ساندویچ پانل دیواری چیست؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰, ۹:۳۳ ق.ظ

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

پست توسط aryabaron »

ساندویچ پانل های دیواری، در حقیقت دیوارهای عایق پیش ساخته ای هستند که برای پوشش داخلی و بیرونی ساختمان های مسکونی، تجاری، درمانی، آموزشی،نظامی، اداری، ورزشی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شوند. یکی از مصارف مهم ساندویچ پانل های پلی یورتان، پوشش سقف و دیوار سردخانه‌ها و همچنین اتاق های تمیز( کلین روم) است.
ساندویچ پانل‌های دیواری پلی یورتان به دو روش نمیه اتومات غیر پیوسته (دیس کانتینیوس) و یا تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) تولید می گردند. تا چندی پیش برای لایه زیره و لایه رویه ساندویچ پانل‌ها فقط از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم و یا استنلس استیل استفاده میشد و به همین دلیل ساندویچ پانل‌ها با وجود برتری‌های فراوان نتوانستند در ساختمان‌های مسکونی با استقبال رو‌ به ‌رو شوند. اما به تازگی برخی از تولید کنندگان اروپایی، ساندویچ پانل‌هایی با رویه گچ برگ، سیمان برگ و سرامیک تولید نمودند که مورد استقبال بی سابقه سازندگان ساختمان‌های مسکونی قرار گرفت و به سرعت در کشورهایی همچون چین، کره و ترکیه نیز تولید و به دلیل مزایای فراوان با استقبال روبرو شد.
آریا بارون نیز در ایران همزمان با کره و ترکیه اقدام به تولید ساندویچ پانل‌های دیواری با دو رو گچ برگ، دو رو سیمان، یک رو گچ و یک رو سیمان برگ و دو رو سرامیک نمود و هم اکنون این پانل‌ها را نیز در سبد کالایی خود به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید.

انواع ساندویچ پانل دیواریساندویچ پانل‌های دیواری را می‌توان بر اساس لایه عایق و پوشش آن‌ها + کاربرد به چندین دسته مختلف تقسیم بندی کرد:
 1. ساندویچ پانل دیواری ساده
 2. ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی
 3. ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
 • پیچ مخفی با شیارهای درشت
 • پیچ مخفی با شیارهای ریز
 1. ساندویچ پانل دیواری قفل دار
 2. پانل دیواری سردخانه ای
 3. پانل دیواری اتاق تمیز
 4. پانل دیواری سوله
انواع ساندویچ پنل‌های دیواری در ساختار و طرح با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. به عنوان مثال ساندویچ پانل‌های نر و مادگی دارای نر و مادگی‌هایی هستند که بر اساس آن‌ها طراحی می‌شوند این درحالی است که ساختار ساندویچ پانل ساده بدون هیچ طرحی است. انتخاب بهترین نوع ساندویچ پانل دیواری از میان 4 نوع فوق به هدف استفاده از این 4 نوع ساندویچ پانل و فوم عایق آن‌ها بستگی دارد. برای ساخت لایه عایق این ساندویچ پانل‌ها از فوم‌های زیر استفاده می‌شود:
 • فوم پلی یورتان PU که اغلب با دانسیته 40 تولید می‌شود.
 • فوم اکس پی اس XPS که پلی استایرن اکسترود شده نیز شناخته می‌شود و معمولا با دانسیته 30-35 تولید می‌شود.
 • فوم پلی استایرن EPS یا همان یونولیت که معمولا با دانسیته 20 تولید می‌شود.
پوشش‌هایی از گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک، کاغذ یا نایلون از دو طرف عایق مرکزی را می‌پوشانند.

ساندویچ پانل آریابارون
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”