کابالا - شیطان پرستی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 436
تاریخ عضویت: جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵, ۹:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 484 بار
سپاس‌های دریافتی: 517 بار

کابالا - شیطان پرستی

پست توسط vaispard »

سیاسی » کابالا~ شیطان پرستی
یکی از جریان های فاسد فکری و فرهنگی که ابتدا مرزهای اخلاقیات را در کشورهای اروپایی و آمریکایی در هم شکسته و سپس به سرزمین های شرقی رسید شیطان پرستی یا شیطان گرایی است.
ایران اسلامی علی الخصوص در سال های پس از پیروزی انقلاب نسبت به دیگر کشورهای اسلامی و شرقی با بیشترین حجم و تنوع آسیب ها و تهدیدات فرهنگی دست به گریبان بوده است. در این میان تلاش کشورهای غربی برای استحاله فرهنگی نیز به عنوان عامل شتاب دهنده نقش موثری ر ایفا کرده است . هدف پژوهش حاضر بررسی اجمالی شکل گیری این نحله در جهان غرب و سپس راهیابی آن به کشورمان است.
شیطان پرستی یکی از جریان های ضد فرهنگی بین المللی است که به دلیل ماهیت و عملکرد دارای زوایای پنهانی می باشد . لکن در گردآوری داده ها سعی شده است از کامل ترین اطلاعات موجود و قابل دسترسی بهره برداری شود ، اما علی رغم تدابیر علمی متخذه احتمال تاریک ماندن برخی از ابعاد این " تهدید خاموش فرهنگی " نیز وجود دارد .
سال های پس از رنسانس را می توان به سال های افسار گسیختگی جهان غرب در تمامی ابعاد فردی و اجتماعی و جنبه های متعدد منتهی به روابط انسانی توصیف کرد .
پس از برداشته شدن یوق تعالیم متعصب کلیسای کاتولیک از گردن انسان غربی ، چند کنش عمده فکری و فلسفی شکل گرفت که شرح آن در حوصله این مطلب نمی گنجد ، لکن آنچه قابل توجه است ، رویکر د های متفاوت به مساله انسان و رابطه او با خدا است که زمینه های شکل گیری بسیاری از جریان های فلسفی را فراهم آورد .
نکته ای که نباید از ذهن دور بماند ، تاثیرات گسترده مکاتب یونانی و شرقی بر اندیشه متفکران غربی است .
در هر حال با در نظر گرفتن موارد فوق الذکر دامنه انتقاد گرایی به مباحث اصلی توحیدی یعنی جایگاه خدا ، انسان و شیطان نیز رسید .
قرن ها بعد یعنی در سال های آغازین قرن بیستم برخی از عناصر فاسد الاخلاق با اتکا به گرایشات و نظریات توراتی و پروتستانی به صورت مخفیانه جریان " شیطان پرستی " را با ویژگی هایی همچون گناه گرایی ، قتل ، تجاوزات جنسی ، هدم اصول اخلاقی ، بی توجهی به مسائل توحیدی و ... پایه گذاری کردند .
اگرچه فطرت خداجوی انسانی عاملی بازدارنده در تمایل یافتن تعداد وسیعی از افراد جامعه انسانی به این جریان شده ، لکن استفاده از موسیقی های جذاب و متنوع ، انجام اعمال خارق العاده و دور از ذهن ، تهی شدن انسانی غربی و عصر جدید از معنویت و اتصال به منبع فیض موجبات گرایش افراد اندکی را به این گروه ها فراهم آورد .
نکته حائز اهمیت آن است که علی رغم عدم استقبال عمومی از عضویت در گروه های شیطان پرستی ، آموزه ها و تعالیم گمراه کننده ای توسط ایشان و به وسیله ابزارهایی که در اختیار ایشان توسط قدرت های بزرگ سیاسی قرار گرفته ، منتشر شده و می شود و این گروه ها در سراسر جهان همواره به عنوان کانون های فحشا و فساد شناخته می شوند .
سال 1960 را می توان به صورت جدی آغاز دور جدید حیات و فعالیت شیطان پرستان در آمریکا دانست (1) ، صرف نظر از انواع شیطان پرستی که طی سالیان متمادی باستانی همچون یونان ، عراق ، ایران و ... وجود داشته است . هدف این پژوهش بررسی و مطالعه جریان خاص شیطان پرستی مسیحی است که در سال 1960 میلادی رسماً در کشور آمریکا فعالیت خود را به عنوان یک فرقه و مکتب آغاز کرده است .
