عجايب اهرام ثلاثه مصر

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط FREE MAN »

از زمان هاي خيلي قديم مي گفتند كه اهرام مصر محتوي اسرار بزرگي است ولي تا اين اواخر كسي از اين اسرار اطلاع نداشت و فقط به تازگي و آن هم به طور محدود به آن راه يافتند . بزرگ ترين هرم مصر ( ساكاره ) كهن ترين بناي سنگي جهان است كه در سال 2600 قبل از ميلاد ساخته شده است . در سمت غرب رود نيل بيش از 80 هرم كشف شده است . نصف النهار هرم « كهــؤپس » يعني خطي كه از شمال مي آيد و از هرم مي گذرد و به جنوب ختم مي شود بهترين نصف النهار كرهً زمين مي باشد از اين حيث كه زيادتر از خشكي مي گذرد . اگر ما منطقهً سكونت نوع بشر را در كرهً خاك به دو قسمت نماييم مي بينيم كه نصف النهار مزبور از وسط آن دو قسمت مي گذرد و هرگاه ارتفاع اين هرم را ضرب در رقم يك ميليون بكنيم به طرزي عجيب و دقيق فاصلهً كرهً زمين تا خورشيد به دست مي آيد .

منجمين امروز حساب كرده اند كه طول شعاع كرهً زمين از قطب شمال يا قطب جنوب شش ميليون و سيصد و پنجاه و شش هزار و پانصد و بيست ويك متر است و اين عدد همان ذراع مقدس مصري است كه ضرب در رقم ده ميليون كرده باشند يعني ذراع مقدس كه واحد مقياس طول در مصر قديم براي ساختمان اهرام بوده « 6356521/0 » متر طول داشته است . حال اگر ما يكي از اضلاع اين هرم را به وسيله ذراع مقدس اندازه بگيريم تا بدانيم جند ذراع است طول سال آسماني به دست مي آيد . مقصود از سال آسماني عبارت از مدتي است كه خورشيد در آسمان طي مي نمايد تا به جاي اول مراجعت كند .

اينك اگر كرهً مقدس را كه جزيي از ذراع مقدس است ضرب در رقم صد ميليون بكنيم خط سير كرهً زمين در فاصلهً بيست وچهار ساعت گرد محور خود به دست مي آيد . اين محاسبه به قدري دقيق است كه با متر امروزي نمي توان آن طور اندازه گرفت . هنگامي كه هرم « كهــؤپس » را مي ساختند مدخل هرم مقابل ستارهً قطبي بوده ولي اكنون شش هزار سال تغيير كرده اما بعد از نوزده هزار سال و كسري باز هم ستارهً قطبي مقابل مدخل هرم قرار خواهد گرفت زيرا در هر بيست و پنج هزار و هفتصد و نود و شش سال ، ستارهً قطبي به جاي اول بر مي گردد . به قــــول « آبه مورو » دانشمند معاصر، تمام اكتشافات علمي و جديد ما در هرم « كهــؤپس » موجود است منتها براي ادراك آنها بايد به ذراع مقدس پي برد و دانست كه هر يك از ابعاد اين هرم و مشخصات ساختمان آن چه معنايي دارد .

 تصویر 

اگرمقداری آب چند هفته در هرم قرار گیرد به آبی فعال با خواص عجیب تبدیل میگردد. برای مثال، اگر آب آلوده باشد بعد از این مدت کاملا ضد عفونی میشود. دست دختر چهارده ساله که در حادثه ای به شدت آسیب دیده بود، بعد ازسی دقیقه قرار گرفتن در این آب از درد افتاد و بعد از دو روز بهبود پیداکرد. خانمی به نام پتی با استفاده مکرر از این آب چهره ای جوان و شاداب تریافته است. کنی هیل گیاهی را به مدت پنج روز بدون آب داخل هرمنگهداری کرد، زمانی که گیاه را کاملا تازه و شاداب بود از هرم خارج کردبلافاصله پژمرده شد.

