نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه جمع‌آوری ماهواره‌ها عطش مردم را به استفاده از آن بیشتر می کند، اظهار داشت: مردم حق دارند از همه امکاناتی که در جهت اشاعه جریان آزاد اطلاعات است استفاده کنند.محمد قیوم دهقانی در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه مردم حق دارند از همه امکاناتی که در جهت اشاعه جریان آزاد اطلاعات است استفاده کنند گفت:با جمع‌آوری ماهواره‌ و شیوه‌ای که از سوی نیروی انتظامی برای انجام این کار استفاده می‌شود مخالف هستم.نماینده مردم ایرانشهر و سرباز و الگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمع‌آوری ماهواره‌ها نمی‌تواند موجب اصلاح جامعه شود، ادامه داد: نمی توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد این کار گرایش مردم را به ماهواره بیشتر می‌کند بنابراین مردم به دنبال ترفند‌های دیگر برای استفاده از ماهواره می‌گردند و این مشکلات را بیشتر می‌کند.وی تصریح کرد: به جای جمع‌آوری ماهواره‌ها و محدود کردن مردم و حاکم کردن زور باید با فرهنگ سازی استفاده منطقی ازماهواره را به مردم آموزش داد.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از محدودت برنامه‌های صدا و سیما، گفت: باید در کشور امکانات سرگرمی و تفریحی و تنوع برنامه‌های تلویزونی را بیشتر کنیم تا مردم قلبا تمایلی به استفاده از ماهواره برای پرکردن اوقات فراغت خود و دیگر خلاءهای اطلاعاتی‌شان نداشته باشند.وی با اذعان اینکه برخی برنامه‌های ماهواره بد آموزی دارد ، گفت: ما باید این باور قلبی را در مردم به وجود آوریم که برنامه‌های ماهواره‌ای برای فرزندان آنها بد آموزی دارد و استفاده از ماهواره باید تحت ضوابط و مقرراتی باشد.

[HR]
تابناك


 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط metal_korn »

به ما بگن تو رسانه ملی چی نگاه کنیم تا نگاه کنیم برنامه ها و سریالهای مسخره رو که نمیشه نگاه کرد
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط Present »

به غیر از تلویزیون و ماهواره ما چه سرگرمی داریم ؟
خوشی ما جوانها در شیراز شده که داخل روزهای جشن و شادی با بچه ها جمع بشیم سوار ماشین بشیم و بریم خیابان گردی و آخر شب هم بریم ساندویچ فروشی و دور هم یک غذایی بخوریم و ...
شما به غیر تو چمن نشستن تو پارکها و مواردی که در بالا گفتم یک سرگرمی رو به ما جوانها معرفی کن که ما بریم اونجا انرژیمون رو با شادی تخلیه کنیم . یک جایی که هزینه آنچنانی نداشته باشه .
لابد بعضی از دوستان می گند تراپه زنی ، اسکی و اسب سواری و ... که همه اینها تفریح از ما بهترون هست
شیراز به این گندگی یک جایی نداره ما بریم به صورت ارزان و ... هیجانمون را تخلیه کنیم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط GHAZALAK88 »

مطمینا مردم اینقدر درکشون بالا هست که بدونن کدوم برنامه برای خود وخانواده اشان مضر است بعد تلویزیون ایران بجز چندتا سریال که همه از لحاظ محتوا مثل همند وهیچگونه هیجانی رادر بیننده بوجود نمی اوردبرنامه بدرد بخور دیگه ای ندارد :razz:
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط FARSHAD.ADL »

چه عجب یکی از این نماینده ها واقعا حرف مردم رو زد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط HORLIKAN »

سلام

بزرگواران بي مقدمه ميرم سر اصل مطلب

عنايت بفرماييد هيچ كس منكر اين نيست كه جمع آوري ماهواره باعث جلو گيري از اين اقدامه

ولي اينجا يه ولي به وجود مياد و اون ولي هم اينه

ولللللللللللي:

ما شبكه هاي خوب هم در ماهواره داريم چرا بيشترين بينندها از شبكه فارسي 1 حكايت داره؟

ماهواره شبكه مستند داره شبكه خانوادگي داره ولي ااون كانال شيطنت دار از همه بيشتر بيننده داره اين حرفه من نيست خروجي شبكه فارسي 1 اينو ميگه .