نکته ضروری نقش قابل توجه یک مامور شناخته شده سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا در شکل گیری جریان مذکور می باشد که طی پژوهش به آن اشاره خواهد شد .
2. شیطان پرستی دینی (2)
اگرچه ضروری است که متذکر شویم اینکه اساساً آیا می توان شیطان پرستی را دینی خواند ، محل سوال های جدی است ، لکن با توجه به اینکه در اغلب کشورها چنین دسته بندی ارائه شده است از عنوان " شیطان پرستی دینی " عیناً استفاده می شود .
مبنای بنیادین این نوع از گرایش به شیطانیسم ، پرستش یک نیروی ماوراء الطبیعه اساطیری و یا چند خدایی می باشد . عمده پیروان آن به " خدایان " رم باستان ، الهه های شرقی
و ... گرایش دارند . (3)
اما رکن اصلی این نوع نیز مانند سایر انواع تاکید بر پرورش استعدادهای شخصی انسان و در حقیقت خودپرستی است .
3. شیطان پرستی فلسفی
این نوع گرایش عبارت است از اینکه محور و مرکز عالم انسان است " این شاخه از شیطان پرستی به پایه گذاری این فرقه به نام " آنتوان لاوی "(4) نسبت داده می شود .
این نوع شیطان گرایی نیز مانند دو نوع دیگر یعنی دینی و گوتیک از مبنای اعتقادی یهودیت نشات گرفته است . (در بخش سوم به تفضیل در این خصوص بحث خواهد شد.)
* آشنایی گذرا با " آنتوان لاوی "
نام کامل وی " آنتوان شزاندر لاوی " (Anton Szandor Lavey) می باشد . وی در یازدهم آوریل سال 1930 میلادی در شیکاگو آمریکا متولد و به همراه خانواده اش به سانفرانسیکو عزیمت نموده و تا زمان مرگش در آنجا ساکن می شود . وی شخصیتی ناهنجار و ناسازگار بوده که در سن 17 سالگی ضمن فرار از تحصیل و حضور در خانه به عنوان خدمه و دلقک به یک سیرک می پیوندد . لاوی در سال 1950 میلادی در دایره جنایی پلیس آمریکا به عنوان عکاس جنایی مشغول به کار می شود (5) که تاثیرات عمده ای را نیز می پذیرد . آنتوان در سال 1952 با " کارول لنسیگ " ازدواج می کند اما بنابر دلایلی اعم از عدم التزام به اصول اولیه اخلاقی و پایبندی به روابط خانوادگی و شیفتگی به زن دیگری به نام " داین هگارتی " از همسر اولش جدا شده و از سال 1960 به بعد روابط نامشروعی را با وی آغاز می کند . لاوی یک فرزند نامشروع از هگارتی که هرگز با وی ازدواج نکرد را به دست می آورد . وی همچنین علاقه وافری به نوازندگی پیانو داشته و طبق اطلاعات موجود در همین سال ها روابط جدی و پردامنه را با برخی عناصر سازمان (CIA) همچون " مایکل آکینو برقرار می کند .
این فرد مرتبط با سازمان جاسوسی آمریکا در تاریخ 30 آوریل 1966 در حال که برای جمعی از اعضای حلقه های سری " دایره اسرار آمیز " با سری تراشیده سخن می گفت ، مدعی بنیان گذاری " کلیسای شیطان " شد .
نامبرده کتابی را تحت عنوان " انجیل شیطان " و کتاب دیگری نیز با نام " آئین پرستش شیطانی " به چاپ رساند . روز مرگ لاوی با نام " هالووین " در آمریکا شناخته می شود .
4. شیطان پرستی گوتیک (7)
این نوع شیطان گرایی نیز مانند دو نوعی که در گذشته اشاره شده نوعی از شر پرستی با اشاره به تاریکی و از کثیف ترین فرقه انحرافی به حساب می آید . در موسیقی متالیکا نیز سبکی
به نام گوتیک وجود دارد .
کثیف ترین اعمال مانند خوردن نوزادان ، تجاوزات جنسی و ... به این گروه نسبت داده می شود. (گرچه گفتنی است برای تمام گروه های شیطانی این اعمال از واجبات ! به حساب می آید.) میل و درخواست به " برگشت تاریکی " در این شاخه بارز است . همانند اعضای گروه " آکنکار " که با لباس های تیره به غارها و تاریکی ها برای فریاد کشیدن پناه می برند !
