نيروگاه بوشهر بزودي با حضور "مدودف" یا "پوتین" افتتاح میشود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: نيروگاه بوشهر بزودي با حضور "مدودف" یا "پوتین" افتتاح می

پست توسط typhoon »

سلام
خرید تانک چیفتین یک اشتباه بزرگ بود که به حضور افرادی نظیر شاپور ریپورتر در حکومت شاه مربوط می شد و البته حق حسابهای سنگینی که پرداخت شد. البته قرارداد شیر نشان داد که رژیم شاه هم به ضعف در نیروی زرهی خود پی برده بود.البته تی 64 تانک عراقی ها نبود و تی 62 بود و چیفتین عموما در برابر آن مشکلی نداشت و مشکل با حضور تی 72 آغاز شد.تا جایی که من میدونم تی 64 تانک تانک پیشرفته ای بود که به نوعی اصلا صادر نشد و در حقیقت تی 72 مدل ساده تر و صادراتی تی 64 بود.در زمان شاه ایران سعی داشت با نگاهی با الگوی غربی ضعف خود در زمین را در هوا ایجاد کند.تجربه ماه های اول جنگ نشان داد که سیستم روسی که بر مبنای حمله زرهی قرار دارد اگر دارای پشتیبانی هوایی نداشته باشد دچار وضعیتی می شوند که عراق در ماه های اول جنگ با ما و در طول عملیات طوفان صحرا به آن دچار شد.
Old soldiers never die.They just fade away
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

پست توسط cheka »

جناب Kimia55

ترجمه ی ویکیپدیا که مشکلی نداره ، اما خود ویکیپدیا هم این جمله رو از اون لینک آلمانی برداشته و در لینک آلمانی هم چیزی از 85% گفته نشده (تو ویکیپدیا نوشتن جمله های بدون منبع چیز عجیبی نیست !)

جناب Typhoon

مسلما بدون پشتیبانی هوایی کار پیشروی نیروی زمینی خیلی سخت میشه ، اما به هر حال نقش نیروی زمینی هم انکار ناپذیره ، هرچقدر هم نیروی هوایی قوی ای داشته باشیم آخرش تانک و سرباز باید برن برای تسخیر مناطق دشمن .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

پست توسط kimia 55 »

در اینجا نیز اونجا‌هایی‌ را که با رنگ سرخ علامت گذاشتم دقیقاً نوشته شده:
[External Link Removed for Guests]

۳۳% از کلّ مجموعه نیروگاه تا می‌‌۱۹۷۷---در آوریل ۱۹۷۹ تقریباً نیمی از پروژه --در می‌‌۱۹۷۹ از کلّ مجموعه تقریبا ۷۷% به اتمام رسیده بود

در آگوست ۱۹۷۹ طرف آلمانی کاملا کناره گیری می‌کند و این زمانی‌ بود که واحد اول تقریباً بین ۷۵-۸۵ % و واحد دوم بین ۴۵-۷۰ % به اتمام رسیده بود . ۹۰ درصد از تجهیزات لازمه به وسیله کشتی به ایران منتقل شده بود( غیر از سوخت اتمی‌ و سایر متعلقات آن). دو دستگاه تولید کننده بخار در ایتالیا و مخزن اصلی‌ فشار برای راکتور اول در خود آلمان نگهداری و آماده ارسال بود.
تصویر

[HIGHLIGHT=#ffc000]جناب چکا، این‌ها دقیقاً همون صفحه‌هایی‌ است که شما گفته بودید که اثری از این اعداد دیده نمیشود !؟ 
دیگه واقعا نمی‌دونم چطوری باید شما رو قانع کرد.اول میگویید که این اعداد و ارقام رو مشاهده نکردید و حالا میگویید که نوشتن جمله‌های بدون منبع در ویکیپدیا چیز عجیبی‌ نیست !! تصویر
منبع نوشته خودتون از کجاست؟
دوستان اینجا انجمن تخصصی هست لطفا بیشتر دقت کنید!
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط cheka »

دوست عزیز شما حرفهای بنده رو قاطی کردید ! بنده گفتم در سایت ویکیپدیا (حالا چه به زبون آلمانیش و چه زبون انگلیسیش) این مورد 85% ذکر شده ، اما منبع ویکیپدیا(ی انگلیسی) برای این حرفش یک وبسایت آلمانی ([External Link Removed for Guests]) هست که در اون حرفی از 85% زده نشده .

