قیمت میوه خشک

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹, ۹:۲۹ ب.ظ

قیمت میوه خشک

پست توسط baghorbanet »

میوه خشک

امروزه برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی از فریز کردن استفاده می‌شود و ماندگاری آن‌ها را چندین ماه     افزایش می‌دهد.
اما میوه‌ها از این قاعده مستثنىٰ هستند؛ چون بسیاری از میوه‌ها اگر یخ کنند، کیفیت و شکل خود را از دست می‌دهند و طعم ناخوشایندی دارند. بهترین روش برای نگهداری طولانی‌مدت میوه‌ها، خشک‌کردن است.
میوه خشک به تازگی در بین ما ایرانیان به عنوان یک میان وعده‌ی عالی در مدرسه، محل کار و دورهمی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این فراورده در دسته‌بندی خشکبار قرار می‌گیرد و همان میوه‌های تازه هستند که آب آن‌ها گرفته‌شده است. همان‌طور که میدانید اغلب میوه‌ها مانند؛ هلو، زردآلو، انجیر، شلیل و سایر میوه‌ها فقط در فصول خاصی در دسترس هستند و پیدا کردن آن‌ها در مابقی فصل‌ها سخت است؛ بنابراین با روش خشک‌کردن، به‌راحتی می‌توانیم در طول سال به آن‌ها دسترسی داشته باشیم. جالب است بدانید کشورمان پس از ترکیه، صادرکننده‌ی نمونه میوه خشک به جهان است.

خواص میوه خشکمیوه‌ی خشک‌شده همان خواص میوه‌ی تازه را دارا می‌باشند؛ با این تفاوت که چون آب آن‌ها گرفته می‌شود، کالری آن‌ها چندین برابر می‌شود. همچنین فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی آن، تقریبا 3 برابر میوه تازه است؛ البته ناگفته نماند ویتامین C موجود برخی میوه‌ها مانند پرتقال، به خاطر حرارت واردشده بر آن تا حدودی از بین می‌رود.
اغلب میوه‌های خشک سرشار از فیبر هستند؛ وجود فیبر برای سلامت دستگاه گوارش الزامی است. همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مختلفی ازجمله پلی‌فنول‌ها هستند. پلی‌فنول‌ها برای بهبود جریان گردش خون، سیستم گوارشی و پیشگیری از انواع سرطان‌ها نقش دارد.

قیمت میوه خشکرفتن به خشکبارفروشی‌ها یکی از هیجان‌انگیزترین کارهاست اما ممکن است شما وقت خرید کردن را نداشته باشید. می‌توانید به‌آسانی با مراجعه به فروشگاه خشک استور خشکبار موردنظر خود را یافت کنید. قیمت میوه خشک به نسبت میوه‌ی تازه محاسبه می‌شود و به عواملی مانند؛ رنگ، کیفیت، طعم و خوش فرم بودن میوه‌ی خشک‌شده بستگی دارد.
خشک استور بهترین مدل میوه‌های خشک‌شده را با استفاده از کادر مجرب و رعایت نکات بهداشتی برای مشتریان فراهم کرده است و با مراجعه به وب‌سایت به‌راحتی خشکبار موردنظر خود را خریداری کرده و درب منزل دریافت کنید.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”