اگر بذر گوجه فرنگی داخل هرم کشت شود و سپس نشای آن در بیرون کاشته شود محصول آن چند برابر بوته های مشابه می شود. شیرکه به سرعت فاسد می شود بیسش از یک هقته در هرم سالم و قابل استفاده باقیمی ماند اما در غلظت آن تغییراتی حاصل می شود. این امر دو شرکت بزرگایتالیایی و فرانسوی را بر آن داشته است که پاکتهای مقوایی شیر را در بهصورت هرم به بازار عرضه کنند.

گوشت در داخل هرمهایی با ابعاد اهرام مصر و یا متناسب با آنها، با وجود آنکه دو سوم از آب خود را از دست می دهد هرکز فاسد نمی شود. آزمایشهای مکرر نشان داده که تیغ صورت تراشی در داخل هرم تیز تر می شود! چنانکه گاهحتی تا 200 بار می توان از یک تیغ برای اصلاح کردن صورت استفاده کرد. به شکل بالا نگاه کنید که در آن بزرگترین هرم از مجموعه اهرامGiza خیلی ساده کشیده شده است.

مثلث قائم الزاویه ای که با نسبت های این هرم شکل گرفته شده باشد به مثلث قائم مصری یا Egyptian Triangle معروف هست و جالب اینجاست که بدانید نسبت وتر به ضلع هم کف هرم معادل با نسبت طلایی یعنی دقیقا" 1.61804 می باشد. این نسبت با عدد طلایی تنها در رقم پنجم اعشار اختلاف دارد یعنی چیزی حدودیک صد هزارم. باز توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که اگر معادله فیثاغورث را برای این مثلث قائم الزاویه بنویسم به معادله ای مانند phi2=phi+b2خواهیم رسید که حاصل جواب آن همان عدد معروف طلایی خواهد بود. (معمولا" عدد طلایی را با phi نمایش می دهند) طولوتر برای هرم واقعی حدود 356 متر و طول ضلع مربع قاعده حدودا" معادل 440متر می باشد بنابر این نسبت 356 بر 220 (معادل نیم ضلع مربع) برابر با عدد 1.618 خواهد شد.

کپلر (Johannes Kepler 1571-1630) منجممعروف نیز علاقه بسیاری به نسبت طلایی داشت بگونه ای که در یکی از کتابهای خود اینگونه نوشت : "هندسه دارای دو گنج بسیار با اهمیت می باشد که یکی ازآنها قضیه فیثاغورث و دومی رابطه تقسیم یک پاره خط با نسبت طلایی می باشد. اولین گنج را می توان به طلا و دومی را به جواهر تشبیه کرد". تحقیقاتی که کپلر راجع به مثلثی که اضلاع آن به نسبت اضلاع مثلث مصری باشد به حدی بود که امروزه این مثلث به مثلث کپلر نیز معروف می باشد. کپلر پی به روابط بسیار زیبایی میان اجرام آسمانی و این نسبت طلایی پیدا کرد
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 256
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۸:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط mostafa 360 »

بسيار بسيار جالب بود ميگم اون قديم كه تكنولوژي نبود چه جوري يك همچين چيز هايي ميساختن؟ كار ادم فضايهاست
تصویر
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط Mahdi1944 »

   ,
خير کار فراماسونها هست ... (الان تقريبا تمام جهان به نوعي تحت سلطه‌ي اين گروه هست!!)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 260
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط salam_2407 »

Mahdi1944 نوشته شده:,
خير کار فراماسونها هست ... (الان تقريبا تمام جهان به نوعي تحت سلطه‌ي اين گروه هست!!)

فراماسونها دیگه چی هستند ؟
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط Mahdi1944 »

  ,
در انجمن جستجو کنيد اطلاعاتي در مورد اين گروه پيدا خواهيد کرد، يک گروه که چندين فرقه، لژ و انجمن مخفي در سراسر جهان دارند و اغلب هم به نوعي مرتبط به شيطان پرستي و آيين اون هستند، همچنين اغلب حاکمان فعلي دنيا عضويت اين گروه‌ها رو دارند، فراماسونها معماران ماهري هستند که در خدمت فرعون بوده‌اند و ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط HORLIKAN »