در ویکیپدیای آلمانی هم که من تازه الان دیدم لینکهای مربوط به این موردش اصلا قابل دسترس نیستند ! به هر حال حرف مقامات ایرانی (که لینکش رو قرار دادم) مسلما قابل استناد تره ، چراکه اگر بر فرض آلمانی ها ادعا کرده باشن نیروگاه 85% تکمیل شده بوده به احتمال زیاد بدون احتساب بمباران های هوایی عراق و غیر قابل استفاده بودن قطعات آلمانی (به دلیل عدم همکاری فنی طرف آلمانی) بوده .

جان.اف.کندی
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

سلام
دوستان الکی سر چی بحث می کنید!!!!
رژیم شاه به دلایلی که گفتم و همه هم می دونند روابط حسنه ای با غرب داشت و آلمانها هم داشتن با سرعت کارشون رو انجام دادند.به غیر از ویکی من فکر کنم دست نوشته های علم ،رفیق گرمابه و گلستان شاه بسیار مورد اعتماد تر باشه و همین طور کتابی که من اشاره کردم که بر اساس همین دست نوشته ها با ذکر تاریخ هر نگارش نوشته شده است.این نیروگاه تا قبل از انقلاب چه ۹۰ در صد پیشرفت داشت و چه ۲۰ درصد ،مهم این است که در سالهای بعد آلمانی ها که رفتند و عراقی ها هم به لطف پرنده های روسی و فرانسوی بارها آن را مورد عنایت خود قرار دادند!!!!
حالا هم دو دهه بعد از پایان جنگ و ۵ قطعنامه بر ضد فعالیتهای اتمی ایران و کلی ناز و کرشمه به حق و یا ناحق روسها ظاهرا داره این نیروگاه عملیاتی میشه!!!
دوستان بیشتر کشش ندید.
صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) بفرستید.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

typhoon نوشته شده:سلام
خرید تانک چیفتین یک اشتباه بزرگ بود که به حضور افرادی نظیر شاپور ریپورتر در حکومت شاه مربوط می شد و البته حق حسابهای سنگینی که پرداخت شد. البته قرارداد شیر نشان داد که رژیم شاه هم به ضعف در نیروی زرهی خود پی برده بود.البته تی 64 تانک عراقی ها نبود و تی 62 بود و چیفتین عموما در برابر آن مشکلی نداشت و مشکل با حضور تی 72 آغاز شد.تا جایی که من میدونم تی 64 تانک تانک پیشرفته ای بود که به نوعی اصلا صادر نشد و در حقیقت تی 72 مدل ساده تر و صادراتی تی 64 بود.در زمان شاه ایران سعی داشت با نگاهی با الگوی غربی ضعف خود در زمین را در هوا ایجاد کند.تجربه ماه های اول جنگ نشان داد که سیستم روسی که بر مبنای حمله زرهی قرار دارد اگر دارای پشتیبانی هوایی نداشته باشد دچار وضعیتی می شوند که عراق در ماه های اول جنگ با ما و در طول عملیات طوفان صحرا به آن دچار شد.

