تخم مرغ مصنوعی چینی+ عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

تخم مرغ مصنوعی چینی+ عکس

پست توسط kandoo »

ITPNews
اخیراً محصولات مصنوعی چین زیر نورافکن های کره قرار گرفته است. چندین رسانه اصلی کره جنوبی به تازگی گزارش از ساخت تخم مرغ مصنوعی در چین داده اند که باعث ایجاد موجی از وحشت در میان مردم کره گردیده و عامل اصلی سرطان در میان مردم کره جنوبی مطرح شده است.
در یکم و دوم سپتامبر بنگاه خبر پراکنی مان هوا معروف به MBC مدارکی را با تیتر پایان زندگی با محصولات ساخت چین منتشر کرد. به دنبال گزارش زندگی سه خانواده مختلف در آمریکا، ژاپن و کره جنوبی نشان داده شده است که از استفاده از محصولات ساخت چین امنتاع می کردند. در ادامه آنها اشاره می کردند به شایعه ساخته شدن تخم مرغ مصنوعی در چین که با استقبال عمومی خوبی در کره جنوبی روبرو بوده است بدون آنکه مردم کره بدانند که این تخم مرغها مصنوعی هستند و تنها بخاطر قیمت مناسب آن از این محصول استفاده می کنند اشاره شد.
در ادامه این گزارش روزنامه های کره جنوبی و تیتر آنها را نشان می داد که نوشته بودند:MBC ساخته شدن تخم مرغهای مصنوعی در چین را به معرض نمایش گذاشت و در ادامه به چزئیات چگونگی ساخت تخم مرغ مصنوعی در چین پرداخته شده است.
بر اساس این گزارش به دلیل افزایش ناگهانی قیمت مواد غذایی در چین ، تخم مرغ مصنوعی از مواد شیمیایی ساخته شده است و در ساخت آن هیچگونه مواد طبیعی بکار نرفته است و این تخم مرغ در شهر زنگ زوو تولید می شود.
آقای وانگ که یک شرکت تولید کننده افزودنیهای غذایی را اداره می کند توضیح می دهد که تخم مرغ مصنوعی چگونه ساخته می شود. او می گوید: سفیده تخم مرغ از انحلال سدیم در آب ساخته می شود که به مایعی شفاف با ویسکوز مناسب تبدیل شده که به سختی می توان آن را از سفیده تخم مرغ واقعی تشخیص داد.
زرده تخم مرغ هم از یک مایع که با رنگدانه های زرد رنگ خوراکی زرد گردیده و در محلول کلراید کلیسم قرار گرفته و در آن سفت می گردد، ساخته می شود. در انتها سفیده و زرده تخم مرغ با یکدیگر در یک پوسته ساخته شده از کربنات کلسیم که در واقع نقش پوسته تخم مرغ را بازی می نماید قرار گرفته و بسته می شوند.تصویر
هنوز مقامات چین و کره جنوبی در مورد گزارش های پخش شده واکنشی عمومی نشان نداده اند اما به گفته برخی رسانه های کره جنوبی مقامات بهداشت و سلامت مواد غذایی کره جنوبی در حال مذاکره با مقامات چینی هستند.
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”