کنتور هوشمند آب با استفاده از خط تلفن ثابت ساخته شد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 173
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۸:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 81 بار
سپاس‌های دریافتی: 560 بار

کنتور هوشمند آب با استفاده از خط تلفن ثابت ساخته شد

پست توسط شترگاو پلنگ »

[TABLE][TR][/TR] [/TD] [/TR] [TR] [TD]
کنتور هوشمند آب با استفاده از خط تلفن ثابت ساخته شد[/TD] [/TR] [TR] [TD]
اهواز- خبرگزاری مهر: معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب و فاضلابخوزستان از ثبت اختراع نمونه آزمایشگاهی و نیمه صنعتی کنتور هوشمند آب بااستفاده از خط تلفن ثابت مشترکان خبر داد.[/TD] [/TR] [TR] [TD]

به گزارش خبرگزاری مهر از اهواز، علیرضا قرینه اظهار داشت: با توجه بههزینه بر بودن قرائت کنتورهای آب و بروز اشکالاتی در کنتور و ثبت رقم آبمصرفی وجود داشت و از طرفی پیشرفت امکانات الکترونیکی و مخابراتی در کشور،ایده ایجاد کنتور هوشمند و جایگزینی سیستمهای سنتی قرائت کنتور باسیستمهای دقیق، سریع، صنعتی و با قابلیت ثبت اطلاعات و مانیتورینگ شکلگرفت.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح، نیاز به مامور قرائت کنتور به صورتدوره ای برطرف خواهد شد و حتی می توان سیستم هایی را در کنار آن به منظورهرچه دقیقتر کردن اطلاعات دریافتی مانند سیستم آمارگیری میزان مصرف وذخیره اطلاعات مشترکان به طور اتوماتیک، سیستم هشدار دهنده نقص کنتور،سیستم اتوماسیون صدور قبض و ارسال هزینه آب مشترک از طریق شبکه موبایل یااینترنت قرار داد.

قرینه خاطرنشان کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر 190 میلیونریال و ظرف مدت شش ماه با همکاری جهاد دانشگاهی خوزستان به انجام رسیدهاست.

براساس این گزارش تا سال 84 تعداد شهرهای زیر پوشش شرکتآبفای خوزستان 38 شهر بود که به 49 شهر افزایش یافته است.همچنین تعدادمشترکان نیز با 19 درصد رشد به 470 هزار اشتراک رسیده است.

تولید آب در این شرکت نیز از رقم 266 میلیون مترمکعب در سال1384 اکنون به 355 میلیون متر مکعب افزایش یافته که گویای رشدی معادل 34درصد در تولید آب است.  
 [FONT=Times New Roman]هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی / بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”