معجزه ی تنفس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

معجزه ی تنفس

پست توسط RAHVAR »

 تصویر 
بینی شما قسمتهای راست و چپدارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخبینی شما متفاوتند و شما میتوانید این تفاوت را حس کنید. حفره سمت راستبینی، نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است.
وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببنیدید و برایتنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنجدقیقه سردرد شما خوب خواهد شد.
اگر احساس خستگی میکنید، برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینیتان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید. بعد از مدتیاحساس میکنید که خستگی شما برطرف شده است.
حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم میشود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی تان به سردی مربوط میباشد.
تفریباً همه خانم ها از حفره سمت چپ بینی شان تنفس میکنند، بنابراین باسرعت بیشتری خنک میشوند. اما بیشتر پسر بچه ها با بینی سمت راستشان نفسمیکشند. تصویر

 
آیا توجه کرده اید که وقتی ازخواب برمیخیزید، کدام حفره بینی تان سریعتر تنفس میکند؟ اگر از حفره چپتندتر تنفس میکنید، شما احساس خستگی دارید. بنابراین حفره سمت چپ بینی تانرا ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید کهبسرعت احساس شادابی میکنید.

فردی مستمراً سردرد بدی داشت و مکرراً به دکتر مراجعه میکرد و این سردردباعث شده بود که حتی نتواند براحتی مطالعه کند و شبها نیز چنین سردردی راحس میکرد، او مکرراً قرص های مسکن میخورد اما موثر نبود. تا اینکه تصمیمگرفت از راه تنفس، سردرد خود را بهبود ببخشد. حفره سمت راست بینی اش رابست و سعی کرد از حفره سمت چپش تنفس کند. او مشاهده کرد که در کمتر از یکهفته سردردش بهبود یافت لذا این تمرین را برای مدت یکماه بعد هم ادامهداد. چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی تجربهشده ومفید بوده است.

شما هم امتحان کنید. بی ضرر است.

منبع: ایمیل
  
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”