پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 59
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۹, ۷:۰۳ ق.ظ
محل اقامت: همه جا
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 221 بار

پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط کلاغ kalaq »

مسوولان ما هم که یا خواب اند و این وضعیت را نمی بینند و یا این که ای بسا بعضی هایشان در این بریز و بپاش های فوتبالی ، سهمی دارند.

جعفر محمدی - رئیس فدراسیون فوتبال ، چند شب پیش در برنامه صندلی داغ تلویزیون گفت که دستمزد فوتبالیست ها ، آنقدرها هم که می گویند زیاد نیست!

علی کفاشیان افزود: البته بعضی ها برای هر فصل بالای 300 میلیون تومان هم می گیرند ولی همه که این قدر دریافتی ندارند و متوسط دستمزد بازیکنان لیگ برتر 90 - 80 میلیون تومان است!

این که در جامعه ای از استاد دانشگاه و پژوهشگر و قاضی اش گرفته تا معلم و کارمند و کارگرش درگیر اجاره خانه و شهریه مدرسه و دانشگاه و قبض های آب و برق و گاز و تلفن و موبایل و دخل و خرج زندگی باشند و هشت شان هم گرو نهشان باشد و تقریباً همه شان هم به دنبال وام و قرض الحسنه ای باشند برای زدن به زخم زندگی شان ، و بعد در همان جامعه ، از پول همین ملت (دقت کنید: از پول همین ملت) برای چند فوتبالیست دستمزدهای چند ده میلیونی و چند صد میلیونی و پاداش های آنچنانی بدهند و آخر سر هم رئیس فدراسیون بیاید و در تلویزیونی که با پول همین ملت اداره می شود لبخند همیشگی اش را بزند و بگوید این بندگان خدا که انقدرها هم پول نمی گیرند ، امری است که همه ما می دانیم و بارها نیز بدان اعتراض کرده ایم.
به همین خاطر بعد از سخنان آن شب کفاشیان درباره دستمزد ناچیز(!) فوتبالیست های وطنی ، برغم آن که جا داشت مطلبی بنویسم و صدای حق خواهی مردم را از زبان رسانه فریاد بزنم ، اما به دلیل تکراری بودن موضوع و این که می دانستم آقایان باز هم خود را به نشنیدن می زنند ، - به اشتباه - از خیرش گذشتم تا این که صحنه های تأسف انگیز در بازی پرسپولیس و استیل آذین پیش آمد که در آن ، همین اشخاصی که پول های میلیونی از جیب ملت می خورند ، در برابر چشمان تماشاگران حاضر در ورزشگاه و میلیون ها تماشاچی تلویزیونی ، مانند گلادیاتورها به جان هم افتاده بودند و مشت و لگد و ناسزا حواله همدیگر می کردند تا مردم بدانند پول هایی که خرج این ها کرده اند هدر نرفته و خوب گستاخ و بی پروایشان کرده است!

یعنی من و شما و امثال من و شما ، کلی پول می دهیم تا این آقایان که دست بر قضا الگوی جوانان و نوجوانان ما هم شده اند(!) ، چنین صحنه هایی را ایجاد کنند و کک شان هم نگزد چرا که فوقش چند بازی محروم می شوند (و استراحت می کنند) و چند میلیون تومان هم از آن پول های "یا مفت" را به عنوان جریمه پرداخت می کنند و روز از نو روزی از نو!

به قول یکی از دوستان تحریریه ، اگر همین دعوا و فحاشی هایی که این ها در مقابل چشم آن همه تماشاگر انجام دادند را عیناً چند نفر در یکی از خیابان های شهر مرتکب شوند ، آیا پلیس آنها را بازداشت نمی کند و ای بسا به عنوان اراذل و اوباش تحویل دادسرا نمی دهد؟ آیا فوتبالیست ها مصونیت قضایی هم دارند؟!

فوتبالیست های ما ، شیک پول می گیرند ، ماشین شیک سوار می شوند ، در خانه های شیک زندگی می کنند ، لباس های شیک می پوشند ، عروسی ها و جشن تولدهای شیک می گیرندو ... ولی رفتار شیکی ندارند که هیچ ، رفتار خیلی هایشان با اراذل و اوباشی که سر چهار راه ها می ایستند فرقی ندارد و فقط رنگی از شیکی بر زندگی شان زده اند که این رنگ هم در مواردی که دعوایی رخ می دهد یا پرده از برخی خلاف هایشان می افتد ، فرو می ریزد.

