نورپردازی فروشگاه‌ ها با چراغ خطی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰, ۱:۲۴ ب.ظ
تماس:

نورپردازی فروشگاه‌ ها با چراغ خطی

پست توسط toseafraz »

اساساً فروشگاه باید دارای طراحی و دکوراسیونی باشد که همه عوامل باعث جلب نظر مشتری شوند و به عبارتی او را به خرید تشویق کنند. واضح است هر فروشگاه، ارائه کننده خدمات یا محصولات به‌ خصوصی بوده و هدفی را دنبال می‌ کند. بنابراین طراح بایستی این هدف را بداند و بر اساس آن نورپردازی انجام دهد. چند نوع فروشگاه نام می‌ بریم و کاربرد چراغ خطی را در آن‌ ها بررسی می‌ کنیم.
 
کاربرد چراغ خطی در بوتیک لباس
گفتیم هر فروشگاه کالا‌ها و اهداف خاص خود را دارد حال یک بوتیک یا مزون لباس را در نظر بگیرید، باید نورپردازی در چنین محیطی به شکلی باشد که بیشترین توجه را به ویترین‌ ها و قفسه‌ های لباس جلب کند. همچنین رنگ نورپردازی بر روی رنگ اصلی پارچه‌ ها یا اجناس دیگر تاثیری نداشته باشد، یعنی رنگ واقعی کالا زیر نور مشخص شود.
یکی دیگر از اجزای اصلی بوتیک لباس، آینه است. می‌ توان با استفاده از چراغ خطی نورپردازی خاص و زیبایی در اطراف آینه انجام داد، مثلاً چراغ خطی توکار در کنار اضلاع آینه جلوه زیبایی خواهد داشت و در عین حال تصویر دقیق‌تری به مشتری می‌ دهد. همچنین چراغ‌ های خطی گزینه مناسبی برای نورپردازی اتاق پرو هم می‌ باشد.


کاربرد چراغ خطی در داروخانه
معمولاً داروخانه‌ ها از رنگ سفید برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌ کنند. وقتی وارد داروخانه می‌ شویم انتظار داریم محیطی منظم، منسجم و تمیز ببینیم، بنابراین رنگ سفید گزینه مناسبی است که می‌ توان با نورپردازی به رنگ زرد و با استفاده از چراغ خطی، انسجام و نظم بیشتری به فضا القاء کرد.
معمولاً بیشترین تمرکز برای نورپردازی در داروخانه نوری است که از سقف می‌ تابد. برای همین استفاده از چراغ‌ های خطی توکار گزینه مناسبی می‌ باشد. همچنین توصیه می‌ کنیم این نورپردازی خطی بر اساس الگو‌های منظم و معمول باشد.

کاربرد چراغ خطی در سوپر مارکت
هدف سوپر مارکت این است که اقلام مختلف کالا را در اختیار مشتریان قرار دهد که این کالا‌ها تنوع و موضوع مختلفی دارند. برای مثال مواد غذایی، وسایل آرایشی بهداشتی، لوازم تحریر، ابزارآلات و … همه در فروشگاه و بر روی قفسه‌ های مختلف قرار گرفته‌ اند و به فروش می‌ رسند. می‌ توان گفت در طراحی و نورپردازی سوپرمارکت باید به این نکته توجه داشته باشیم که قفسه همه اجناس به یک اندازه در معرض دید مشتری باشند همچنین نور در سراسر سوپر مارکت تک رنگ بوده و با نصب فیلتر‌های مناسب از خیره‌ کنندگی آن جلوگیری شود.
 
کاربرد چراغ خطی در فروشگاه‌ های الکترونیکی
منظور ما از فروشگاه‌ های الکترونیکی شامل فروشگاه‌ هایی مانند گوشی همراه، لپ تاپ، تلویزیون، سیستم‌ های صوتی و … است. برای نورپردازی در چنین فروشگاه‌ هایی می‌ توانید از انواع چراغ خطی استفاده کنید، برای مثال چراغ خطی توکار، چراغ خطی آویز دو گزینه مناسب در چنین فضا‌هایی می‌ باشد. همچنین برای محل قرار گیری چراغ‌ های خطی می‌ توانید از انواع الگو‌های نامتعارف کمک بگیرید تا به این شکل حس نوآوری را انتقال دهید.
 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”