صفحه 1 از 1

یک خبر خوش: پس از 103 سال شير ايراني به ايران باز مي‌گردد

ارسال شده: یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 2:28 pm
توسط iran12345
تصویر

پس از 103 سال شير ايراني به ايران باز مي‌گردد

جام جم آنلاين: محمد جواد محمدي زاده رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور از ورود شير ايراني پس از 103 سال به کشور خبر داد.
  سازمان حفاظت محيط زيست کشور در حاشيه سفر دولت به کهگيلويه و بويراحمد به مهر گفت: شير ايراني بعد از 103 سال از روسيه به ايران وارد و احيا مي شود. 
  بيان کرد: يکي از برنامه هاي اولويت دار اين سازمان نجات حيوانات در حال انقراض است که بر اين اساس برنامه احياء و پرورش شير ايراني در اولويت کاري اين سازمان قرار دارد. 
  زاده همچنين با بيان اينکه طرح هاي مهمي براي نجات حيوانات در حال انقراض در اين سازمان در حال اجراست، افزود: خوشبختانه يوزپلنگ ايراني و درناي سيبري به طور کامل از خطر انقراض خارج شده اند. 
  رئيس جمهور تصريح کرد: محيط زيست سرمايه اي است که بيشتر افراد از آن غافل هستند بر اين اساس لازم است در اين خصوص فرهنگ سازي شود و اين ثروت عظيم و بکر را به جامعه بشناسانيم. 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Re: یک خبر خوش: پس از 103 سال شير ايراني به ايران باز مي‌گرد

ارسال شده: یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 3:00 pm
توسط sohraba
کارهای خیلی خوبی من که واقعا خوشحال میشم وقتی این خبر ها رو میشنوم امیدوارم برای گورخرهایی که فکر میکنم دراستان خراسان هستند ونسلشان درحال انقراض هست هم کاری انجام شود

Re: یک خبر خوش: پس از 103 سال شير ايراني به ايران باز مي‌گرد

ارسال شده: دو شنبه 27 اردیبهشت 1389, 10:07 am
توسط پارس3000
مگر شیر هندی در اصل شیر ایرانی نیست

Re: یک خبر خوش: پس از 103 سال شير ايراني به ايران باز مي‌گرد

ارسال شده: دو شنبه 27 اردیبهشت 1389, 2:06 pm
توسط mahshid.M
نمی دانم چه اتفاقی افتاده که مسئولین ما حیوانات روسی را با نام ایرانی وارد می کنند. ان از ببر سیبری که بی دلیل با نام ببر ایرانی وارد شد و البته به باغ وحش منتقل گردید! و اینم از شیر روسی که به اسم ایرانی به ما قالب میکنند. شیر ایران منقرض شده و نزدیکترین نژاد شیر به ان شیرهایی هستند که در ناحیه کیتاور هند زندگی میکنند و شنیده ام که هند حاضر نیست به ایران بدهد چون انجا هم در حال انقراض هستند. همه اینها در حالی است که حتی زیستگاه مناسب برای همین حیوانات روسی هم وجود ندارد.بهتر نیست اول با طرحهای مناسب برای حفظ طبیعت و احیای زیستبوم های طبیعی محیط را اماده کنیم و سپس این جانوران روسی ( و نه ایرانی) را وارد کنیم تا مجبور نشویم حیوانات بیچاره را به باغ وحش و پشت میله های قفس بندازیم؟!