به این مثال توجه کنید: اگر دو شخص ثروتمند اصل و نسب دار مثلاً با یکدیگر تصادف کنند ، آیا پس از پیاده شدن از خودروهای گرانقیمت شان ، با یکدیگر گلاویز می شوند و در مقابل چشم مردم به همدیگر فحش های ناموسی می دهند؟ قطعاً خیر !
اما چرا اغلب فوتبالیست های ثروتمند ما از دعوا و فحاشی و بی آبرویی و ... ابایی ندارند؟ پاسخ کاملاً مشخص است: آنها بدون آن که ظرفیتش را داشته باشند ، ناگهان به پول های بادآورده و شهرت رسیده اند تا یک طبقه تازه به دوران رسیده ورزشی در کشور شکل بگیرد و الگویی زشت و زننده برای نسل جدید رقم بخورد.

مسوولان ما هم که یا خواب اند و این وضعیت را نمی بینند و یا این که ای بسا بعضی هایشان در این بریز و بپاش های فوتبالی ، سهمی دارند و از برچیده شدن این سفره پر از نان و نان متضرر می شوند و هیچ کاری برای اصلاح این وضعیت شرم آور نمی کنند.

روی سخن با همه فوتبالیست ها نیست ، چه آن که ورزشکاران با اخلاق و نیز کسانی که از این پول ها بی بهره اندکم نیستند ، ولی ویترین فوتبال ما متاسفانه همین وضعیت اسفناکی شده که می بینیم و می بینید.

اگر بناست فوتبالیست ها دستمزدهای دهها و صدها میلیونی بگیرند ، چرا باید مردمی که نان شب شان را محتاج اند و منتظر یارانه های چهل و چند هزار تومانی هستند پول این ها را بدهند؟ مگر مردم بدهکار آقایان هستند که باید خرج فلان تیم باشگاهی را بدهند و دم بر نیاورند و تازه دو قورت و نیم بازیکنان پر ادعا و کم ادب هم باقی بماند؟
نتایج درخشان شان(!) در بازی های ملی که مدام خون به دل ملت می کنند هم که به جای خود محفوظ!

اگر بناست فوتبالیست ها دستمزدهای کلان بگیرند ، فوتبال را خصوصی کنید تا از فروش بلیت و حق پخش تلویزیونی و تبلیغات و روش های متعارف دیگر کسب درآمد کنند. مگر در سایر کشورهای دنیا و مثلاً در همین اروپایی که فوتبال باشگاهی اش زبانزد دنیاست ، دولت ها از مردم مالیات می گیرند یا معادنشان را استخراج می کنند و می فروشند و درآمدش را به فوتبالیست ها می دهند؟
هرگز این گونه نیست و فوتبال ، به عنوان یک مقوله اقتصادی ، خودش درمی آورد و خودش هم خرج می کند و ای بسا مالیاتی هم به دولت و به جامعه می پردازد.

آقایان مسوولی که این پول ها را از جیب مردم ، خرج فوتبالیست ها می کنند بدانند که اکثریت مردم با این مساله موافق نیستند و از این رو ، پولی که خرج می کنند ، نه قانونی است و نه شرعی.
اگر هم این ادعای ما را باور ندارند ، خودشان نظر سنجی کنند یا از هر موسسه ای که خودشان قبول دارند بخواهند نظرسنجی نماید تا بدانند که بر خلاف رأی و نظر و رضایت اکثریت ایرانی ها ، پول شان را مصرف می کنند و اگر به قبر و قیامتی اعتقاد داشته باشند ،باید برای ریال به ریال این پول ها جواب پس دهند؛ هم فوتبالیست ها و هم کسانی که این پول های کلان را از کیسه مردم خارج می کنند و به جیب خود و آنان واریز می کنند.

