سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  احمدی نژاد: سیاست کنترل جمعیت، شیطانی است و اگر ادامه پیدا کند تا 50 سال آینده نسلی از ایران باقی نخواهد ماند.امید سلیمی بنی: "با این رشد جمعیت، نسل ایرانیان منقرض خواهد شد". این پیش بینی رئیس دولت از آینده سیاستهای کنترل جمعیت است. محمود احمدی نژاد که بارها به افزایش میزان رشد جمعیت تاکید کرده بود، در آخرین سفر استانی خود در گیلان، گفت: " فرمول دو بچه کافیست فرمول مرگ یک ملت و نابود کردن یک ملت است."به گفته رئیس دولت دهم، هم اکنون در ایران متوسط جمعیت خانواده به زیر چهار نفر رسیده و این به این معناست که 50 سال آینده یا بیشتر نسل ایرانی وجود نخواهد داشت.پیش از این نیز بارها، رئیس دولت با اشاره به سیاستهای جدید افزایش جمعیت، حمایت خود را از زاد و ولد اعلام کرده بود، سیاستی که در مخالفت آشکار با قانون کنترل جمعیت کشور که در سال 1373 تصویب و از آن تاریخ اجرا شد، قرار داد.او همچنین در برنامه "بدون حاشیه" که از شبکه یک سیما پخش شد، گفت: "بنده با اینکه 2 بچه کافی هست مخالفم و استدلال علمی نیز برای آن دارم و امروز شاهد هستیم که متوسط بچه‌ در خانواده‌ها زیر 2نفر است و این سیاست غلطی است که غربی‌ها انتخاب کردند و الان نیز برای حفظ فرهنگ و هویت خود یارانه سنگینی پرداخت می‌کنند. از همین رو چرا ما باید این راه را برویم".مخالفان، مخالفتر از همیشه ،با وجودی که محمود احمدی نژاد بارها مردم را به بچه آوردن بیشتر تشویق کرد، این سخنانش با انتقادات زیادی در داخل همراه بود. مجمع تشخیص مصلحت نظام در مقابل این سیاست موضعگیری کرد و نمایندگان مجلس نیز بارها به رئیس جمهور انتقاد کردند که چرا دوباره کشور را دچار مصیبتی می کند که در سالهای دهه 70 و 80 دچارش شده بود.ولی سیاستهای افزایش موالید در سخنان رئیس دولت و سایر مسئولان دولتی تا جایی پیش رفت که پس از اختصاص دادن 1 میلیون تومان به هر نوزاد، "جمعیت زیاد خانواده"، عامل هوش و استعداد فرزندان خوانده شد و اکنون نیز رئیس جمهور می گوید برای اینکه نسل ایرانی نابود نشود، باید سیاست "دو بچه کافی است"، را به فراموشی سپرد.رئیس جمهور بارها از ترس غربیها برای سرازیر شدن جمعیت کشور ما به سوی آنان سخن گفت و گفت که سیاست کنترل جمعیت، "اشتباه بزرگ" بوده است.اکنون با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش محسوس کالاها و خدمات، بسیاری از مردم نگران هزینه های یومیه خود هستند و آمارها نشان می دهد افزایش سن ازدواج و به تبع آن، "باروری خانواده ها" در دهه گذشته، بسیار بالا رفته، ولی رئیس دولت همچنان اصرار دارد برای بهتر شدن شرایط جمعیت ایرانیان، مردم خانواده های پرجمعیت داشته باشند. زیرا "عدالت" قرار است فقر را در همه زمینه ها ریشه کن کند. به گفته وی" فقر ناشی از توزیع ناعادلانه امکانات، فرصت‌ها و امکانات یک کشور است و این منطقی که برای کنترل جمعیت ارائه می شود ارایه می‌شود، منطق شیطانی و نادرست است. اگر عدالت ایجاد شود و بیت‌المال عادلانه در بین آحاد مردم توزیع شود فقیری باقی می‌ماند؟"برخی از جمعیت شناسان و استادان دانشگاه، تاکنون سعی کرده اند با تبیین مبانی علمی این سیاست، مردم را تشویق به بچه داری فراوان کنند، ولی هنوز جمله ای که از ابتدای طرح موضوع در ذهن مردم، به یاد آورده می شود، همان شعار معروف است: "دو بچه کافی است."تصویر 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶, ۲:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط ramin-am »

