آقاي مشايي در مباحث تخصصي ديني وارد نشود!!!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

آقاي مشايي در مباحث تخصصي ديني وارد نشود!!!

پست توسط HARD »

آيت‌الله شيخ محمد يزدي در گفت‌وگو با فارس:
آقاي مشايي در مباحث تخصصي ديني و بحث هايي كه از آن بي اطلاع است، وارد نشود
خبرگزاري فارس: نائب رئيس مجلس خبرگان رهبري با انتقاد از ورود مكرر رئيس دفتر رئيس جمهور به مباحث تخصصي ديني و اظهارات اخيرش در همايش ايرانيان خارج‌ كشور تاكيد كرد: نبايد به خاطر خوشامد ديگران عزت اسلام را زيرسئوال ببريم.

تصویر
آيت‌الله شيخ محمد يزدي نائب رئيس مجلس خبرگان رهبري كه در واكنش به سخنان اخير اسفنديار رحيم‌مشائي در خصوص معرفي مكتب ايران به جاي مكتب اسلام با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس گفت‌وگو مي‌كرد، اظهار داشت: بار ديگر آقاي مشايي در بحث‌هايي كه در شأن وي نيست، وارده شده و اظهارنظرهاي غلط و نابه‌جا كرده است.
وي افزود: هر كس اظهارات ايشان را در اختتاميه‌ مراسمي كه براي ايرانيان ساكن خارج از كشور برگزار شده را ملاحظه كند؛ مطمئن مي‌شود ايشان نبايد درباره‌ اسلام و ايران صحبت كنند و يا آنكه حداقل بايد كتاب خدمات متقابل ايران و اسلام شهيد مطهري را مي‌خواندند و بعدا حرف مي‌زدند.
رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: هر فرد عادي كه در جريان انقلاب اسلامي ايران قرار داشته باشد، عزت كنوني ايران را از اسلام و حاكميت كشور و مقاومت جوانان ايران مي‌داند؛ مبارزات اول انقلاب به رهبري امام راحل (ره)، مقاومت مردم در جنگ تحميلي 8 ساله و تقديم اين همه شهيد و جانباز و تحمل همه شدائد و سختي‌ها توسط مردم ايران، همه و همه براي اسلام و حاكميت دين بوده است.
وي افزود: هيچ‌كس منكر نيست كه اعتقادات اسلامي مردم كه هرگاه احساس خطر كردند، با حضور ميليوني خود از نظام و اسلام دفاع كرده‌اند و عزت امروز ايران، از اسلام است؛ نه از ايران و ايراني بودن.
آيت‌الله يزدي اضافه كرد: ايران شاهنشاهي در طول تاريخ، جز ظلم و ستم و وابستگي به شرق و غرب كار چشم‌گيري نداشته و در جريان انقلاب، كساني كه دنبال ثروت، زندگي و مال و دنيا بودند، يا فرار كرده و از كشور خارج شدند و يا در گوشه و كنار دنبال خوشگذراني‌هاي خود بودند اما مردم عزيز به خصوص نسل جوان ما، جان خود را در دست گرفته به ميدان آمدند.
وي خاطر نشان كرد: امروز ناديده گرفتن حقايق و زيرسئوال بردن عزت اسلام و مسلمين به خاطر خوش آمد اين و آن و حرف‌هايي كه سلطنت‌طلبان و ملي - مذهبي‌ها زده و مي‌زنند را به زبان آوردن بسيار تأسف‌انگيز است؛ به خصوص با داشتن مسئوليتي خطير در رياست جمهوري.
نائب رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه نمي‌تواند در اين گفت‌وگوي اجمالي همه نقاط لغزش و انحراف رئيس دفتر رئيس جمهور به خصوص در مطالبي كه اگر گفته باشد، خطرناك است، برشمرد، به ذكر برخي جملات از رحيم‌مشائي پرداخت كه آنها را نمونه‌هايي از انحرافات فكري نامبرده دانسته است.
آيت‌الله يزدي با اشاره به جملات رحيم‌مشائي كه گفته بود "اگر يافتيد جايي را كه خدا تكريم شده اما انسان تكريم نشده، بدانيد آن خدا همان خدا نيست "، "اگر ديديد جايي انسان تكريم شده است و خداوند پيدا نيست، يقين بدانيد آنچه تكريم شده، انسان نيست "، به طرح اين سئوال پرداخت كه پس آن همه آيات قرآني كه درباره‌ خداوند متعال و آيات الهي است، چه معني دارد؟
وي بر همين اساس تاكيد كرد كه به هر حال صلاح نظام، تشكيلات رياست جمهوري و شخص رئيس جمهور كه همواره در خط رهبري و حامي مباني ديني بوده‌ است، نيست كه رئيس دفتر وي در بحث‌هاي تخصصي كه نسبت به آنها بي‌اطلاع است، وارد شود و بيش اين اين به حيثيت خود و مرتبطين آسيب برساند.
آيت‌الله يزدي تصريح كرد: ايران امروز كه در سايه‌ انقلاب اسلامي پيشرفت و رشد قابل توجهي داشته و رهبر معظم انقلاب كه با تدبيرهاي دقيق و حساب شده، توانستند آتش فتنه را خاموش كنند، آماده همكاري با كساني است كه دشمني ندارد، اما ميدان براي دشمنان اسلام و انقلاب بسته است.
رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم در خاتمه با دعا براي هدايت همگان و ايمن شدن از شر نفس، خدا را سپاس گفت كه حقايق روشن و آشكار است و مردم كشورمان بيدار و متوجه هستند و اقشار مختلف جامعه از دانشگاهيان، نخبگان، فرهيختگان تا اعاظم و روحانيت و مراجع عظام، همواره مترصد و نگهبان اسلام و انقلاب و نظام هستند.
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