خب نمیشه خیلی هم اشتباه دونست خرید چیفتن رو چون بیشتر به نظرم دنبال تانکی با قدرت زرهی بالا به خصوص در برابر سلاحهایی مثل آر پی جی بودن ! باید شرایط تاکتیکی اون زمان رو هم مد نظر داشت چون الان ما میگیم ( چون تجربه نشون داده ) تانکهای چابکتر موفقتر هستن نمیشه اشتباه صد در صد دونست ولی در کل هر چقدر خرید چیفتن اشتباه بود خرید کبرا درست بود ! نیروی زمینی و دریایی بدون پشتیبانی هوایی حتی اگر موفق بشه تلفات بسیار بالایی رو باید متحمل بشه .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

محمد جان از شما ممنونم
البته درباره زره حق با شماست و در آن زمان چیفتن یکی از محافظت شده ترین تانکها بود و توپ ال ۱۱ به کار رفته در آن هم یکی از بهترین و دقیق ترن توپها بود. اما مسئله ای که در باره چیفتین به نظر من کار را خراب کرد مسئله سیستم پیشران آن بود که با قدرتی در حدود ۴۸۰ اسب بخار مناسب تانک ۵۴ تنی چیفتن نبود.برای مقایسه می توانید به تانک لئوپارد ۱ در همان دوران مراجعه کنید که با وزنی کمتر از ۵۰ تن موتوری با قدرت ۸۵۰ اسب بخار داشت!!!!در تانک شیر ۱ که در حقیقت چیفتن ارتقاء یافته بود و الان در خدمت برادران اردنی !!!! می باشد نیز تنها تغییر در سیستم پیشران بود که شامل تغییر جعبه دنده و موتور بود.این بار موتوری ساخت رویزرویس به قدرت ۱۲۰۰ اسب بخار!!! و البته یک سیستم مدیریت رزمی.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

:-( در مورد اصل بحث شکل گرفته در این بحث ...

بنابراین ریشه شعار نه شرقی، نه غربی هم که یک مسئله اون هم از نوع غربیش بود ...

روس ها دلسوز ما نبوده و نیستند، در آینده هم نخواهند بود! بد نیست به نوعی روس ها را دشمن یا رقیب خود بدانیم.

غرب دلسوز ما نبوده و نیست در آینده هم نخواهد بود! اما به نظر من غرب را نباید یک دشمن یا رقیب به حساب آورد بلکه غرب یک آفت است!

روس ها شاید در برخی مناسبات منفعت طلبی را از حد بگذرانند اما حفظ روابط برایشان ارزشمند است، اما غرب سیاستش به گونه ای است که پای منافع که در میان باشد همه گونه رنگ عوض میکنند (همان به قول شما خیانت) و حتی حاضرند روابط خود را فدای این منافع کنند.

برد و باخت های بزرگ همیشه در ریسک های بزرگ نصیب میشود، تاریخ غرب پر است از این برد و باخت های بزرگ که تائیدی بر شیوه ریسک محور بودن سیاستش در روابط است. اما شرق احتیاط را الگوی روابط میداند و به همین دلیل رشد و نزولش کند است و این را در تاریخ شرق چه چین چه روس ها میتوان مشاهده کرد.

ایران این وسط سیاست مستقلی تک قطبی دارد که بر خلاف شرق و غرب مدعی حفط منافع کشور یا ملتش نیست بلکه مدعی برقراری روابط بر مبنای الگوی اسلامی است!

این الگوی اسلامی هر جا لازم باشد از روی ملیت، قومیت، روابط سیاسی و ... میگذرد و قوانین خودش را حاکم میکند. البته منظورم برداشت حاکمان ایران از الگو اسلامی است که میزان درستی یا نادرستی آن بحثی جداست.

این الگو اسلامی بر خلاف ظاهر شعارهای مرگ بر فلان جا و ... نه شرقی و نه غربیش، مدعی آغوش باز برای روابط با همه کشورهاست اما به شرط حفظ هویت اسلامی و احترام به عقاید متقابل.

البته در خود جمهوری اسلامی تا کنون 3 برداشت از این الگو وجود داشته است که البته برخی آن را 2 تا میداند و الگو حاضر را همان الگو زمان جنگ میدانند و تفاوت در شکل روابط را اثرات جنگ در آن مقطع میدانند.