2) بسترهای شیطان پرستی در غرب
1. فلسفه یونانی
یکی از مواردی که اغلب ، کارشناسان فرق و مذاهب در خصوصی تحلیل شیطان گرایی از آن بهره برداری می نمایند ، دیدگاه ادیان نسبت به مساله " شیطان " و معرفت خاصی دینی نسبت
به این شر مطلق است .
در همین رابطه نیز ادعای لاوی در استناد به ذهنیات موهن خود مبنی بر تغییر واژه یونانی (Devil) یا شیطان به devil و انتساب آن به زبان سانسکریت که آن گاه معنای الهه می یابد قابل توجه است . در واقع نظریه پردازان طریقت گمراهی مذکور دست به مغالطه ای می زنند و سپس در بستر آن به تبیین نظریاتشان می پردازند .
بخش دوم ارتباط شیطانیسم یا فلسفه یونانی نیز در نگاه به اسطوره ها ، افسانه ها و خدایان یونان باستان است . همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره شد از یکسو میل به پرستش که امر فطری و طبیعی است و از سوی دیگر بنای فکری گروه قابل توجهی از ایشان منجر به آن می شود تا از " درد بی خدایی به خدایان دروغین " پناه ببرند .
2. پروتستانیزم
کلیسای کاتولیک و نهاد مستهلک آن طی 10 قرن فجایع اخلاقی ، عقیدتی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی را علیه غرب به راه انداخت . پس از اقدام مارتین لورتر و کالوین در اعلام " خریداری شدن جهنم " (8) جامعه مسیحیان به صورت افسار گسیخته و با جهتی کاملا غیر دینی رویکردهایی را نسبت به مولفه های فوق اتخاذ کردند .
باید توجه داشت که عده ای از شیطان گرایان نیز قصد دارند که با ارجاع مستقیم تاریخ تشکیل شان به سال 1565 در حقیقت دست به نوعی تاریخ سازی بزنند که فاقد عنصر استناد است.
اما ضروری است یادآور شویم که ریشه ای اولیه این حرکت انحرافی به دوران رنسانس یا همان تاریخ ادعایی می رسد اما در آن دوره گزارش تاریخی مستندی از شیطان گرایی وجود ندارد ، بلکه برخی افراد با ادعایی از دل سپردن به شیطان سعی در راه اندازی یک حرکت انتقادی علیه کلیسا را داشتند و بس .
اما اصول شیطان پرستی پروتستانی که به دروغ به آنتوان لاوی منصوب می شود شامل موارد ذیل است :
" 1. شیطان می گوید دست و دلبازی کردن به جای خساست .
2. شیطان می گوید زندگی حیاتی به جای نقشه خیالی و موهومی روحانی
3. شیطان می گوید دانش معصوم به جای فریب دادن ریاکارانه خود .
4. شیطان می گوید محبت کردن به کسانی که لیاقت آن را دارند به جای عشق ورزیدن به نمک نشناسان .
5. شیطان می گوید انتقام و خون خواهی کردن به جای برگرداندن صورت [ اشاره به تعالیم مسیحیت که می گوید هرگاه برادری به تو سیلی زد ، آن طرف صورتت را جلو بیاور تا ضربه ای به طرف دیگر بزند]
6. شیطان می گوید مسئولیت پذیری در مقابل مسئولیت پذیران به جای نگران بودن خون آشام های غیر مادی
7. شیطان می گوید انسان مانند دیگر حیوانات است ، گاهی بهتر ولی عذاب بدتر از آنهایی که روی چهار پا راه می روند ، به دلیل آنکه انسان دارای خدای روحانی و پیشرفت های روشنفکرانه ، او را پست ترین حیوانات ساخته است .
8. شیطان تمام آن چیزهایی که گناه شناخته می شوند ارائه می دهد چون که تمام آنها به یک لذت و خوشنودی فیزیکی ،روانی یا احساسی منجر می شوند .
