تست ترکیبات داروهای گیاهی علیه ویروس کرونا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1746
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5852 بار

تست ترکیبات داروهای گیاهی علیه ویروس کرونا

پست توسط shafagh »

با وجود انتشار ویروس جدید و تقریبا ناشناخته کرونا  تمامی جوامع پزشکی و بهداشتی جهان از جمله واحدهای تحقیقاتی سازمان های پزشکی ایران بی وقفه و تانی در حال کار در لابراتوارها برای یافتن واکسن و داروهای موثر در از بین بردن این ویروس و درمان بیماران مبتلا به این بیماری کرونا می باشند. مشکل قضیه ان است که این بیماری هم اکنون در حال شیوع بوده و نه تنها متاسقانه جان تعدادی از افراد را در جهان گرفته بلکه هم از نظر مخارج درمان و  بکارگیری گسترده تجهیزات و داروهای پرشکی و هم منفعل شدن نیروهای کار در ادارات و سازمان ها و تعطیل شدن ان ها و همچنین واحدهای اموزشی و دیگر مراکز اعم از اداری و تجاری ضررهای هنگفت مالی را به کشورها وارد کرده است. به مثالی دیگر امروز واحدهای تحقیقات پزشکی در مقابله با ویروس کرونا و کشف داروی موثر مقابل ان در موقعیت زمانی سخت و بحرانی قرار گرفته اند و در چنین موقعیتی اینطور نیست که جوامع در حالت عادی باشند و انها وقت کافی برای نحقیق پیرامون یک ویروس ناشناخته قبل از بروز ان و کشق دارو یا واکسن مقابل ان را داشته باشند. جامعه پزشکی جهان و بویژه ایران هم اکنون بصورت شبانه روزی در حال کار و فعالیت مستمر در این زمینه هستند اما در حالی که این ویروس در سایه فقدان داروی شناخته شده همچنان بر جوامع مسلط است بی انکه تا این زمان پادتنی موثر برای ان یافت شده باشد.

ایران موقعیت خاصی قرار دارد که رجحان و امتیاز بسیار بالاتری نسبت به کشورهای دیگر دارد و ان علم تجربه فراوان بخشی از اطباء ان در درمان با داروهای گیاهی می باشد. البته نباید فراموش کرد که بیس و حتی الگوی بسیاری از داروهای شیمایی جدید که بر اساس تکنولوژی ساخته می شوند همین گیاهان و گیاهان دارویی است که مرکز انتشار ان علوم و ورود ان به دنیای تکنولوژی دو قرن اخیر از ایران و بویژه از جانب دانشمندان و اطباء قدیم ایران امثال ابوعلی سینا می باشد بطوریکه شنیده ام هنوز کتاب های ابوعلی سینا در بعض دانشگاه های اروپا تدریس می شود.

بهرحال ما امروز پزشکانی داریم که یا صرفا تحصیلات انها در رشته ی داروهای گیاهی بوده، یا بخش عمده ای از تحقیات و یافت های انها بوده و یا انکه بخصوص اخیرا بخشی از درمانگری انها تجویز داروهای گیاهی یا همان طب سنتی بجای بعض داروهای شیمایی است. امروز و در این مرحله بحرانی از زمان که این ویروس در حال فعلیت و انتشار است بنظر من یکی از امور اورژانسی و ضروری ان است که این پزشکان با علوم و تجربیات داروشناسی گیاهی خود وارد عرصه تحقیق لابراتواری شده و ترکیبات مختلفی از این داروهایی که طبیعتا در ذات این نوع گیاهان موجود بوده است را علیه ویروس کرونا ازمایش کنند. البته این کار دو شرط دارد یکی انکه چنین کاری فقط از عهده پزشکان و اطباء مربوطه با توجه به علم و اشراف انها بر خواص و اثرات داروهای مختلف گیاهی و حتی ترکیب انها بر می اید که بتوانند از همه جهت ترکیبی ایمن اما موثر را کشف کنند. دوم انکه این پزشکان بطور سازمانی و تشکل یافته و با وجهه ای رسمی در کنار دیگر واحدهای تحقیقاتی دسترسی به امکانات و لوازم ازمایشگاهی پزشکی داشته باشند و همچنین برای این کار وقت کامل در نظر بگیرند.

سخن اخر انکه هم اکنون داروی کاملا موثر مقابل ویروس کرونا بشکل آماده در ترکیبات ذاتی یکی یا چند از همین گیاهان قرار دارد و متاسفانه شاید ما هنوز اقدام عاجل و سریع و وسیع در این باره بعمل نیاورده ایم و فقط بر کشف داروهای شیمایی تمرکز نموده ایم که ممکن است نیازمند زمان بیشتری باشد.

البته من دیده ام در بعض جاها از جانب افراد توصیه می شود که افراد برای ایمن ماندن در مقابل کرونا یک یا چند داروی گیاهی خاص را مصرف کنند که بیشتر بر اساس تجربه عام ما در مورد اثرات ان داروی گیاهی بر بعض بیماری های مشابه است. چنین چیزهایی اگر تا حدودی هم بر اساس شنیده ها و خوانده ها درست باشد کافی نیست و یافتن ترکیبات داروهای گیاهی علیه کرونا  بایست توسط متخصصین و علم بسیط انها و در ازمایشگاه ها (با ازمایش بر ویروس)  بشکل یک داروی ترکیبی یا پکیج  تایید شده به واحدهای درمانی یا داروخانه ها تحویل شود که البته در چنین موقعیت بحرانی نبایست مقاصد تجاری و سود اوری مطرح باشد.  
آخرین ويرايش توسط 1 on shafagh, ويرايش شده در 0.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4537
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4703 بار
سپاس‌های دریافتی: 8730 بار

Re: تست ترکیبات داروهای گیاهی علیه ویروس کرونا

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
.
بسم الله الرحمن الرحیم
.
وَسَخَّرَ لَكُمْ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا مِنْهُ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

و هر آنچه که در آسمانها و زمین هست را در اختیار شما قرار داده که همه از لطف او ( خدا) هست . این خودش دارای علامتها و نشانه هایی هست برای پی بردن به وجود خدای یکتای دانای مطلقِ نیرومندِ مطلقِ عادلِ مطلق
.
وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ
.
و مخلوقاتش احاطه ای به چیزی از علم و دانش او ( خدا) ندارند جز به آنچه که او بخواهد .
.
صدق الله العلیم الحکیم
.
شکی نیست که مسئله ی غلبه بر کرونا فقط مسئله وقت هست إن شاء اللّٰه.
خصوصاً امروزه که ارتباط مردم با همدیگه و تبادل علم و دانش و اطلاعات بسیار بسیار سریع هست .
.
اکثر کسانی که دارند تلاش می کنند برای کسب دانش بیشتر از ویروس کرونا و یافتن راهی برای معالجه و پیشگیری و واکسن ، با همدیگه در ارتباط هستند و این باعث میشه سرعت رسیدن به داروی کرونا و واکسن کرونا خیلی سریع باشه .
.
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”