بر خلاف تصور بسیاری از دوستان، به عقیده بنده روابط بین الملل ما در زمان خاتمی و احمدی نژاد کاملاً مشابه بوده است و تنها مسیر طی آن متفاوت بود اما هر دو با اهداف مشترک اتخاذ سیاست می کردند. اما دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی ما شاهد نوع متفاوتی از سیاست گذاری بین المل بودیم که به نظر من هنوز در پرده ابهام است و نمیتوان تفسیر روشنی ازش داشت.

در نهایت این بحث، به نظر من بهتر است:

1. به قومیت های دیگر به علت منفعت طلبیشان توهین نکنیم. در بسیاری از مکاتب از جمله اسلام گفته شده حتی به متجاوزین و دشمنان هم توهین نکنید چه برسد به آنها که حکم رقیب را داشته باشند.

2. باور داشته باشیم که اقتدار ما رابطه مستقیم با استقلال ما از شرق و غرب دارد. اما استقلال 100% یک ایده آل است و دست یافتن به اون دشوار. بنابراین این مقدار وابستگی ها را باید به سیاست طوری کنترل کرد که رو به کاهش باشند و البته مانع آسیب زدنش به دیگر قسمت ها شود. متاسفانه ثابت شده غرب دست اندازی بیشتری نسبت به شرق داشته و این خاص ایران نیست! این دست اندازی از فرهنگ و ... است الی ...

مطمئن باشید یک خودرو غربی به همراه خودش فرهنگ ها ، مشاغل و حتی گاهی طرز تفکراتی را نیز ناخواسته وارد کشور میکند که در برخی موارد اینها باعث لطمه به بخش هایی که ما پیش تر در آنها مستقل بوده ایم خواهد شد. اما در مورد شرق این مسئله وجود ندارد و شرقی ها نهایتا ممکن است در همان مورد خاص کاری بکنند. حالا اینکه شرق چرا اینطور است و علتش هوشمندتر بودن غربی هاست یا ... جای بحث دارد اما نمیتوان منکر این مسئله شد. وابستگی در مورد یک کالا به غرب به همراه خودش ناخواسته وابستگی های دیگری ایجاد میکند که گاه ما در آن موارد استقلال داشته ایم. این را در کشورهایی که الان غرب را بیشتر از شرق دوست خودشون میدانند شاهد هستیم.

به قول انگلیس ها، باید کاری کرد که انگلیسی حرف زدن بیانگر فهمیده بودن افراد در جوامع ایشان شود و آنقدر اهمیت داشته باشد که رفته رفته جای زبان مادری ایشان را بگیرد. لباس پوشیدن به سبک اروپایی را رواج داد طوری که پوشش محلی ...

جملات بالا از توصیه های وزارت استعمارات انگلیس به سفیران و فرماندهانش در آفریقا بود. اما در مورد شرق چنین مسائلی وجود ندارد. این دلیل اصلی است که امروز ما آن مقدار از وابستگی های خود را از شرق تامین میکنیم حتی با هزینه بیشتر.

اگر نه اختلاف اصلی جمهوری اسلامی با دیگر کشورها در چیست؟ برای آنها چقدر فرق میکند در کشور ما چه باشد، خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم آنها نگران مردم ایران باشند! تنها مشکل اساسی این است که تنها حاضر به ورود کالای مورد نیاز خودمان از غرب هستیم نه اشانتیون های ناخواسته اش و این خوشایند غرب نیست پس ما را تحریم میکند!

تمام فلسفه تحریم به همین سادگی است، چون با این تحریم ها هرگز باعث هیچ جهش سیاسی در کشوری مثل ایران با پشتوانه مالی بالا نمی توان شد. همین الان اگر به قول خودمانی فشار بالا رود و مردم به سر سام برسند (نه حرف های کوچه بازاری، منظورم واقعی است) شاهد تزریق این منابع مالی به داخل جامع خواهیم بود که حاصلش آرامش در جامعه و شکست تحریم است. اما لازمه رشد جامعه بسته بودن این شیر اطمینان است. در حقیقت رشد جامعه به کمک این فشار خواهد بود. اما در صورت لزوم برای کشور ایران با پشتوانه مالی بالا باز کردن شیر اطمینان آسان است.

