا شاهد هستند كه ايران از زمان امضاء برجام تا كنون به كليه مفاد ان وفادار بود و تمام و كمال عمل كرده است و اين دنياي غرب است كه با بي منطقي و خواسته هاي خارج از قانون و تعهدات قبلي خود به ان پشت پا ميزند.

اينجانب بعنوان يك فرد از اين ملت بزرگ از دولت و مسئولين كشور خود تقاضا دارم چنانكه بعد از امريكا اروپا نيز در تعهدات و قيود خود به قرارداد بين المللي برجام تعلل ورزد يا خيال كاستن و تحليل ان را داشته باشد انچه را به صلاح و خير و منفعت ملت خود است انجام دهد و نه تنها براي خود كفايي و قطع وابستگي مردم از نفت و تامين انرژي مورد نياز كشور اقدام به ساخت نيروگاه هاي برق هسته اي جديد بنمايد بلكه براي تامين سوخت ان نيروگاه ها و همچنين كاربرد هاي پزشكي اقدام به توليد و ذخيره سازي هرچه بيشتر اورانيوم 20 درصد (البته دقيقا نمي دانم نيروگاه ها چند درصد لازم دارند) نمايد.

 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”