سازمان‌ فراماسونري‌ و نهضت‌ مشروطي
فراماسونري‌ سازماني‌ نهان‌ روش‌ و نخبه‌گراست‌ كه‌ 1717 ميلادي‌ توسط‌ سازمان‌ مخفي‌ يهود و مسيحيان‌ صهيونيست‌ براي‌ سلطه‌ برجهان‌ در انگلستان‌ تأسيس‌ شد. معني‌ لغوي‌ فراماسونري‌ مترادف‌ با بنايي‌ آزاد است‌ كه‌ چندان‌ ربطي‌ با ماهيت‌ اين‌ جريان‌ جهان‌وطن‌ ندارد و ابزار و آلات‌ و عناوين‌ بنايي‌ پوششي‌ است‌ براي‌ پنهان‌ كردن‌ ساختار توطئه‌گر و ضددين‌ چنين‌ جرياني‌ است‌.با گسترش‌ و غلبه‌ فراماسونري‌ در اروپا، اين‌ جريان‌ توطئه‌گر كه‌ در كالبد رژيم‌ حاكم‌ بر انگلستان‌ به‌ عنوان‌ كانون‌ قدرتمند استعماري‌ جهان‌ حلول‌ كرده‌ بود متوجه‌ هندوستان‌ و مشرق زمين‌ شد و همگام‌ با سپاهيان‌ استعماري‌ و ميسيونرهاي‌ مذهبي‌ به‌ تأسيس‌ لژ فراماسونري‌ در مشرق زمين‌ مبادرت‌ ورزيدند. با فتح‌ هر سرزميني‌ بلافاصله‌ لژهاي‌ فراماسونري‌ تأسيس‌ شد تا با تربيت‌ نيروهاي‌ بومي‌ و نفوذ عوامل‌ خود در دستگاه‌ حاكمه‌ زمام‌ امور را در آن‌ سرزمينها به‌ دست‌ بگيرند. سابقه‌ ورود فراماسونري‌ به‌ ايران‌ به‌ سال‌ 1224 قمري‌ بازمي‌گردد. در اين‌ سال‌ سرگور اوزلي‌ بارت‌ به‌ عنوان‌ سفير انگلستان‌ به‌ همراه‌ ميرزا ابوالحسن‌خان‌ ايلچي‌ سفير يهودي‌زاده‌ ايران‌ در انگلستان‌ كه‌ به‌ عنوان‌ اولين‌ ايراني‌ وارد لژ فراماسونري‌ شده‌ بود به‌ ايران‌ آمد تا ضمن‌ انجام‌ مأموريتهاي‌ سياسي‌ به‌ تأسيس‌ نخستين‌ لژ فراماسونري‌ در ايران‌ مبادرت‌ نمايد. گزارشها حاكي‌ از آن‌ است‌ كه‌ وي‌ موفق‌ شده‌ تعداد زيادي‌ از اطرافيان‌ فتحعلي‌شاه‌ را وارد جرگه‌ فراماسونري‌ نمايد. بعدها در 1275 قمري‌ ميرزا ملكم‌خان‌ اولين‌ لژ فراماسونري‌ را تحت‌ عنوان‌ فراموشخانه‌ در تهران‌ تأسيس‌ مي‌نمايد كه‌ فعاليت‌ آن‌ تا 1278 قمري‌ تداوم‌ مي‌نمايد.
افشاگري‌ آيت‌الله‌ حاج‌ ملاعلي‌ كني‌ بساط‌ قرارداد رويتر و فراموشخانه‌ ملكم‌ را جمع‌ كرده‌ و به‌ تكاپوي‌ علني‌ فراماسونري‌ در ايران‌ خاتمه‌ مي‌دهد. عضويت‌ تعداد زيادي‌ از دانش‌آموزان‌ دارالفنون‌ در فراموشخانه‌ ملكم‌ دست‌آورد خوبي‌ براي‌ جريان‌ فراماسونري‌ بود كه‌ سعي‌ داشت‌ از طريق‌ جذب‌ نخبگان‌ اداره‌ كشور را به‌ دست‌ بگيرد. فراموشخانه‌ ملكم‌ با توجه‌ به‌ ماهيت‌ غيرديني‌ اين‌ جمعيت‌ و اباحي‌گري‌ حاكم‌ بر آن‌ كانوني‌ بود براي‌ تجمع‌ گروههاي‌ مختلف‌ بابي‌، بهايي‌، صوفيه‌، طبيعي‌ مسلك‌ و... كه‌ حاكميت‌ قاجار و روحانيت‌ شيعه‌ را سد بزرگي‌ در مقابل‌ تحقق‌ خواسته‌هاي‌ نامشروع‌ خود مي‌دانستند. با ترور ناصرالدين‌شاه‌ قاجار و روي‌ كار آمدن‌ مظفرالدين‌شاه‌ فرصت‌ مناسبي‌ براي‌ گروههاي‌ ماسوني‌ و فرقه ضاله‌ جهت‌ گسترش‌ تشكيلاتي‌ آنها فراهم‌ شد. انجمن‌ اخوت‌ و جامع‌ آدميت‌ دو تشكلي‌ بودند كه‌ در خلال‌ سالهاي‌ سلطنت‌ مظفرالدين‌شاه‌ فعاليت‌ گسترده‌اي‌ داشتند. اين‌ دو تشكل‌ بعدها محمل‌ مناسبي‌ شدند براي‌ تشكيل‌ انجمنهاي‌ مخفي‌ كه‌ اعضاي‌ اصلي‌ آن‌ را فراماسونها تشكيل‌ مي‌دادند. محمود عرفان‌ از اعضاي‌ لژ مهر در مقاله‌اي‌ كه‌ در مجله‌ يغما منتشر شد و از نقش‌ فعال‌ ماسونها در مشروطيت‌ اين‌ چنين‌ ياد مي‌كند:
تاريخ‌ فراماسونها در ايران‌ با تاريخ‌ مشروطيت‌ ما بي‌ارتباط‌ نيست‌... نه‌ تنها فراماسونها مستقيماً در مشروطيت‌ دخالت‌ داشتند بلكه‌ انجمنهاي‌ فرعي‌ و وابسته‌ آنها كه‌ شكل‌ ظاهريشان‌ شباهتي‌ با سازمانهاي‌ ماسوني‌ نداشتند نيز علناً در مشروطيت‌ دخالت‌ داشتند كه‌ از همه‌ مهم‌تر انجمن‌ اخوت‌ را مي‌توان‌ نام‌ برد.
)1(
تحولات‌ ايران‌ در آغاز دهه‌ دوم‌ هزاروسيصد قمري‌ شتاب‌ بيشتري‌ گرفت‌. نفوذ زايدالوصف‌ بيگانگان‌ و عوامل‌ آنها در ايران‌ و شدت‌ يافتن‌ اعمال‌ بي‌رويه‌ مستبدين‌ دلسوزان‌ اين‌ كشور را به‌ چاره‌انديشي‌ اساسي‌ واداشت‌. نجات‌ ايران‌ در گرو محدود كردن‌ قدرت‌ حاكمين‌ و سد نفوذ بيگانگان‌ بود. علماي‌ ايران‌ در همين‌ راستا اعتراضاتي‌ را نسبت‌ به‌ اعمال‌ بي‌رويه‌ قدرت‌ اظهار داشتند كه‌ با حمايت‌ مردم‌ مواجه‌ شده‌ حركت‌ حساب‌ شده‌ روحانيت‌ با طرح‌ عدالتخانه‌ ايجاد تغييرات‌ در ساختار سياسي‌ كشور را هدف‌ گرفته‌ و مردم‌ را به‌ صحنة‌ مبارزه‌اي‌ اصولي‌ كشانده‌ بود. منورالفكران‌ غربگرا و اعضاي‌ مجامع‌ ماسوني‌ كه‌ فقط‌ در جمع‌ محدود خود قدرت‌ بسيج‌گري‌ داشتند از زمينة‌ به‌ وجود آمده‌ نهايت‌ استفاده‌ را كرده‌ و با نفوذ در صفوف‌ نهضت‌ و تند كردن‌ سير نهضت‌ كنترل‌ آن‌ را به‌ دست‌ گرفتند. اوج‌ اين‌ تحرك‌ را در ترتيب‌ دادن‌ تحصن‌ در سفارت‌ انگليس‌ مشاهده‌ مي‌كنيم‌ كه‌ اعضاي‌ افراطي‌ مجامع‌ ماسوني‌ نظير اردشيرجي‌ و حيدرخان‌ عمواوغلي‌ صحنه‌گردان‌ آن‌ بودند. با تند شدن‌ سير تحولات‌ جامع‌ آدميت‌ توسط‌ عناصر افراطي‌ انجمن‌ حقوق كه‌ شعبه‌اي‌ از