شبكه هاي خودمون برنامه ندارن درررررررررررست ولي شما بهتره ببينيد و ميبينيد كه فيلم هاي كلمبيايي و امريكايي و به تازه گي تركي چه بازيگراني درش بازي ميكنن .

دوستان بحث سره يه شبكه نيست بحث گرايش تغيير يافته مردمه .

يه زماني از دانشگاه آزاد تو شهرستان ها جلو گيري ميشد . مردم ميگفتن دخترا شهري بيان فسق و فساد مياد (البت بعضي هاشون ) و متئسفانه همين هم شد . پسري كه تا ديروز دختر ميدي تسبيح به دست استغفرالله ميفرستاد الان داره اس ميده به قل اين بچه خوشگلا gf كه الان كجا مستقري بيا بريم .....

نگين ربط نداره كه ربط داره شديد

شماا يه شبكه اجتماعي نام ببر كه فيلم هاش بر پايه استحكام خانواده باشه . همين فارسي 1 ماشالله ماشالله همش يكي داره به اون يكي خيانت ميكنه اخر اون يكي ميميره بعد اون طرف ميره با يكي ديگه پيوند خويشي ميزنه بعد يكي ديگه حسوديش ميشه مياد اون بنده خدارو ميكشه بعد يهو اخرين قسمت مانوئلا . فاتحه.

اصن شما ببين همه خرتو خريا بزن بكشو بگيرو ببندو شل سفت كنا اخررررررررررش به يه دختر ... ختم ميشه .

بزرگوار تاثير داره . داره برادر من . اشكال از صدا و سيماست صد درصد ولي نگين ماهواره بايد ازاد بشه

برين تظاهرات كنين بر عليه صدا و سيما ولي نگين اين شبكه ها يانكي ها خوبه نگو اخوي نگوووووو.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط FARSHAD.ADL »

دوست عزیز,در این که فارسی1 فرهنگ ما رو نشانه گرفته حرفی نیست.ولی آیا ما در برابر این هجوم فرهنگی کاری انجام دادیم؟

شما یقین داشته باش که اگر برنامه های ما چیزی برای ارایه داشتن و میتونستن نیاز مردم ما رو برطرف کنن حتی اگه ماهواره یا بدتر از ماهواره هم آزاد بود بازم مشکلی پیش نمیومد.

بهتره کم کاری خودمون رو توجیه نکنیم و تقصیر ها رو گردن فارسی1 و امثالهم نندازیم که یبشترین تقصیر از جانب خود ماست.وقتی که نمیتونیم فرهنگ خودمون رو در جامعه خودمون گسترش بدیم,نباید توقع داشته باشیم که دشمنان ما هم بیکار بشینن و کاری علیه ما انجام ندن.

تو این چند سال هم ثابت شده مبارزه با دیش!و غیر قانونی کردن اون کاری از پیش نبرده و نخواهد برد.
:razz:
شاید اگه آزاد بود صدا و سیمای ما هم کمی تکون میخورد و وضع این نبود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط shafagh »