9. شیطان بهترین دوست کلیساست چراکه در میان تمام این سال ها وجود شیطان دلیل ماندگاری کلیساها است . "
قوانین فوق و 11 بندی که در ادامه می آید تنها متنی است که در سال 1490 و در کتاب
" پتک جادوگران " در باب شیطان پرستی نوشته شده و صرفا ترجمه اش آن هم به دروغ به شیطان پرستی لاوییان و یا معاصر نسبت داده می شود که نگاه به 11 اصل بعدی علی رغم آنکه آشکارا نکات انحرافی نیز دارد ، نشان می دهد که این نوع شیطان پرستی یک حرکت انتقادی صرف بوده و نمی توان میان آن و جریان معاصر رابطه ای برقرار کرد :
" 1. هرگز نظراتت را قبل از آنکه از تو بپرسند بازگو نکن.
2. هرگز مشکلاتت را قبل از آنکه مطمئن شوی دیگران میخواهند آن را بشنوند بازگو نکن.
3. وقتی مهمان کسی هستی ، به او احترام بگذار و در غیر این صورت هرگز آنجا نرو.
4. اگر مهمانت مزاحم تو است، با او بدون شفقت و با بیرحمی رفتار کن.
5. هرگز قبل از آنکه علامتی از طرف مقابلت ندیده ای به او پیشنهاد نزدیکی جنسی نده.
6. هرگز چیزی را که متعلق به تو نیست برندار، مگر آنکه داشتن آن برای کس دیگری سخت است و از تو میخواهد آن را بگیری.
7. اگر از جادو به طور موفقیت آمیزی برای کسب خواسته هایت استفاده کرده ای قدرت آن را اعتراف کن. اگر پس از بدست آوردن خواسته هایت قدرت جادو را نفی کنی، تمام آنچه بدست آوردی را از دست خواهی داد.
8. هرگز از چیزی که نمی خواهی در معرض آن باشی شکایت نکن.
9. کودکان را آزار نده.
10. حیوانات -غیر انسان- را آزار نده مگر آنکه مورد حمله قرار گرفته ای یا برای شکارشان می روی.
11. وقتی در سرزمینی آزاد قدم بر میداری، کسی را آزار نده، اگر کسی تو را مورد آزار قرار داد، از او بخواه که ادامه ندهد. اگر ادامه داد، نابودش کن . "
لازم به ذکر است دلیل پرداختن جدی تر به این بخش استناداتی است که شیطان پرستان برای دوره های تاریخی از آنها بهره می برند .
3. معرفت شناسی یهودی از شیطان
اگرچه در بخش بعدی به تفضیل در باب رابطه " صهیونیسم و شیطانیسم " سخن به میان خواهیم آورد ، لکن ضروری است صرفا اشاره شود حرکت اعتراضی رنسانس و جنبش ها و گرایش های بعدی آن عمیقا تحت تاثیر آموزه های یهودیان بوده است .
همچنین نفوذ آثار یهودیان ، بر روی برخی از رهبران رنسانس در گذشته و نظریه پردازان فعلی قابل ملاحظه می باشد . (9)
4. افول معنویت
آنگاه که چراغ عالم افروز معنویت رو به افول نماید ، بدیهی است که انواع و اقسام منحرف ترین سراب هایی رخ نموده و انسان معاصر را به دام بلا می کشاند .
در این محور باید تاکید شود که تعویض جای معنویت و نقش خداوند با آموزه های مستعمل و فرسوده امروزی یکی از علل اصلی شکل گیری این گروه ها بوده است .
باید اشاره کرد که موسسان شیطان گرایی علی الخصوص لاوی به صورت جدی تحت تاثیر فلاسفه پوچ گرا و بدون معنویتی همچون " نیچه " بوده اند .
5. رمانس گرایی (10)
رمانس گرایی در جهان غرب عمدتا با اسطوره گرایی در جهان اسلام و یا آئین شرق ارتباط کپی گرایانه دارند .
بدین معنا که غربیان به دلیل احساس نیاز به وجود قهرمان شخصیت های تخیلی و دروغین با قدرت های نیک و بد آفریدند تا خلاء ناشی از عدم حضور اسطوره ها را در فرهنگ جبران نمایند. (11)
از این منظر میل به قهرمان یک رمانس شدن همیشه در روح و روان و اندیشه انسان غربی وجود دارد آنقدر که حاضر است برای آن حتی به " شیطان " هم بدل شود .
3) صهیونیسم و شیطانیسم
در این فصل به رابطه میان صهیونیسم و یهودیت و ارتباط آن با شکل گیری و دوام شیطانیسم می پردازیم .