جامع‌ آدميت‌ بود، دچار انشعاب‌ شد و انشعابيون‌ با كمك‌ معلمين‌ و مديران‌ مدرسه‌ آليانس‌ اسرائيليت‌ كه‌ جهت‌ آموزش‌ اطفال‌ يهودي‌ تأسيس‌ شده‌ بود اقدام‌ به‌ تأسيس‌ لژ بيداري‌ ايران‌ نمودند. مقدمات‌ تأسيس‌ لژ از 1323 آغاز و اعضا در ارتباط‌ تنگاتنگ‌ با هم‌ بودند. با امضاي‌ فرمان‌ مشروطيت‌ زمينه‌ براي‌ فعاليت‌ لژ بهتر شد و لژ بيداري‌ در 1325 قمري‌ رسماً تأسيس‌ شد. دخالت‌ اعضاي‌ لژ در تدوين‌ قانون‌ اساسي‌ بر اساس‌ قوانين‌ غربي‌ و ضديت‌ آنان‌ با روحانيت‌ و اسلام‌ در كنار افراطي‌گري‌ ارگان‌ مطبوعاتي‌ فراماسونري‌ يعني‌ روزنامه‌هاي‌ كوكب‌ دري، صوراسرافيل‌ ، مساوات‌ ، حبل‌المتين‌ و... و كانونهاي‌ سياسي‌ نظير انجمن‌ غيبي‌، انجمن‌ بين‌الطلوعين‌، انجمن‌ ستار و... وضعيت‌ كشور را پس‌ از صدور فرمان‌ مشروطيت‌ دچار اغتشاش‌ و هرج‌ و مرج‌ كرد كه‌ نهايتاً منجر به‌ تعطيلي‌ مجلس‌ و مشروطيت‌ شد. حضور فعال‌ اعضاي‌ لژ بيداري‌ در زدوخوردهاي‌ منجر به‌ تعطيلي‌ مجلس‌ حكايت‌ از آمادگي‌ اعضاي‌ لژ براي‌ درگيري‌ داشت‌. اين‌ دخالت‌ بعدها پس‌ از فتح‌ تهران‌ نيز تداوم‌ پيدا كرد و تمامي‌ امور كشور در اختيار لژ بيداري‌ ايران‌ قرار گرفت‌. حضور گسترده‌ فراماسونها در مناصب‌ سياسي‌، قضايي‌ و مجلس‌ حكايت‌ از غلبه‌ آنان‌ بر نهضت‌ مشروطيت‌ داشت‌. شهادت‌ حاج‌ شيخ‌ فضل‌الله‌ نوري‌، سيد عبدالله‌ بهبهاني‌، شيخ‌ علي‌ فومني‌ و انزواي‌ علماي‌ مشروطه‌خواه‌ نتيجه‌ قهري‌ اين‌ غلبه‌ بود. نگاهي‌ به‌ اسناد لژ بيداري‌ ايران‌ سلطه‌ فراماسونها را بر اركان‌ كشور و انحراف‌ نهضت‌ مشروطيت‌ كاملاً آشكار مي‌سازد.)2(

1- مجله يغماء سال دومء شماره 10 و 11ء 1328.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 260
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط salam_2407 »

تا اونجا که من تحقیق کردم اینا فقط یه گروه شیطان پرستی هستند پس این همه تکنولوژی در چند هزار سال پیش رو چطور داشتند حتی من تو یه شبکه ماهواره ای دیدم که رو اهرام عکس هلیکپتر هواپیما و بالن را کنار هم به طور واضح کنده بودند
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار
تماس:

Re: عجايب اهرام ثلاثه مصر

پست توسط ramtin7777 »

تبليغ وبلاگ نيست ولي بهتره يك سر به وبلاگ من بزنيد .
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”