ماهواره مضر است به شما ضرر می زند ، در عوض انکه چیزی به شما بدهد خیلی چیزها را از شما می گیرد . لطفا مخالفت نکن و زود دست نبر به کیبورد گوش بده ، همین بنده که ادعای همین یک ذره ایمان را هم دارم بیا یک ماهواره بده من اولش خبری نیست میرم سراغ برنامه های مستند و علمی اما کم کم که حوصله ام سر رفت یکی دوروز بعد می بینی دارم پسته میشکنم و شو ایرانی نگاه می کنم به به و چه چه میگم معنی وسوسه همین است .انسان نباید در معرض جاذبه های ارتکاب گناه قرار بگیرد اول ادم کنار سیلاب نشسته داره نگاه جریان خروشان ان نگاه می کنه اما کم کم کشیده می شه داخل تا برسه به وسط اب که اگر طناب نجاتی از یه جایی براش نندازند غرق و هلاک میشه شیطون ضعیف نیست اگر خدا کمک نکنه انسان اصلا حریف اون نمیشه این لعنتی یه روزی ملائکه بوده یکی از عالم های آسمون و علیین بوده نفس بشر را میشناسه سخت ترین دشمنه مقابل خدا قسم خورده که حساب ادمی رو برسه بیخود ادعا نکن که میتونی خودتو نگه داری تو بدون ماهواره هم مقابل اون ضعیفی چه خاصه که یه همچه ابزاری هم به دشمنت آوانس بده .خود دستگاه ماهواره بد نیست محتوای ارسالی ان مهلک است دشمن برنامه هاش متنوعه از برنامه های علمی داره تا برنامه های خلاف شان که آفریدگار مهربان تو به تو گفته نگاه نکن دشمن طوری عمل میکنه که کسی به دعوت ها و فراخوانی های اون شک نکنه دلیلش همین که بعضی ها با برنامه های ماهواره مخالف نیستند! میگن سرگرمیه ، مشغولیاته ، سر گرم میشیم وقتمون به خوشی میگذره اگر برنامه برنامه مخرب باشه اون سرگرمی نیست بلاست برو به طرف هنر یک تابلو نقاشی بکش اون تابلو را تبدیل کن به یک دنیای بزرگ غرق اون دنیا بشو داستان بنویس، شعر بگو غرق دنیای خطاطی بشو . ان هنر نقاشی و این هنر خط خیلی اسرار داره فقط شکل کشیدن و یک خط قشنگ نوشتن نیست یک عالمه گفتگو و حدیثه ، یک دنیا ی ویژه از احساسات و افکار بانی اونه. هر برگی که از درخت میکشه یا هر نقطه ای که یک جای کاغذ مینویسه تو اون عالم جایگاه دقیق خودشو داره اما کسانی که هنوز به این دنیاها وارد نشدند لذت روحی اونو نمی دونن چیه اما بعضی هام یک مقلویس بزرگ که ساختمون باهاش رنگ می کنن بر میداره تند تند میکشه رو یه تابلو بعدش میره سراغ کشیدن یک منظره از طبیعت یه روزه تمومش میکنه تا زودتر خشک بشه و بفروشدش . نه اون طور هنری را نمی گم هنری را میگم که مال خودت باشه برای دل خودت باشه اندیشه و احساست باشه اگر خیلی به این دنیاهای خوب و روحبخش علاقه ای نداری برو سراغ ورزش نه حتما فوتبال و والیبال و بسکتبال ورزش های زیادی هست که من نمی تونم یکایک نام ببرم و خیلی هاش طریف و لذا بخشه تیراندازی ورزشی با تیر وکمان یا امثال ان اگه پول داری اسب سواری ،موتوسواری توپیست وقایق یا هرچیز دیگه خیلی رشته های ورزشی با امکاناتش وجود داره الی ماشاءالله ولی ما بهشون توجه نداریم فقط کار ما نشه رفیق بازی های موهوم وبی هدف ، گشت و گذار در خیابان امثال ان اگه با ان هنرها و ورزش ها مشغول و مانوس بشی و بهشون عادت کنی یک زمان می بینی وقت ازاد نداری که بهونه ی ماهواره بگیری و وقتی که مشغول باشی شیطون استیلایی بر تو نداره و نمی تونه تو رو به هر چیزی جلب کنه - صحبت زیاد شد ببخشید و خداحافظ
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 35
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۹, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط gorioma »

desert storm نوشته شده:
بهتره کم کاری خودمون رو توجیه نکنیم

بله
و بهتر بدي هاي صدا سيماي خودمون باعث نشه كه خودمون رو توجيه كنيم كه شبكه هايي رو كه ميدونيم چي كار ميخوان كنند رو نگاه كنيم

ميشه اونا رو هم نگاه نكرد با كمي سختي و هزينه خودمون برنامه هاي ديداري خانوادمون رو تهيه كنيم و اگه ميتونيم تو همين اينترنت برنامه خوب توليد بشه
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط Mohammad 1985 »

desert storm نوشته شده:چه عجب یکی از این نماینده ها واقعا حرف مردم رو زد.