لازم به ذکر است که متون دینی یهود و عمده ترین عامل ایجاد این نحله فاسد فلسفی و فرهنگی (بخوانید ضدفرهنگی) بوده است .
1. متون
از منظر یهودی و نقش آنها در شکل گیری شیطان پرستی چند نکته ذیل قابل توجه است .
1ـ1 براساس آموزه های یهودی و عبرانی شیطان نه یک موجود بد ، بلکه یک فرشته خادم برای آزمایش انسان ها است . (12)
2ـ1 در مکاشفات نیز به عدد 666 عدد مقدس شیطان پرستان اشاراتی شده و آن عدد وحش توصیف شده است که باید شمرده شود .
3ـ1 خواه ناخواه متون یهودی منبع برداشت برای مسیحیان نیز قلمداد می شوند و نگاه خاصی یهودیت به شیطان تاثیرات فراوانی را بر مسیحیت داشته است .
2. تصوف یهودی (کابالا)
کابالا یا قبالا یا همان تصوف یهودی آئینی است که به نوع خاصی از ریاضت های شیطانی یهودیت دلالت دارد .
برابر نظریات کارشناسان ملل و نحل این فرقه تحت تاثیر عرفان و تصوف اسلامی در اثر هم نشینی مسلمانان آندلس با برخی از یهودیان تشکیل شده است .
کابالا بخش رمز آلود و بسیار سری دین یهودی طی 500 سال اخیر محسوب شده و عمده تحولات جهان توسط کابالیست ها دنبال می شود .
کریستف کلمب و همکارانش همگی کابالیست بودند و از فنون جادوگری کابلایی و منجمان آن در راه پیدا کردن قاره آمریکا بهره برداری نمودند . کابالا عمیقا بر برخی باورهای خرافی همچون جادوگری استوار است و رسماً برای آن تقدس قائل است و این عمده ترین نقطه اشتراک شیطان پرستی در گذشته و حال با شیطان پرستی است .
هم اکنون اصطلاح کابالا وصف کننده تمرین آئین و دانش محرمانه یهود است . مهم ترین منابع و کتب کابالیستی که به عنوان ستون فقرات و پایه اصلی آئین کابالا درآمدند ، شامل مجموعه کتب عبری " بهیر " (به معنای کتاب روشنایی) و " هیچالوت " (به معنای کاخ ها) می شوند که به قرن اول میلادی بازمی گردند . نهایتاً در قرن سیزدهم میلادی کتاب " زوهار " نوشت شد که تفکر و شکل کنونی " آئین کابالا " را تشکیل داد .
دکتر " عبدا... شهبازی " نویسنده مجموعه کتاب های زرسالاران یهودی و پارسی و متخصص تاریخ ، در پایگاه خود درباره فرقه کابالا مقاله جامعی دارد و دیدگاه های وی با آنچه در دانشنامه ویکی پدیا آمده است ، متفاوت است .
شهبازی در قسمت نخست مقاله خود درباره تعریف کابالا می نویسد :
" کابالا نامی است که بر تصوف یهودی اطلاق می شود و تلفظ اروپایی " کباله "
عبری است به معنی " قدیمی " و " کهن " .
این واژه به شکل " قباله " برای ما آشناست . پیروان آئین کابالا یا کابالیست ها این مکتب را " دانش سری و پنهان " خاخام های یهودی می خوانند و برای آن پیشینه ای کهن قائل اند . برای نمونه ، مادام بلاواتسکی رهبر فرقه تئوسوفی ، مدعی است که کابالا (قباله) در اصل کتابی است رمزگونه که از سوی خداوند به پیامبران ، آدم و نوح و ابراهیم و موسی نازل شد و حاوی دانش پنهان قوم بنی اسرائیل بود . به ادعای بلاواتسکی ، نه تنها پیامبران بلکه تمامی شخصیت های مهم فرهنگی و سیاسی و حتی نظامی تاریخ چون افلاطون و ارسطو و اسکندر و غیره ، دانش خود را از این کتاب گرفته اند . مادام بلاواتسکی برخی از متفکرین غربی ، چون اسپینوزا و بیکن و نیوتون را از پیروان آئین کابالا می داند .
