چگونه مترجم حرفه ای شویم

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹, ۸:۳۲ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

چگونه مترجم حرفه ای شویم

پست توسط nilshid »

چگونه مترجم حرفه ای شویم ؟ شاید ترجمه، شغل رویایی شما باشد
چگونه مترجم حرفه ای شویم ؟ اگر شما از تعامل میان زبان‌ ها لذت می ‌برید، پس حتما شغل رویایی شما مترجم شدن است. با وجود تمام برنامه های ترجمه موجود، باز هم افراد زیادی برای ترجمه متن های کوتاه و بلند،  به صورت ترجمه‌ های مختصر، روشن و دقیق ارائه دهند وجود دارد. بدون در نظر گرفتن این موضوع که شما چه زبانی را برای تحصیل انتخاب می ‌کنید، با کسب مهارت ‌های مناسب، به راحتی می توانید کار ترجمه را انجام دهید.
 
آنچه در این مقاله می خوانید:
  1. برای رشد بیشتر، زبان ‌های بیشتر فرا بگیرید
  2. در بعضی موارد برای ترجمه از کامپیوتر کمک بگیرید
  3. یک صنعت خاص را هدف بگیرید
  4. گواهینامه معتبر در این زمینه دریافت کنید
  5. دنبال آموزش تخصصی باشید تا دریابید چگونه مترجم حرفه ای شوید
  6. زبان مورد نظر خود را بسیار مطالعه کنید
  7. کار مترجم چیست؟
کار مترجم چیست؟
باید بدانید تفسیر و ترجمه دو حرفه کاملا متفاوت هستند. تفاوت این دو در این است که ترجمه نوشته می ‌شود اما تفسیر، بیان می‌ شود. پس کار مترجم، بر ترجمه متن نوشتاری بین زبان‌ ها تمرکز دارد. نوشتن به زبان مادری بسیاری ساده ‌تر است، و متن تولید شده روان ‌تر است. مترجمان در شاخه های متعددی کار می ‌کنند و هر چیزی که در این میان قرار دارد، می ‌تواند یک فرصت شغلی مناسب برای مترجم ایجاد کند. هر صنعتی که از زبان استفاده می کند، به یک مترجم نیاز دارد. هفت قدم تا رسیدن به شغل رویایی ترجمه باقی مانده است، که با توجه به آن‌ ها می‌ توانید تا حد زیادی در این شغل پیشرفت کنید.
زبان مورد نظر خود را بسیار مطالعه کنید
ابتدا یک زبان که به آن علاقه دارید را  انتخاب کرده و آن را کاملا مطالعه کنید. تقریباً برای هر زبان زنده ای، کار ترجمه وجود دارد و استدلال برای یادگیری هر زبانی که می‌توانید نام ببرید، امکان پذیر است. برای انتخاب یک زبان، ممکن است مجبور باشید در مورد کارهایی که برای آن وجود دارند، تحقیق کنید.
دنبال آموزش تخصصی باشید تا دریابید چگونه مترجم حرفه ای شویم
حقیقت این است که حتی اگر به یک زبان مسلط باشید، باز هم به معنای مهارت در ترجمه نیست. توانایی ارائه ترجمه شفاف و کارآمد، علاوه بر مطالعه زبان به آموزش تخصصی نیز نیاز دارد. صدور گواهینامه در ترجمه، راهی آسان برای نشان دادن مهارت ‌های لازم جهت انجام کار است. شما می‌توانید با نام خود در وب سایت، کارت ویزیت و یا سایر موارد تبلیغاتی از آن استفاده کنید.
مترجم حرفه ای یک صنعت خاص شوید
آیا میدانید چگونه می توانیم مترجم حرفه ای شویم ؟ هنگامی که به یک زبان مسلط می ‌شوید، برای هر زمینه ‌ای که علاقمند به کار در آن هستید، اصطلاحات خاص آن صنعت را نیز هدف بگیرید. صرفاً مسلط بودن، همیشه اصطلاحات مربوطه برای ترجمه را ارائه نمی ‌دهد، پس باید تمرکز بیشتری جهت یادگیری اصطلاحات خاص داشته باشید.
در بعضی موارد برای ترجمه از کامپیوتر کمک بگیرید لازم نیست برای این که بدانید چگونه مترجم حرفه ای شویم همه چیز را بلد باشید
بسیاری از ترجمه‌ ها نیاز به استفاده از برنامه‌ های کامپیوتری خاص دارند. این به معنای سریع تر و کارآمدتر شدن روند ترجمه است. برای رشد بیشتر، زبان ‌های بیشتر فرا بگیرید. اگر می خواهید در ترجمه بازار پر رونقی مخصوص به خود داشته باشید، سعی کنید زبان‌ های بیشتری یاد بگیرید. این امر به گسترش دامنه پیشنهادات شغلی شما، کمک بسیار زیادی می‌کند. پیروی از این نکات به شما کمک می‌کند تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.
منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”