عزیزم دلیلش خیلی واضحه !!! انتخابات مجلس نزدیکه و بعضی نماینده های مجلس هم التماس دعا دارن !!! حالا هر چی به انتخابات نزدیک بشیم شعارهایی که مردم دوست دارن بیشتر شنیده میشه !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط Mohammad 1985 »

اینم یه نمونه دیگه !
نماینده مجلس: نرخ واقعی بیکاری ۳۰ درصد است
در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته یک درصد بود از سوی دولت اعلام شد که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل شده‌اند. بدین معنی که در برابر هر یک درصد رشد ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند شاغل شده باشند، بنابراین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیگر کجا و چگونه شاغل شده‌اند؟
ایلنا: نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از تعطیلات مجلس سوالاتی در خصوص آمارهای واقعی نرخ بیکاری و پس رفت در زمینه ایجاد شغل از وزیر خواهیم پرسید و اگر قانع نشویم چون تعداد موافقان استیضاح به ۱۰ نفر می‌رسد طرح استیضاح وزیر کار، رفاه و تعاون را به هیئت رییسه می‌دهیم.

داریوش قنبری گفت: آمارهایی که در خصوص نرخ بیکاری اعلام شده است، با آنچه از سوی بانک مرکزی نیز اعلام می‌شود مغایر است، وقتی هم دلیل این مغایرت را می‌پرسیم می‌گویند که تعاریف فرق می‌کند.

قنبری با تاکید بر اینکه آمارهایی که اعلام می‌شود سیاسی است‏، ادامه داد: اکنون نرخ واقعی بیکاری به۳۰ درصد می‌رسد، در آمارهایی که محاسبه می‌شود سربازان جزو جمعیت شاغل و دانشجویان نیز جزو جمعیت فعال محاسبه نمی‌شوند از این رو وقتی آماری ارائه می‌شود چون تعبیر متفاوت وجود دارد آمار صحیحی نیز به دست نمی‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولین حاضر نیستند نرخ رشد واقعی بیکاری را بگویند، اظهار داشت: مرکز آمار نرخ بیکاری را در تابستان پارسال ۱۴ و نیم درصد اعلام کرده بود اما امسال آقای شیخ الاسلام می‌گوید تابستان پارسال نرخ بیکاری ۶ و نیم دهم درصد بوده است این آمار‌ها از کجا می‌آید؟

وی با اشاره به اینکه بیکاری اکنون به بحران جدی در شهرستان‌ها تبدیل شده است، تاکید کرد: در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته یک درصد بود از سوی دولت اعلام شد که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل شده‌اند. بدین معنی که در برابر هر یک درصد رشد ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند شاغل شده باشند، بنابراین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیگر کجا و چگونه شاغل شده‌اند؟

قنبری با اشاره به اینکه به همین دلایل مصمم هستیم که وزیر را استیضاح کنیم، گفت: اسامی این شاغلین باید در لیست‌های بیمه باشد و اکنون ما مشغول پیگیری‌هایی در این زمینه هستیم و بنا داریم که پس از سوال از وزیر در صحن علنی مجلس وی را استیضاح کنیم، شاید که به این بهانه بتوانیم آمار صحیح را کسب کنیم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: ‌تعداد موافقان استیضاح شیخ الاسلامی وزیر کار، رفاه و تعاون به بیش از ۱۰ نفر رسیده است و به این دلیل هنوز طرح استیضاح را مطرح نکرده‌ایم که منتظر آمارهای مرکز آمار تا پایان شهریور در خصوص نرخ بیکاری هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بیشتر موافقان استیضاح نمایندگان شهرستان‌ها هستند، گفت: ‌ چون بیکاری در شهرستان‌ها نمود زیادی دارد موافقان این استیضاح نمایندگان شهرستان‌ها هستند. همچنین بعید است، شیخ الاسلامی جواب قانع کننده‌ای بدهد چون اگر پاسخ‌های قانع کننده داشت به آمارهای دروغ و یا غیر واقعی روی نمی‌آورد.
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: نمی‌توان مردم را در حصار مرزهای ایران محدود کرد