شهبازی در رد این ادعا می گوید :
" این ادعا نه تنها پذیرفتنی است بلکه برای تصوف یهودی ، به عنوان " یک مکتب مستقل فکری " پیشینه جدی نمی تواند یافت . "
شهبازی دیرینه مکتب کابالا را به اوایل سده سیزدهم میلادی محدود کرده و ماقبل آن را گرته برداری یهودیان از مکتب فیلو اسکندرانی در فرهنگ هلنی و فلسفه یونانی و کپی برداری از آموزه های عرفانی مکتب اسلام می داند .
وی در قسمت دوم مقاله خود می نویسد :
" سرآغاز طریقت کابالا به اوایل سده سیزدهم میلادی و به اسحاق کور (1160 ـ 1235 م) می رسد . او در بندر ناربون (جنوب فرانسه) می زیست و برخی نظرات عرفانی بیان می داشت . "
وی در جایی از قسمت اول مقاله خود درباره گذشته تصوف یهود ، پیش از ظهور کابالا ، می نویسد :
" مشارکت یهودیان در نحله های فکری رازآمیز و عرفانی به فیلواسکندرانی در اوایل سده اول میلادی می رسد . "
سپس می افزاید :
" در دوران اسلامی نیز چنین است . نحله های فکری گسترده عرفانی رازآمیز که در فضای فرهنگ اسلامی پدید شد بر یهودیان نیز تاثیر گذارد و برخی متفکرین یهودی آشنا با مباحث عرفانی پدید شدند که مهم ترین آنان ابویوسف یعقوب اسحاق القرقسانی (سده چهارم هجری / دهم میلادی) است . "
شهبازی درباره نمونه تاثیرات فرهنگ اسلامی بر تصوف یهود می نویسد :
" بسیاری از مفاهیم آن [کابالا] شکل عبری مفاهیم رایج رد فلسفه و عرفان اسلامی است . در واقع اندیشه پردازان مکتب کابالا ، به دلیل زندگی در فضای فرهنگ اسلامی و آشنایی با زبان عربی ، به اقتباس از متون مفصل عرفان اسلامی دست زدند و با تاویل های خود به آن روح و صبغه یهودی دادند . این کاری است که یهودیان در شاخه های متنوع علوم و دانش انجام دادند . برای نمونه باید به مفاهیم " هوخمه " (حکمت) ، " کدش " (قدس) ، " نفش " (نفس) ، " نفش مدبرت " (نفس مدبره) ، " نفش سیخلت " (نفس عاقله) ،
" نفش حی " (نفس حیات بخش) ، " روح " و ... در کابالا اشاره کرد .
مکتب کابالا نیز به دو بخش " حکمت نظری " و " حکمت علمی " تقسیم می شود . در تصوف کابالا بحث های مفصلی درباره خداوند و خلقت وجود دارد که مشابه عرفان اسلامی است به ویژه در تاریک فراوان آن بر مفهوم " نور " و مراحل تجلی آن . "
این استاد تاریخ در انتهای بحث خود می افزاید :
" آنچه از زاویه تحلیل سیاسی حائزاهمیت است ، " شیطان شناسی " و " پیام
مسیحایی " این مکتب است و دقیقاً این مفاهیم است که کابالا را به عنوان یک ایدئولوژی سیاسی معنادار می کند . "
* مناسک جنسی در فرقه کابالا
مسئله دیگری که در فرقه کابالا حائز اهمیت است مناسک جنسی این فرقه است که از نیمه سده هجدهم و براساس آموزه های فری به نام یعقوب بن یهودا لیب ، که با نام یاکوب فرانک (1719 ـ 1726) شهرت دارد ، ظهور کرد .
یاکوب فرانک شاخه " فرانکسیت " فرقه کابالا را بر بنیاد میراث شاخه های متعلق به " شابتای زوی " و " ناتان غزه ای " بنا نهاد . وی که به یک خانواده ثروتمند تاجر و پیمانکار یهودی ساکن اوکراین تعلق داشت و همسرش نیز از یک خانواده ثروتمند تاجر بود ، در جوانب به طریقت کابالا جذب شد ، کتاب " ظُهَر " (Zohare) (کتابی که موسی بن شم تاولئونی در سال های 1280 ـ 1286 میلادی نوشت و با تدوین این کتاب ، تصوف راز امیز کابالا به صورت یک نظام فکری و عملی سازمان سافته و منسجم درآمد و شکل نهایی یافت) را خواند و به عضویت شاخه شابتای زوی درآمد . در دسامبر 1755 فرانک از سوی سران فرقه دونمه برای تصدی ریاست این فرقه در لهستان به همراه دو خاخام راهی زادگاه خود شد . فرانک در راس فرقه شابتای در پودولیا قرار گرفت ولی کمی بعد ، در ژانویه 1756 کارش به رسوایی کشید .
