پيام شفاف وروشن ايران به ترک‌ها:باامنیت ملی ایران بازی نکنید

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

پيام شفاف وروشن ايران به ترک‌ها:باامنیت ملی ایران بازی نکنید

پست توسط FARSHAD.ADL »

سفر علاءالدين بروجردي، رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي به ترکيه و ديدار وي با مقامات ترک، هر چند در رسانه‌هاي درونی چندان بازتاب نداشت، وي حامل پيام آشکار و شفاف تهران به آنکارا مبني بر رخدادهای اخير منطقه به ویژه سوريه بوده است.

به گزارش «تابناک»، به نقل از روزنامه «الاخبار»، چاپ بيروت، بروجردي که در اين سفر با عبدالله گل، رئيس جمهور ترکيه ديدار کرد، با تأکيد بر حسن همجواري ميان دو کشور، خطاب به اين مقام بلندپايه ترک از سياست‌هاي آنکارا در قبال دمشق به شدت انتقاد کرده است.

اين روزنامه در گزارش خود به نقل از منابع بلندپايه آگاه آورده است: رئيس کميسون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي، خطاب به سران ترکيه گفته است: «اگر به رفتار اشتباهتان درباره سوريه پايان ندهيد، بی‌گمان، دوستي با ايران را هم بايد فراموش کنيد. شما اشتباه بزرگ و راهبردي‌ در ميزباني از سپر دفاع موشکي آمريکا کرديد. آگاه باشيد هر اتفاقي که در منطقه روي دهد، پايگاه موجود در خاک شما و در آغاز آن پايگاه اينجرليک را هدف قرار خواهيم داد. اينجا ديگر جايي براي دوستي با شما نیست. اين ديگر به دوستي با ديگران ربطي ندارد، بلکه مسأله امنيت ملي ايران در ميان است، دفاع از سوريه و فلسطين و مقاومت جزیي از باور ديني و سياسي ماست و نه از آن دست تاکتيک‌هايي که معروف است.

گفتني است، تهديد صریح و بدون واسطه اين مقام ايراني، در حالي خطاب به ترک‌ها ابلاغ شد که حزب عدالت و توسعه ترکيه، با قرار گرفتن در بازي کشورهاي غربي در حال راه انداختن جنگي جديد در منطقه است.
چند روز پيش هم سردار حاجي‌زاده، فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تهديد کرده بود، در صورت هر گونه جنگ، ايران اين اجازه را دارد که رادار سپر دفاع موشکي آمريکا مستقر در خاک ترکيه را هدف قرار دهد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۱:۲۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

Re: پيام شفاف وروشن ايران به ترک‌ها:باامنیت ملی ایران بازی ن

پست توسط Erratic »

چقدر خوبه كه انقدر شفاف حرف ميزنن :razz:
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: پيام شفاف وروشن ايران به ترک‌ها:باامنیت ملی ایران بازی ن

پست توسط interceptor »

من موندم اخبار به این مهمی رو رسانه به اصطلاح ملی بازتاب نمی ده ، فقط خبرای به دردنخورد دست چندم و تکراری می ره رو آنتن.
.
.
.
این یکی دیگه محشره!
حسابی شیر فهم شون کرده . اینجرلیک رو می زنیم ...!
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”