industrialmachine-1

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹, ۱۰:۵۰ ق.ظ

industrialmachine-1

پست توسط industrialmachine »

industrialmachine-1
اکثر روغن های زیتون به مدت 18 تا 24 ماه بعد از بسته بندی آن ها ماندگاری دارند، این مدت برای روغن زیتون فرا بکر که نسبت به روغن زیتون معمولی کمتر پردازش می شود حدود 12 تا 18 ماه می باشد.
[External Link Removed for Guests]

دستگاه های ارده گیری بازار ایران سه سبک هستند و هر شرکت فروشنده ی ماشین آلات روغن گیری یکی از این سبک ها را ارائه مینماید :
?- دستگاه تولید ارده با سنگ طبیعی
?- دستگاه ارده گیری و کره سازی با سنگ مصنوعی
?- دستگاه کره ساز و ارده گیر با ماردون فلزی
[External Link Removed for Guests]

طرز تهیه
[External Link Removed for Guests]
ابتدا به مقدار دلخواه کنجد پوست کنده و بو داده را در ماهیتابه بریزید و روی شعله ملایم گاز تفت دهید تا دانه‌های کنجد گرم شوند. روی شعله ملایم گاز حدود ?? دقیقه برای گرم شدن دانه‌های کنجد و آزاد شدن روغن داخل دانه‌های کنجد کافی است. در این حالت دانه‌های کنجد باید به هم بچسبند. بلافاصله بعد از برداشتن از روی شعله گاز داخل غذاساز یا آسیاب برقی بریزید. چند پالس بزنید تا کنجد‌ها پودر شوند. معمولا در این حالت کنجد‌ها با چند پالس پودر می‌شوند. حالا چند پالس دیگر بزنید و این کار را تا آنجا ادامه بدهید که کنجد‌ها حالت مرطوب و نمناک به خودشان بگیرند. این حالت به خاطر آزاد شدن روغن کنجد است.

کره گیر چیست؟
[External Link Removed for Guests]
کره گیر به عبارتی دستگاه ایجاد دوغ یا این که کره میباشد که از روش سیستم همزن یا این که به عبارتی گریز از مرکز ، چربی سیال درون مخزن را از ماست جدا کرده و در قسمت فوقانی مخزن جمع می نماید که کره به طور کف حباب دار و مایع پایینی آن تحت عنوان دوغ از هم جدا شده و تولید میگردد.

چگونگی خشک کردن توت سفید
چندین روش برای خشک کردن توت سفید وجود دارد که معمول ترین و ابتدایی ترین روش خشک کردن توت سفید با استفاده از آفتاب است. در ادامه چگونه توت سفید را خشک کنیم که سیاه نشود را آموزش خواهیم داد.
[External Link Removed for Guests]
یه پارچه را در جایی آفتابگیر قرار داده و توت ها را به مدت ? یا ? روز روی آن بگذارید تا خشک شوند .
مایکروفر، یک روش سریع دیگری برای خشک کردن توت سفید می باشد.
سیستم‌ های خشک کردن مایکروفر، زمان خشک کردن را بدون اینکه اثر منفی بر روی کیفیت محصول داشته باشند، به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”