الان ما همچنان پس از چندین سال خوش پرداخت ترین بدهکار جهانی هستیم که این خودش تائیدی بر وجود منابع مالی کافی در کشور است. اما مهندسی تزریق این منابع به جامعه امریست که در حال بررسی است و هدفمند کردن یارانه ها نیز در همین راستا بوده است.

پس رابطه داشتن معناش از بین رفتن استقلال نیست، ما با غرب هم رابطه خواهیم داشت به شرط آنکه نخواهد در کنار نیاز ما چیزهای ناخواسته را تزریق جامعه کند.

Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

پست توسط f14tomcat »

دوست عزیزمx- nima!حساسی صحبت نکن.اولانمی دونم شماچندسالته امامن زمون انفجارچرنوبیل 10سال داشتم ویادمه حتی کره ای بنام "شکلی"(Shokoli) رومی گفتندنخوریدچون ازاوکراین (اون روزمی گفتندشوروی!!!)اومده ومسمومه(به راست ودوروغ بودن این شایعه کاری ندارم منظورم اینه که من بعضی چیزهاروازاون روزها-ولومبهم-یادمه).به هرحال اون روزچیزی نمی فهمیدم امافقط می دونستم همه از"مسمومیت"(همون رادیواکتیویته که به مابچه ها می گفتندمسمومیت)صحبت می کردند.

من نمی دونم شبکه "من وتو "کی راجع به چرنوبیل گفته پس بی خودی منومتهم نکن که "من وتو"دیدم چون اصلاازاین شبکه خوشم نمیاد.

ذکراین نکته هم بدنیست که صداوسیمای خودمون هم درکانال4یک مستندراجع به فاجعه چرنوبیل حدود3ماه پیش گذاشت وازطرفی مجله صنایع هوایی دریکی ازشماره های بسیارقدیمیش درموردچگونگی استفاده ازناوگان هلیکوپتری دراون فاجعه برای مدفون کردن راکتوربابتون مقاله مفصلی داشت.نکنه این دوتاهم "من وتو"دیده بودند؟!

لطف کن اگه میخوای چیزی بگی به دیگران توهین نکن!

موفق باشی.
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

پست توسط X.Nima »

جالبه که هیچکسی تو ایران شبکه منوتو نمیبینه :::P
من احساسی صحبت نمیکنم.نیازی هم به توضیح دادن به کسی ندارم.

میحوام ببینم آیا درباره فوکوشیما هم بعدا اینجوری برنامه پخش میشه؟ همونطور که درباره فاجعه مکزیک پخش شد...!؟

من توهینی نکردم. شما تو پستم توهین! دیدی؟
---------------------------------
بهر حال این بحث تمام شده...
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

پست توسط f14tomcat »

بیا!هی تیکه میندازی بعدمی گی توهین نکردم.این هم نوعی توهینه دیگه!چون من جدی صحبت کردم نه شوخی که می فرمایی:جالبه توایران هیچ کس من وتونمی بینه!
ضمنامن هم لازم نمی بینم بگم چرا"من وتو"نمی بینم گواینکه اگرهم می دیدم ازکسی ترسی نداشتم که بگم می بینم کمااینکه فارسی-1 می بینم چون دوست دارم امابه کسی ربطی نداره!{تاچشم اونکه می گه بدکانالیه دربیاد!}(البته مظورم شمانیستیا!)امابعد:

دوست عزیزاتفاقامن هم نمی گم تکنولوژی روسی توانرژی هسته ای ضعیفه بلکه می گم کاش ازانواع جدیدراکتورهاکه خودش می سازه به مامی دادنه ازانواع ازرده خارجش.(تااونجایی که ازیکی ازکارمندان شاغل درسازمان انرژی هسته ای شنیدم: 4کشوربالاترین تکنولوژی راکتورسازی رو دارن{توجه:بالاترین تکنولوژی نه صرفاتکنولوژی اون رومنظورمه}:آمریکا-فرانسه-آلمان وروسیه.حالاچرااین مدل قدیمی روروسیه با2تا3برابرقیمت -تازه نسبت به نمونه های مدرن اون-داره به مامیده مربوط به سیاست کشورمادرارتباط باجامعه جهانی والبته ضعف مدیریت ماهاوصدالبته اون روح کلاشی همیشگی روسهاوهزارویک دلیل دیگه هست که بمن مربوط نیست وکارسیاستمدارهاست!)

ضمنااتفاقامدتهاست راجع به فوکوشیماداره همه جابحث می شه وکاربجایی رسیده که مجلس ودولت فدرال آلمان -به پیشنهادحزب سبز-تصویب کرده(حداکثر ظرف 10 سال) راههای جایگزینی انرژی هسته ای روپیداکنه حتی اگردوباره مجبوربشه بدلیل نبودجایگزین سوخت فسیلی مصرف کنه.(خبرروصداوسیمای خودمون گفت نه من وتو!)وجالبه که حزب سبزعلت این پیشنهادروفاجعه ژاپن دونسته.
کافیه چندشب CNNرومی دیدی تاببینی چطوردرموردش حرف می زدوضمناگذری به فاجعه ذوب هسته راکتوری درآمریکادردهه 70میلادی داشت.

به هرحال هرکسی نظرش محترمه چه من وچه شما.(پس کمی تحمل کن عزیزم مارو!)

موفق باشی.اگه هم چیزی گفتم که بدت اومد مامخلصیم وعذر میخوایم.

پیروزباشی.
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط cheka »

f14tomcat نوشته شده:وست عزیزاتفاقامن هم نمی گم تکنولوژی روسی توانرژی هسته ای ضعیفه بلکه می گم کاش ازانواع جدیدراکتورهاکه خودش می سازه به مامی دادنه ازانواع ازرده خارجش.(تااونجایی که ازیکی ازکارمندان شاغل درسازمان انرژی هسته ای شنیدم: 4کشوربالاترین تکنولوژی راکتورسازی رو دارن{توجه:بالاترین تکنولوژی نه صرفاتکنولوژی اون رومنظورمه}:آمریکا-فرانسه-آلمان وروسیه.حالاچرااین مدل قدیمی روروسیه با2تا3برابرقیمت -تازه نسبت به نمونه های مدرن اون-داره به مامیده مربوط به سیاست کشورمادرارتباط باجامعه جهانی والبته ضعف مدیریت ماهاوصدالبته اون روح کلاشی همیشگی روسهاوهزارویک دلیل دیگه هست که بمن مربوط نیست وکارسیاستمدارهاست!)

دوست عزیز ، شما بر چه اساسی میگین تکنولوژی هسته ای بکار رفته در بوشهر از نوع قدیمی هست !؟ راکتوری که روسیه در حال حاضر در بوشهر گذاشته از نوع VVER-1000/446 (ورژن ویژه ی نوع V-320 که برای شرایط نیروگاه بوشهر اصلاح شده) هست و دو راکتور دیگه هم که قراره در فاز دو و سه نیروگاه نصب بشن از همین نوع خواهند بود . VVER جدیدترین سری راکتورهای هسته ای روسیه هستند که با سیستم آب تحت فشار کار میکنند و بخصوص مدل V-320 اش از جدیدترین مدلهاست .

تصویر

شمای کلی راکتور مدل VVER-1000

روسیه هم همین الان داره در ساخت فاز جدید نیروگاههای هسته ای کالینینگراد و روستوف - که در 2011 و 2014 راه اندازی میشن - دقیقا از همین مدل راکتوری در نیروگاه بوشهر هست (یعنی VVER-1000/320) استفاده میکنه .

تصویر

نیروگاه کالینینگراد

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”