Re: آقاي مشايي در مباحث تخصصي ديني وارد نشود!!!

پست توسط HARD »

ببخشید ارسال پست متوالی تو مدت کم ممنوعه ولی خوب این جوابشه(بازم ببخشید اگه طولانیه منم تا نصف بیشتر نخوندم...)
__________________________________________________________________________________________________
مشائي:‌ حرف من درباره مكتب ايراني حرف امام است
خبرگزاري فارس: مشائي در واكنش به انتقادات روزهاي اخير درباره سخنان خود مبني بر اين كه بايد مكتب ايراني را معرفي كرد گفت: اين حرف من (مكتب ايراني) حرف جديدي نبود بلكه حرف امام است امروز حرف‌هاي مختلفي در دنيا به نام اسلام زده مي‌شود آيا ما قبول داريم ، بلكه اسلامي را قبول داريم كه در ايران مستقر است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، اسفنديار رحيم‌مشايي رئيس دفتر رئيس‌جمهور جانشين رئيس‌جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور قبل از ظهر امروز (شنبه) در حاشيه مراسم بزرگداشت مقام خبرنگار و شهداي عرصه خبر و اطلاع‌رساني در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالي درباره خبر كيهان مبني بر دعوت از هوشنگ اميراحمدي براي حضور در همايش ايرانيان خارج از كشور اظهار داشت: ايشان اصلا دعوت نشده‌است و آن دعوتنامه‌اي كه روزنامه كيهان چاپ كرده بود جعل اين روزنامه بوده و يك دروغ بزرگ روزنامه كيهان است.بنده نمي‌فهمم كه چرا اين روزنامه اصرار دارد ايرانيان را اينگونه جلوه دهد. به دنبال چه منفعتي است كه ما تصوير منفي از نخبگان ايراني سراسر دنيا ارائه كنيم.

جانشين رئيس‌جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور تاكيد كرد: بررسي كردم كاري كه روزنامه كيهان كرد خيلي منفي بود. ايرانيان هم در داخل و هم خارج به شدت موقعيت خود را از دست دادند. البته اصرار ايشان معلوم است. قبلا يك اتهامي به بنده زده بود. او به زور مي‌خواهد اين را به بنده بچسباند كه با اين كار مي‌خواهد اتهام قبلي خود را تائيد كند. ايشان (شريعتمداري)‌ قبلا هم به من دروغ بسته و دروغ بستن ايشان به بنده ديگر همه مي‌دانند و مجموعا ايشان تا به حال 30 دروغ به بنده به صورت آشكار و روشن به من نسبت داده است.

مشايي ادامه داد: البته اهميت ندارد و بنده به حرف‌هاي ايشان هيچ توجهي نمي‌كنم اما همه مردم ايران مي‌دانند بنده به اندازه كافي شجاع هستم و در دفعه قبل اتهام دعوت از هوشنگ اميراحمدي را زدند اگر بخواهم اثبات كنم كه من او را دعوت نكردم آيا خودم دوباره اين فرد را دعوت مي‌كنم كه شكايت خودم را نقد كنم؟

رئيس‌ دفتر رئيس‌جمهور افزود: ايشان (شريعتمداي) اصلا فكر نمي‌كند و حرف مي‌زند اگر من قبلا آقاي اميراحمدي را دعوت كرده بودم، ديگر شكايت نمي‌كردم، حال كه شكايت كردم مي‌گويم كه ايشان (شريعتمداري) به بنده دروغ بسته‌است. آيا بايد دوباره از اميراحمدي دعوت كنم كه مردم به من بخندند.چه كسي اين حرف‌ها را از ايشان (شريعتمداري) باور مي‌كند.