عصرایران ، این موضوع را همچنان پی خواهد گرفت ولو آن که تکراری باشد ، ولو آن که آقایان خود را به خواب زده باشند ، ولو آن که منافع مادی خیلی ها در همین پول های مفت تعریف شده باشد ، ولو آن که ... . بالاخره یکی باید باشد که حرف دل مردم را فریاد کند یا نه؟!

*************************
منبع: [HIGHLIGHT=#f2dcdb]عصر   و به روایت تابناکــــــــ
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط Mohammad 1985 »

چه ربطی به صندلی داغ داشت ؟؟؟؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۹:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط shadro »

چه بسیارند پدران و مادران زحمتکش وبا آبرویی که شبانگاه کودکان مظلوم خود را با شکم گرسنه میخوابانند تا کسی متوجه فقر وبدبختی شان نشود حال آنکه عده ای بی آبرو که خود را ورزشکار میدانند و با بی شرمی تمام با پولهایه بادآورده با انجام حرکات زشت ودردآور آبروی ملت ایران را میبرند...
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 31
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 762 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط Hiddenway »

از این همه حمایت مادی و معنوی از فوتبالی که نتیجه چندانی هم نداره حالم به هم می خوره. آقای X قهرمان تکواندو جهان می گه درسمو به خاطر تکواندو بیخیال شدم و کل زندگیم رو برای تکواندو گذاشتم، نهایتا برام حقوق 000 600 تومانی میدن!!!!!!!!
دورو بر خودم خیلی از مربیهای رشته های غیر فوتبالی رو دیدم که به خاطر همین مشکلات مالی کلاسشونو بستن، این سیاست های غلط تا کجا ادامه خواهد داشت؟! مربی بدبخت نمیتونه پول اجاره کلاسشو بده....................
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط sinaset »

سلام دوستان
به نظر من ورزش فقط همگانی.
ورزش قهرمانی یا باید خصوصی شود یا حذف شود ..
متاسفانه فرد برای ورزش از خانه زندگی عمر جوانیش می گذرد فقط برای اینکه ورزش کند .
در حالی که اصل این کار باید بدین شکل باشد ، که فرد ورزش کند ، بعد به دیگر امورات زندگی بچسبد
در اصل ورزش یک نوع تقویت جسم برای باقی کارهاست ، نه اینکه خودش بشود کار و طوری بشود که شخص گاه حتا تمام روز را هم در خدمت ورزش باشد .

ورزش همگانی می تونه یک جامعه رو خوشحال و سر زنده و اماده برای فعالیت کنه ، ولی ورزش های که فقط بحث یک عده باشه و ... کاملا مشخص چی میشه .

ولی که به این حرفا گوش میده ...
فعلا که سرگرمی به هر شکلی شده اولویت ... زندگی هامون .
بعدش بعضی ها می گویند خدا مگر ما چه کردی که فلان بلا سرمان امد !؟
ظاهرآ فراموش کرده ایم که ما برای چه به وجود امده ایم و هدفمان چیست !؟( که خودمان را به هر شکلی سرگرم می کنیم ، و با عنوان های چون افتخار امیز ان را رنگ لعاب می دهیم)
اگر فراموش کرده ایم ، پس خدا هم ما را فراموش می کند..

امیدوارم حداقل ایندگانمان زندگی بهتری و نورانی تر داشته باشند .
با تشکر از جمع حاضر.
تصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 108
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱:۰۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

Re: پرورش بازیکنان گستاخ با پول ملت تا کی؟

پست توسط mobile_nazari »

مفت خوری محض البته منظورم درآمد میلیاردی یعنی بیشتر از حقشون هست . البته تنها فوتبالیستا یا بازیگرای سینما نیستن . یارو میره گمرک جنس ترخیص میکنه با گمرک ساخت و پاخت میکنه عوارض گمرکی که درآمدش متعلق به مردمه رو یه شبه میکشن بالا . یه سال نشده میشه میلیاردر نه تخصص نه حرفه .... هیچی
آدم اینطور درآمدا رو میبینه نه اینکه حوس کنه از کار خودش دلسرد میشه چقدر آخه باید کار کرد تا درآمد یه روز اونا رو داشت . بعضیا میگن عرضه ولی تو ایران این کارا عرضه نیاز نداره آشنا میخواد همین ............
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”