خیلی معدرت ولی با این هزینه ها
این بچه ها علف هرز نیستن که
واسه اینکه مسمر ثمر باشن باشد بهداشت آموزش تغذیه امنیت
منم بدم نمیاد بچهای من و برادر و خواهرم مثل خودمون تو یه خوانواده پر جمعیت بزرگ بشن تا شاداب و اجتماعی و با فرهنگ بومی و قومی و ایرانی بیشتر آشنا بشن ولی با این وضعیت من مجرد حتی به ازدواج نمیتونم فکر کنم چه برسه به بچه.
به رویاهایت بی اندیش ..........
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط Mohammad 1985 »

من یکی که چنین حماقتی نمی کنم !!! جدای از بسیاری از مشکلات برای والدین برای خود اون بچه ها هم در آینده مشکلات پیش خواهد اومد ! الان خیلی ها نظرشون روی یک بچه هست ! افراد زیادی رو میبینم حتی بعد از چند سال از ازدواج هنوز بچه ندارن !
هنوزم یادم نرفته سر کلاس درس دوران ابتدایی 69 تا 70 نفر بودیم ! که بعدها همین موج برای ورود به دانشگاه و بازار کار با مشکلات بسیار جدی رو به رو شد کنکور سالها پیش رو به یاد بیارید که چند نفر شرکت کننده و چند نفر پذیرش داشت ! همین الان شما به شهرهای بزرگ نگاه کنید چه طوری از جمعیت دارن منفجر میشن ! وای به حالی که فقط 10 درصد دیگه به جمعیتشون اضافه بشه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط nt »

جدای از این حرفا اختصاص دادن 1 میلیون تومان به هر نوزاد هم که هنوز شروع نشده بود تصویر تموم شد :-O :-o
Major I
Major I
پست: 199
تاریخ عضویت: شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۷, ۱۲:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط hadi021 »

بله درسته با این کارای احمدی نژاد تا 50 سال دیگه نسلی از ایران باقی نخواهد ماند.
من هرچی بررسی کردم ارتباطی بین جمعیت زیاد کشورها و سطح رفاهشون پیدا نکردم. ولی برعکس اکثر کشورهای توسعه یافته جمعیتشون زیاد نیست.
بغیر از ایالات متحده با 300 ملیون جمعیت که خداوکیلی برای اون کشور وسیع و ثروتمند زیاد نیست.
کمیت خیلی مهم نیست کیفیت مهمه.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3148 بار
سپاس‌های دریافتی: 393 بار

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط apple2009 »

من نمیدونم 70 میلیون نخبه داشته باشیم بهتره یا 200 میلیون گشنه که از توش چیزی جز بدبختی و خرافه پرستی در نمیاد.شما یهودی ها رو نگاه کنید با اون جمعیت کمشون بر اکثر چیزای دنیا تسلط دارن.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط mahde35 »

تا حالا ندیدم کسی حتی از مردم عادی به بیشتر شدن بچه ها اعتقادی داشته باشن .چون مردم باپوست وگوشت خود مشکلات افزایش جمعیت راحس میکنند اصلا درمورد افزایش زادوولد فکر نمکنن چه برسه عملیش کنند.من خودم برای آینده بچهایم در جامعه واقعا نگرانم
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: سیاست جدید دولت: بچه بیاورید، زیاد!

پست توسط saeedjiji »

دوست عزیز منظور جناب دکتر از بین بردن این طرز تفکر هست ، اتفاقاً الان این بلا به سر خانواده های با سطح درآمد بالا اومده وگر نه پایین شهری ها که ماشاءالله جوجه کشی باز کردن :grin:

حتی دولت چین هم اخیراً محدودیت تک فرزندی رو لغو کرده چون کارشناسان به عواقب خطرناک این تصمیم در آینده پی بردن؛

ضمناً قصدم مقایسه وضع اقتصاد ایران و چین نبود ؛

یا حق
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”