وي ادامه داد: اصلا متن دعوتنامه آن چيزي نيست كه ايشان منتشر كرده‌است و اصلا حرمت دعوتنامه چيز ديگري است اينكه يك عنواني را تايپ كنند و بعد بنويسند دعوت‌نامه، اگر ايشان (هوشنگ اميراحمدي) دعوت مي شد پس چرا شركت نكرده‌اند؟

وي افزود: بنده افسوس مي‌خورم كه در كشور ما كساني باشد كه هنوز به ظرفيت‌هاي ايرانيان عزيز ما آشنا نباشند. ممكن است معدود كساني به نام ايراني و ايراني‌نما داشته باشيم كه مثل منافقين و بعضي آدم‌هاي ديگر در دنيا باشند و هستند اما اينها در مقابل جمعيت خروشان ايراني در هر جاي دنيا كه زندگي مي‌كنند عددي به حساب نمي‌آيند. آنها چه كساني بودند همانهايي بودند كه تبليغات مي‌كردند كه ايراني‌ها به داخل نيايند ولي حالا آمده‌اند كه بسيار ارزشمند است.

مشايي در ادامه در واكنش به انتقادات از سخنان وي درباره ضرورت معرفي مكتب ايراني ، اظهار داشت: در خصوص مكتب ايراني كه بنده گفته بودم ، جنجال ايجاد كردند متاسفانه مثل همه صحبت‌هاي قبلي من برخي‌ها دوست دارند فحش بدهند ، ايرادي ندارد فحش بدهند ولي فكر مي‌كنم ملت ايران مي‌‌توانند حرف‌هاي منطقي بزنند.

وي تاكيد كرد: اين حرف من (مكتب ايراني) حرف جديدي نبود بلكه حرف امام است امروز حرف‌هاي مختلفي در دنيا به نام اسلام زده مي‌شود آيا ما قبول داريم ؟ درحالي كه ما قبول نداريم بلكه اسلامي را قبول داريم كه در ايران مستقر است مكتب ايران را در سخنراني خود تصريح كردم كه اسلام ناب اين است. انديشه ناب اين است ولي تعجب مي‌كنم البته آيه قرآن است. اينها را به قرآن ارجاع مي‌دهم. البته به خاطر ظلمي كه به بنده مي‌كنند برخي‌ها مي‌گويند شما خيلي ساكت هستيد. بنده مي‌گويم اينها را واگذار كردم به خدا و فكر مي‌كنم خداوند از بنده بخشنده‌تر است كه اين به نفع اينها است.

رئيس دفتر رئيس‌جمهور افزود: امروز مراسم تجليل از خبرنگاران است براي اينكه دولت در كنار ملت بزرگ ايران كه هميشه قدرشناس تلاش‌هاي موثر براي پيشرفت كشور بودند و شايد در طول تاريخ هميشه پاسدار فضيلت‌ها و ارزش ها بوده امروز با حضور رئيس‌جمهور از شهداي خبرنگار تجليل مي‌شود و انشاءالله هديه‌اي براي خبرنگاران منظور مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سؤال كه چه خاطره‌اي از ارتباط خود با خبرنگار داريد گفت: چند سال از زندگي خود را در كنار خبرنگاران بودم بنابر اين همه اينها خاطره است شايد يكي از زيباترين دوراني كه در ذهن من است و خودم را در جامعه موثر مي‌دانستم دوره‌اي بود كه در حوزه رسانه خودم مسئوليت مستقيم داشتم. كه همه‌اش خاطره است. فكر مي‌كنم امروز هم كه مسئوليت ديگري بر عهده دارم به عنوان مسئول شوراي اطلاع رساني دولت همچنان خودم را يك خبرنگار كوچك مي‌دانم.