زمانی که فرانک و پیروانش در یک خانه در بسته مشغول اجرای مناسک جنسی مرسوم در فرقه شابتای بودند ، به علت باز شدن تصادفی پنجره ها ، مردم مطلع شدند و ... .
یکی از مواردی که توانسته از کابالا به شیطان پرستی راه یابد نماد " پنتاگرام " یا ستاره پنج پر است که در بخش بعدی اشاره بدان خواهد شد . این نماد به مثابه ابزاری برای جادوگران کابالیست مورد استفاده قرار می گرفته .
همچنین شنیدنی است که بخش عمده ای از بازیگران و خوانندگان فحشا محور جهان همچون " مدونا " کابالیست می باشند .
" مدونا " سال 2005 رسما عضویتش را در گروه های کابالا اعلام کرد و نام یهودی " استر " را بر خود نهاد.
نقطه دیگر اشتراک کابالا با شیطان پرستی دیدگاه جنسی این دوست که در هر دو نحله فاسد لذت جنسی در اولویت قرار دارد .
بنیان گذاران کابالا همان افرادی هستند که سپس نهضتی !!! را با عنوان " پرستش زنان " تشکیل دادند که می توان به صراحت آن را یک جریان شهوت محور خطاب کرد .
این گروه جریانی را در ادامه بنا نهاد تا رابطه جنسی نه به مثابه یک عمل برای تداوم نسل بلکه در راستای هدف انسان در زندگی به آن نگاه شود .
برخی از کارشناسان بر این باورند که کابالیست ها ذائقه جنسی مردان و زنان را در سراسر عالم مورد دست خوش تغییر و تحول به سمت توحش قرار داده اند ، مانند تغییر جنسیت
" مایکل جکسون " و ... .
اگرچه ذکر سایر توضیحات مناسب این نوشتار ارزیابی نمی شود لکن یادآوری این نکته ضروری است که یهودیان و صهیونیست ها به شدت از سخن راندن در باب کابالا پرهیز دارند و امروز تنها یک کتاب فارسی در این خصوص قابل دسترسی بوده و در صفحات مقالات اینترنتی نیز تا دو سال قبل به جز " کابالا شدن مدونا " خبری در دسترس عموم قرار نداشت .
3. نمادها
در بررسی نمادهای متعلق به شیطان پرستی خط بسیار روشنی از ارتباط صهیونیسم و شیطانیسم به وضوح قابل مشاهده است .
در ذیل برخی از نمادها که به عنوان نگین انگشتر ، گردنبند ، تصاویر بر روی دست بندها ، پیراهن ، شلوار ، کفش ، ادکلن ، ساعت و ... درج شده و از جمله به ایران اسلامی نیز راه یافته است ، مورد بررسی و معرفی قرار می گیرد :
اگر نوشته وسط نماد یعنی (Satanism) به معنای شیطان گرایی به همراه دایره حذف کنیم ، آن وقت یک ستاره پنج ضلعی بر جای می ماند که همان نشانه ستاره صبح یا پنتاگرام (pentagram) باقی می ماند .
اگر خوانندگان محترم با یاد داشته باشند این همان ابزاری است که در نجوم کابالایی مورد استفاده قرار می گرفت و انواع آن در علائم شیطان پرستی دیده می شود .
این سمبل نیز همان پنتاگرام است ، با فرق اینکه انواع آن گاه پنج ضلعی وارونه (snvertedpentagram ) یا دیو (baphomet ) و به شکل در میان نمادهای شیطان پرستان به چشم می خورد .
لازم به یادآوری است که برخی از شیطان گرایان محدوده جغرافیایی " تحت سلطه " این نماد و در واقع منطقه نفوذ شیطان گرایی را در نقشه ذیل توصیف می نمایند . (محدوده در ایسلند و اروپا)
درمیان پنتاگرا های قبلی تصویر سر یک بز تعبیه شده است که اقدامی ضد مسیحی ، به این معناست که مسیحیان معتقدند که مسیح همچون یک بره برای نجات ایشان قربانی شده است و با توجه به اینکه ایشان بز را نماد شیطان و در برابر بره می دانند این آرم را انتخاب کرده اند
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”