در مورد فیکسچر دندان بیشتر بدانید (ایمپلنت دندان)

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱, ۶:۵۵ ب.ظ

در مورد فیکسچر دندان بیشتر بدانید (ایمپلنت دندان)

پست توسط urumdental »

همانطور که می دانید دندان ها یکی از مهم ترین قسمت های دهان هستند که نقش مهمی در سلامت و زیبایی فرد دارند. در واقع این دندان ها هستند که به ما در خوردن و جویدن غذا کمک می کنند. در تلفظ صحیح کلمات نیز بسیار موثر هستند. دندان ها نیز نقش مهمی در زیبایی چهره افراد دارند. کشیدن دندان بر چهره فرد تأثیر منفی می گذارد و همچنین اعتماد به نفس او را کاهش می دهد. اما دندان ها به دلایل مختلفی آسیب دیده اند و باید به فکر چاره باشید، برای این منظور فیکسچر را به شما معرفی می کنیم.
 
برخی از آسیب های دندانی دیگر قابل درمان نیستند و دندان باید به همراه ریشه به طور کامل از لثه خارج شود. برای جبران این فاصله، ایمپلنت ساخته می شود. همه ما کم و بیش با ایمپلنت دندان آشنا هستیم. اما ما با اجزا و چگونگی آن آشنا نیستیم. یکی از اجزای مهم در ایمپلنت دندان فیکسچر است.

برای آشنایی بیشتر با فیکسچر و اهمیت آن در دندانپزشکی مقاله ای را آماده کرده ایم که توصیه می کنیم تا انتها مطالعه کنید.
فیکسچر در صنعت وسیله ای است برای مکان یابی و نگه داشتن یک یا چند قطعه در کنار هم. این ابزار در دندانپزشکی نیز کاربرد دارد. در واقع فیکسچر جزء بسیار مهم و ضروری برای لمینیت دندان است. این قطعه در زمان کاشت دندان استفاده می شود و به عنوان ریشه دندان در استخوان فک بالا فرو می رود و باعث تقویت ایمپلنت می شود.
جنس این قطعه تیتانیوم است. زیرا آلیاژ تیتانیوم یکی از بهترین گزینه ها در تولید تجهیزات دندانپزشکی است. این آلیاژ با انسان بسیار سازگار است. در زیر مهمترین ویژگی های آلیاژ تیتانیوم آورده شده است.

نارسانایی
مقاومت در برابر خوردگی
مطابق با pH بدن

فیکسچرها در اندازه های مختلف (از نظر ارتفاع، قطر و ضخامت) تولید می شوند. علاوه بر این، کیفیت فیکسچر نیز متفاوت است. امروزه اکثر نورپردازهایی که تولید می شوند روکش دار بوده و ساختاری غیر مسطح دارند.
هدف از پوشش اکسسوری روکش دار افزایش اتصال اکسسوری به بافت استخوانی فک و همچنین کاهش مدت زمان فرآیند جوشکاری به استخوان می باشد.
منبع کامل این مقاله: اروم دنتال
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱, ۵:۱۲ ب.ظ

Re: در مورد فیکسچر دندان بیشتر بدانید (ایمپلنت دندان)

پست توسط ddkdental »

تمامی موارد مربوط به دندان باید با مواد دندانی بسیار با کیفیت انجام شوند شما میتوانید با خرید مواد دندانی بسیار با کیفیت دیبا درمان کاویان مواد مصرفی دندانپزشکی خود را خریداری نمایید .
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”