مشايي در پاسخ به اين سؤال كه همايش ايرانيان خارج از كشور داراي حاشيه‌هاي خاصي بود شما با عنوان جانشين رئيس‌جمهور در اين شورا دستاورد بزرگ اين همايش را چه مي‌دانيد گفت: همايش هفته گذشته همايش دوم ايرانيان خارج از كشور بود كه برگزار شد البته همايش‌هاي زيادي را در سراسر جهان داشتيم اما همايش بزرگ ايرانيان دومين همايش بود و در اولين همايش چند تصميم بزرگ گرفته شد از جمله تاسيس صندوق سرمايه‌گذاري ايرانيان خارج از كشور كه براي مشاركت ايرانيان در سرمايه‌گذاري براي پيشرفت كشورمان است .

وي ادامه داد: اما دومين دستاورد بزرگ اين همايش خود اين همايش بود با توجه به تبليغات وسيعي كه در دنيا صورت مي‌گيرد كه جمعيت ميليوني ايرانيان و خارج از كشور مرتبط با داخل نيستند و متاسفانه تبليغات گسترده‌اي هم انجام شده در ساليان گذشته كه ايرانيان خارج از كشور از آنجا كه در خارج از كشور زندگي مي‌كنند پس لابد به مسائل داخل كشور و پيشرفت ايران علاقه ندارند واين تبليغات يك تبليغات مسموم است و بسياري از ملت‌هاي دنيا در خارج از كشور مهاجران گسترده‌اي دارند و ايرانيان يكي از ملت‌هايي هستند كه مهاجراتي در بيرون از مرزهايشان دارند كه به دلايل مختلفي از جمله آموختن دانش يا انجام تجارت است كه در بيرون از ايران حضور دارند.

وي يادآور شد: اصل برگزاري همايش ايرانيان خارج از كشور و حضور فرهيختگان وچهره‌هاي برجسته صنعت علم وتجارت از سراسر دنيا در ايران نفس آن بزرگترين دستاورد است كه خنثي‌كننده تبليغات دشمن مي‌باشد و موجبات دلگرمي هم ايرانيان خارج از كشور كه پيوسته در ملاقات‌ها و جلسات مختلف اين را به ما مي‌گويند و اصرار دارند مراتب علاقمندي آنها را براي مشاركت در برنامه پيشرفت كشور اعلام كنندكه يكي از اين راه‌ها همين بود خصوصا در يك سال گذشته و كمي بيشتر از يك سال گذشته تبليغات خيلي وسيعي در دنيا انجام شده بود كه قصد القاي مخالفت ايرانيان خارج از كشور با نظام جمهوري اسلامي ايران و دولت را داشتند كه اين همايش نمايندگاني از برجسته‌ترين ايرانيان از سراسر دنيا را در خود داشت دستاورد بزرگ سياسي بود.

وي تاكيد كرد: اگر به چند ماه قبل از برگزاري اين همايش نگاه كنيم مي‌بينيم كه شبكه‌هاي مختلف وابسته به يا صهيونيسم جهاني يا قدرت‌هاي استكباري و وابستگان به عوامل سلطه وقدرت جهاني كه تلاش زيادي كردند تا اين همايش برگزار نشود. و تبليغات مي‌كردند تا كسي در اين همايش شركت نكند اما زماني كه ديدند ايرانيان با علاقه به اين همايش مي‌آيند بعد به آنها توهين كرده و آنها را مزدور وجاسوس خواندند در حالي كه آنها اساتيد مهم دنيا بودند و اين نشان مي‌دهد كه آنها كاملا دريافته بودند كه اين همايش برد بزرگ سياسي براي نظام ما است و چه فرصتي را ايجاد مي‌كند براي شكوفايي.خيلي از اين ايرانيان خارج از كشور 30 يا 40 سال بود كه به ايران نيامده بودند يا 10 يا 20 سال بود به ايران نيامده بودند خود اينها همديگر را هم نمي‌شناختند بنابر اين اين همايش دستاورد ديگرش اين بود كه با اوضاع كشور آشنا شده و ببينند وضعيت داخل كشور خوب است و ما در وضعيت پيشرفت هستيم و برخلاف تبليغاتي كه در كشور صورت مي‌گيرد.

وي تاسيس شبكه متخصصان ايراني خارج از كشور را از ديگر دستاوردهاي اين همايش برشمرد و گفت: بيشترين اثر اين همايش را بعد از برگزاري آن بايد ديد كه با بازگشت اين عزيزان به سرزمين‌هايي كه زندگي مي‌كنند بايد تاثير آن را جستجو كرد كه انتقال دهنده پيام انقلاب هستند و انتقال پيام قدرتمندي ايران به دنيا است.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”