پست توسط Java »

Mohammad 1985 نوشته شده:اینم یه نمونه دیگه !
نماینده مجلس: نرخ واقعی بیکاری ۳۰ درصد است
در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته یک درصد بود از سوی دولت اعلام شد که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل شده‌اند. بدین معنی که در برابر هر یک درصد رشد ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند شاغل شده باشند، بنابراین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیگر کجا و چگونه شاغل شده‌اند؟
ایلنا: نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از تعطیلات مجلس سوالاتی در خصوص آمارهای واقعی نرخ بیکاری و پس رفت در زمینه ایجاد شغل از وزیر خواهیم پرسید و اگر قانع نشویم چون تعداد موافقان استیضاح به ۱۰ نفر می‌رسد طرح استیضاح وزیر کار، رفاه و تعاون را به هیئت رییسه می‌دهیم.

داریوش قنبری گفت: آمارهایی که در خصوص نرخ بیکاری اعلام شده است، با آنچه از سوی بانک مرکزی نیز اعلام می‌شود مغایر است، وقتی هم دلیل این مغایرت را می‌پرسیم می‌گویند که تعاریف فرق می‌کند.

قنبری با تاکید بر اینکه آمارهایی که اعلام می‌شود سیاسی است‏، ادامه داد: اکنون نرخ واقعی بیکاری به۳۰ درصد می‌رسد، در آمارهایی که محاسبه می‌شود سربازان جزو جمعیت شاغل و دانشجویان نیز جزو جمعیت فعال محاسبه نمی‌شوند از این رو وقتی آماری ارائه می‌شود چون تعبیر متفاوت وجود دارد آمار صحیحی نیز به دست نمی‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولین حاضر نیستند نرخ رشد واقعی بیکاری را بگویند، اظهار داشت: مرکز آمار نرخ بیکاری را در تابستان پارسال ۱۴ و نیم درصد اعلام کرده بود اما امسال آقای شیخ الاسلام می‌گوید تابستان پارسال نرخ بیکاری ۶ و نیم دهم درصد بوده است این آمار‌ها از کجا می‌آید؟

وی با اشاره به اینکه بیکاری اکنون به بحران جدی در شهرستان‌ها تبدیل شده است، تاکید کرد: در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته یک درصد بود از سوی دولت اعلام شد که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل شده‌اند. بدین معنی که در برابر هر یک درصد رشد ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند شاغل شده باشند، بنابراین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیگر کجا و چگونه شاغل شده‌اند؟

قنبری با اشاره به اینکه به همین دلایل مصمم هستیم که وزیر را استیضاح کنیم، گفت: اسامی این شاغلین باید در لیست‌های بیمه باشد و اکنون ما مشغول پیگیری‌هایی در این زمینه هستیم و بنا داریم که پس از سوال از وزیر در صحن علنی مجلس وی را استیضاح کنیم، شاید که به این بهانه بتوانیم آمار صحیح را کسب کنیم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: ‌تعداد موافقان استیضاح شیخ الاسلامی وزیر کار، رفاه و تعاون به بیش از ۱۰ نفر رسیده است و به این دلیل هنوز طرح استیضاح را مطرح نکرده‌ایم که منتظر آمارهای مرکز آمار تا پایان شهریور در خصوص نرخ بیکاری هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بیشتر موافقان استیضاح نمایندگان شهرستان‌ها هستند، گفت: ‌ چون بیکاری در شهرستان‌ها نمود زیادی دارد موافقان این استیضاح نمایندگان شهرستان‌ها هستند. همچنین بعید است، شیخ الاسلامی جواب قانع کننده‌ای بدهد چون اگر پاسخ‌های قانع کننده داشت به آمارهای دروغ و یا غیر واقعی روی نمی‌آورد.

اینا همش دروغه تصویر تصویر تصویر دولت خدش گفته در 6 ماهه اول سال یک میییییییییییییییییییییییییییییلیون شغل جدید برای جوانهای مملکت ایجاد کرده. تصویر
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”